PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Kto nie korzysta z doświadczenia musi zbankrutować. Najdroższe mleko jest od stada do 50 krów (tylko koszt obsługi krowy na dzień , to minimum 0,5 godziny pracy czyli 6 zł. Rolnik płaci za tę pracę poprzez pobieranie pieniędzy na utrzymanie rodziny ) , najtańsze od 300 sztuk w górę. W Holandii ochronie podlegają rolnicy od 600 tysięcy litrów w górę, mają wyższe ceny do 20 groszy (na złote) . Podobnie jest z ceną zywca np. drobiowego , mali sa skazani na bankructwo , o ile wcześniej nie zamkną produkcji. Tak jest zorganizowana gospodarka rolna. Klient musi ciągle kupować - za tę samą sumę pieniędzy - tyle samo żywności bo inaczej wyjdzie z oponami i kamieniami , rząd musi pilnować aby nie nastąpił wzrost cen żywności bo będzie musiał waloryzować emerytury , renty i wynagrodzenia w budżetówce. Musi zostać 10 % rolników , wówczas jako przedsiębiorcy dadzą sobie radę . Trzeba kształcić swoje dzieci by to wiedziały , tak jak kształcił mnie mój ojciec , a ja swoje córki.

stan., 2016-02-11 20:04:11

jak ktos sprzedaje dwie slabe krowy i kupuje jedna niewiele lepsza to marny ten rozwoj w zasadzie i tak prawie wszystkie poszly na rzez. ziemia w dzierzawe. w sasiedniej wiosce natomiast zbankrutowal taki co mial obore za 8 mln. mlekovita sie na niego wypiela.takze dobrze sie nie zapowiada

podlasiak, 2016-02-02 13:55:46

Do podlasiak. Jest zle to prawda. Ale z tym rozwojem skoro to gospodarstwo jest sprzedane to ktoś je kupuje, a wiec kupujący sie rozwija.

Dobrze to juz było, co bedzie?, 2016-02-02 12:45:39

W mojej wsi jest pięciu gospodarzy którzy trzymają krowy mleczne, za rok nie będzie ani jednego bo wszyscy likwidują hodowle, pierwsza sprawa tak jak to jeden z rolników powiedział "zdechnąć nie dadzą i żyć po ludzku nie dadzą" dlatego decydują się na likwidacje, po co pracować od świtu do zmierzchu 7 dni w tygodniu bez żadnych ferii ani wakacji za takie marne grosze... koniec z tym! zobaczymy za 2 lata jak te mleczarnie będą skakać, wiadomo zostaną tylko tacy co mają po 100krów i więcej, ale wiadomo, jak kiepskie parametry są z takich dużych stad... Likwidacja Polskiego rolnictwa już prawie wykonana.

rolnik, 2016-02-02 11:43:47

hodowla dla hobbystów

rolnik, 2016-02-02 10:31:19

na pewno nie koniec na obniżkach ! gdyż w dalszym ciągu trwa zmowa cenowa mleczarni,a nasza kochana Mlekovita wiedzie prym w tym!!! Buduje nową mleczarnię więc potrzeba dużo,dużo kasiorki na tą inwestycję !!! Kasę mają zapewnić krowiarze

rolnik mazowiecki, 2016-02-02 09:53:11

A za miesiac kolejne 5gr i nie wiadomo czy na tym koniec :/

Młody rolnik, 2016-02-02 09:27:45

rozwoju k*rwa???? to jakies zarty??? 250zł za bele to tania pasza??? rolnicy walcza o przetrwanie i spora czesc nie dotrzyma do wiosny. niedaleko mnie sprzedaje sie klejne juz gospodarstwo 25 krow dojnych w zasadzie juz sprzedane. Dla dociekliwych dodam ze nie mieli ani zlotowki kredytu. mlekovita znowu 5gr w dol i to sa korzystne warunki??

podlasiak, 2016-02-02 08:53:02BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rozprza rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rozprza rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Wrocław rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Jak zacznę liczyć to się okaże że lepiej będzie wydzierżawić za 2,5 :(  

jarki

Pytam z ciekawości bo yamato zawsze zamieniałem na tebu+topsin    2 godziny temu, przem napisał: @jarki wg...