PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Człowieku JA inwestuję w gospodarstwo bo jedynym zabezpieczeniem jest właśnie ziemia rolna, i żeby tyle nie kosztowała to bank kredytu by mi nie udzielił. Rolnicy czy wy ślepi jesteście? Znowu wrócą czasy że rolnik tylko gnojem będzie śmierdział a jego ziemia nic warta nie będzie. TEGO CHCECIE? TEGO CHCECIE ZE WASZE ZIEMIE ŻADNEJ WARTOSCI NIE BĘDĄ MIAŁY?

rolnik, 2016-03-09 00:18:37

woda na młyn dla po i psl. mysleli że bedzie jak dawniej. a tu ciach i pozamiatane. ok

nausznik, 2016-02-11 14:01:11

wszystko wytłumaczone i jasne. tylko peło po swojemu roztłumacza co i jak. po co mącą wodę. w mętnej wodzie najlepiej łowić ryby. dawajcie się tak dalej łowić i nazywać mądrymi. jak się obudzicie będzie za późno.

zaspany, 2016-02-11 12:46:28

jest w końcu tak jak ma być. koniec spekulacji. wszyscy którzy są przeciw tej ustawie to słupy lub przyszłe słupy. co nie będzie już zarabiania bajońskich sumek na polskiej ziemi? basta

baca, 2016-02-11 09:52:40

Bolku, nie urzędnika tylko magistra (ew. inżyniera) urzędnika, bo one, te urzędniki gminne to se porobiły magisteria w szkołach wyższych stawiania stogów i sie chwalo na "pieczonkach".

beholder, 2016-02-10 21:49:30

Ciekawe kiedy PiS uchwali ustawę zakazującą rolnikom opuszczania wsi bez zgody urzędnika.

bolek, 2016-02-10 21:34:03

No to mamy dobrą zmianę, jak skur..... Czy ktoś zastanowił się jak ta ustawa będzie korespondowała z rozporządzeniami dot. młodych rolników, modernizacji itp. gdzie zobowiązania są z reguły 5-letnie? Skoro wg. niej ANR będzie kierowała się bliżej nie skonkretyzowanym uznaniem administracyjnym to słupów, kombinatorów "znajomych i przyjaciół królika" przybędzie - korupcja i kumoterstwo będzie kwitło. Narodowy socjalizm podnosi łeb... Dobra zmiana - pójdziemy z torbami, i chyba długo czekac nie będziemy żeby tą zmianę poczuć w portfelach

beholder, 2016-02-10 20:15:46

Widzę że cenzura już działa .

ad64, 2016-02-10 18:13:24

ile to trzeba powtarzać !!!!! warto pomyśleć o nas- młodych rolnikach - tych któzy przejeli po rodzicach gospodarstwa a nie mieszakją w gminie w któej mają gospodarstwa !!! takich jak ja jest w setkach w naszym kraju. Nie szukajcie dziury w całm , przecież latwo nas sprawdziać, kto rolnik a kto cwaniak z TAXI, czy słup !!! Dajcie nam róne prawa !!!!

grzegorz, 2016-02-10 18:08:56

Dokladnie..ukonczylem studia rolnicze...3 lata temu kupilem w sasiedniej gmninie ziemie bo w mojej ziemi agencyjnej juz nie ma i wychodzi na to ze nie mam mozliwosci dalszego rozwoju. Bo nie mieszkam 5 lat w gminie w ktorej nabylem grunty i nie jestem rolnikiem indywidualnym....i co dalej? Wychodzi na to ze gdy sasiad badz ktos z mojej gminy nie sprzeda mi ziemi nastepnie odczekaniu 5 lat nigdy rolnikiem indywidualnym sie nie stane...LUDZIE zministerstwapojdzcie po rozum do glowy i dajcie mozliwosc osobom z wyksztalceniem rolniczym realizowac swoje pasje, marzenia

