PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

  • Lewar 2016-02-26 10:17:48
    arszczecin 3 msc na praktykach tam byłem co ja mogę za to ze poldanor umie liczyć i posieje 700 ha kukurydzy na biogaz !!!!!!! POzdro 300 }:) A ty wodę na herbatę w czajniku na prąd musisz ugotować
  • arszczecin 2016-02-26 09:47:32
    Lewar, jak to jest. Klanino zlikwidowano w grudniu. Nie było chłopa, nowoczesne budynki :), setki ha.
    Bez chłopa się nie da?
    A takiego syfu u młodzieży to u mnie nigdy nie było
  • Kremas 2016-02-26 09:13:24
    U mnie koszt wyprodukowania litra mleka podobnie jak u Mleczarka .. Po prostu nie kupuje nowych ciągników co 2 lata, a maszyny zmieniam w miarę potrzeb. Co niektórzy to remont domu wliczają w koszt produkcji mleka, dlatego takie mają wysokie koszty. A jak przychodzi kupić ciągnik to musi być Fendt, bo nie może mieć gorszego od sąsiada.
  • Lewar 2016-02-26 03:14:32
    Słabym. Ogniwem w produkcji mleka w Polsce jest polski rolnik i jego otoczenie nic dodać nic odjąć }:) najprostszy rachunek obejmij chłopa od produkcji a zysk czyli dochód się pojawi raz dwa pozdro 300
  • pomorzanin 2016-02-25 22:14:02
    60 gr to jest nie możliwe chyba że krowy na rowie się pasą przez pół roku a drugie pół siano kiszonka i słoma i wydajność 5tys od krowy to może i tak być normalny koszt w gospodarstwie indywidualnym robiącym normalna produkcję to min 1.10-1.15 a na fermach gdzie się zatrudnia ludzi to trzeba ok 20 gr dodać no chyba ze ktoś nie potrafi to 10 policzyć
  • stop "inteligentnym inaczej" z PIs-u 2016-02-25 21:50:53
    Mleczarek Ty to w Media Markt zakupów nie zrobisz.( sklep nie dla idiotow)
  • jako to 2016-02-25 21:05:07
    @Mleczarek napisał "U mnie koszt produkcji 1 litra mleka to 60 gr. W skupie otrzymuje 1 zł 10 gr. Nie jest źle ."

    Czyli kupuje od rolnika po 60 gr zawozi do mleczarni i sprzedaje po 1,10 zł
  • wiem 2016-02-25 20:09:07
    Niektorzy juz robia fikcyjne dzierzawy by ostac 500 od pierwszego dziecka czego ten pis uczy? Okradania innych?
  • A.P. 2016-02-25 19:09:54
    @Mleczarek pod każdym postem o mleku piszesz o tych 60gr a czy mógłbyś rozpisać składowe tych kosztów ?? ile z tego stanowi pasza, obsługa weterynaryjna, inseminacja, ile koszty utrzymania budynku (jaki zakładasz okres utrzymania, amortyzację, koszty remontów) koszty wody, prądu.
    Jałówki kupujesz czy z własnej hodowli, cielęta wliczasz do zysków od krowy czy traktujesz jako niezależny dochód??
    Pytam się bo zastanawiam się czy ja nie umiem tanio produkować czy Ty nie wszystko policzyłeś. Moje koszty z wszystkimi wymienionymi przeze mnie składnikami to 86gr a otrzymuje 0,93zł to z całego stada nie starcza na wypłatę "minimalną krajową" i muszę dokładać z produkcji roślinnej.
  • Sargon 2016-02-25 18:32:06
    A co powiecie na to: pewien gość oddaje mleko, ma 12-14 krów mlecznych na 12ha + 3 dzierzawy, 50lat, córkę z dzieckiem "królewnę". Wstawił rok temu więcej no bo przecież bedą dopłaty do bydła. El dorado na mleko się skończyło, dopłat nie ma, więc wpadł na pomysł żeby największy kawałek ziemi sprzedać pod kurniki albo wiatraki - nie sprzedał bo za mały areał. Rozwinąć się nie potrafi a zdechnąć też nie umie, więc dalej bedą jego krowy na moim chodziły przez pół roku
  • ot i cała prawda 2016-02-25 16:23:08
    W dużych (dobrze zarządzanych!!!) gospodarstwach koszt produkcji kilograma mleka to ok. 1 zł. z niewielkimi wahaniami powodowanymi głównie przebiegiem pogody i kosztami bezpośrednimi. "Mali" produkujący ok. 30 - 80 tys. kilogramów mleka faktycznie mają koszty produkcji na poziomie 60 gr. z tym że cały swój zysk traktują jako koszty pracy własnej co oznacza ni mniej ni więcej że nie zarabiają niczego. Prawda jest brutalna ale to fakt. W zbyt wielu gospodarstwach (również dużych) przejada się całą amortyzację, a kiedyś trzeba będzie za to zapłacić.
  • maly 2016-02-25 15:39:00
    A ile wynosi koszt produkcji mleka w dużych gospodarstwach? Podobno to te duże są najbardziej rentowne a tu taka rozbieżność 60 gr i 1.10 gr. I nie myślę tu o kredycie bo każdy z nas mały czy duży rolnik ma jakieś zobowiązania do spłaty lub modernizacje do przeprowadzenia. Ciekawi mnie właśnie jakie są rzeczywiste koszta wyprodukowania litry mleka jak by się już miało spłacony kredyt w tych dużych większych gospodarstwach . Czy takie gospodarstwa mogą istnieć bez kredytu lub dopłat .
  • dostawca 2016-02-25 13:56:25
    a u mnie koszt produkcji 1.10gr. a mleczarnia płaci 80gr/L
  • Mleczarek 2016-02-25 13:32:26
    U mnie koszt produkcji 1 litra mleka to 60 gr. W skupie otrzymuje 1 zł 10 gr. Nie jest źle .

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.189.255
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!