zdenerwowany, 2016-02-10 17:46:32

.....Projekt uściśla definicję rolnika indywidualnego. Jest nim osoba mająca kwalifikacje rolnicze, prowadzi gospodarstwo rolne do 300 hektarów i mieszka w danej gminie co najmniej od 5 lat - co to ma być !!! Mieszkam w sąsiedniej gminie , rolnikiem jestem od roku, ale nie jestem rolnikiem indywidualnym??? - cłe życie czekałem na to żeby zostać rolnikiem, czekałem, czekałem ,czekałem aż rodzice przejdą na emeryturę, mieszkam w tym samym powiecie ale sąsiedniej gminie, coś musiałem w życiu robić, mam 36 lat po studiach zatrudniony na etacie w firmie komputerowej - sprzedawca- rodzicó wcześniej nie było stać na utrzymywanie mnie. A teraz nie jestem rolnikiem indywidualnym?, następstwo prawne - akt darowizny całego gospodarstwa rolnego wraz z budynkami itp. Nawet moje gospodarstwo teraz nie jest traktowane jako rodzinne !!!

VDAN, 2016-02-10 17:27:41

To wszystko prawda co napisali przedmówcy. "Państwo" w nowej ustawie pozostawiło sobie furtkę do realizacji BOLSZEWICKIEGO programu przejmowania ziemi od prywatnych właścicieli. Wygra na tym tylko kasta polityków-darmozjadów, którzy mając potężne narzędzie regulacyjne będą o tym decydować do kogo ziemia będzie należeć. Politycy robią furtkę dla siebie, aby móc przyjmować gigantyczne łapówki przy przewłaszczeniach gruntów. Jednym słowem BOLSZEWIZM wprowadzony tylnym wejściem. Mam nadzieję, że PISiory znikną za 3,5 roku z areny dziejów, jak to miało miejsce z SLD. Tak nam dopomóż BÓG !

prawicowy rolnik kapitalista katolik - wielki piewca świętej własności prywatnej., 2016-02-10 15:41:50

Ta ustawa to skandal !!!! W białych rękawiczkach państwo chce przejąć ziemię prywatnych właścicieli płacąc minimalne odszkodowania. To zamach na własność prywatną. Ludzie !!! Obudżcie się. Zobaczcie co chcą zrobić z efektami pracy przez pokolenia naszych rodzin. !!!

staryrolnik, 2016-02-10 15:22:02

Projekt ustawy przewiduje, że jeżeli nabycie nieruchomości rolnej następuje w wyniku umowy innej niż sprzedaż lub w wyniku jednostronnej czynności prawnej (w tym dziedziczenia!), to ANR będzie mogła złożyć jednostronne oświadczenie o nabyciu tej nieruchomości za zapłatą równowartości pieniężnej.
Nacjonalizacja ziemi rolnej przez Agencję będzie możliwa praktycznie w każdej sytuacji, gdy zmienia ona właściciela, a więc w stosunkach wiejskich najczęściej w drodze dziedziczenia. Tak więc rolnik, sporządzając przed śmiercią testament lub zapis testamentowy, nie będzie pewny, czy jego ziemia trafi w ręce spadkobiercy jako ojcowizna czy też zostanie znacjonalizowana. W taki sposób prawo własności staje się de facto jedynie prawem dożywocia.

marek, 2016-02-10 14:27:21

Prawo dziedziczenia nie ulega ograniczeniu, ale wg przepisów agencja w każdym przypadku może wejść w to prawo i przejąć ziemię, a biorąć pod uwagę zapowiedź znacznej obnizki cen gruntów rolnych (poniewaz obrót wolnorynkowy praktycznie nie będzie istniał), agencja będzie za grosze wchodzić w swoje prawa, aby z czasem, po uwolnieniu rynku i cen, zbic majątek na skupionej w ten sposób ziemi rolnej. A spadkobiercy zostaną z kwitkiem.

rolnik, 2016-02-10 14:22:08BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

luiscastro

 Kup prawdziwe paszporty, prawo jazdy, dowody osobiste, wizy, zielona karte USA, IELTS, falszywe pieniadze, Whatsapp::::: + 237671315550...

luiscastro

 Kup prawdziwe paszporty, prawo jazdy, dowody osobiste, wizy, zielona karte USA, IELTS, falszywe pieniadze, Whatsapp::::: + 237671315550...