PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

W tych czasach to albo trzeba dużo chować albo wcale taka powalona polityka . I tak złodzieje zrobią co zechcą

Kazik8244, 2016-03-07 12:59:31

W tuczu nakładczym sami rolnicy robią z siebie robotnika niewolniczego i nawet tego nie widzą .Czas otworzy im oczy ale już wtedy się nie podniosą z tak głębokiego upadku , a wtedy ani Duńczyk , ani Niemiec im nie pomoże .Polski rolniku -OBUDZ SIĘ !!!!!

OBSERWATOR, 2016-02-14 22:55:12

Wystarczy wprowadzić dopłaty specjalne tylko dla tuczu zamkniętego ( od 20 loch ) i zapewnić stałą minimalna cenę na żywiec ( zysk z hodowli )na okres minimum 3 lata. Gospodarstwa małe i średnie same by odbudowały pogłowie loch w Polsce. A tak wspieramy Danię w produkcji loch i stajemy się parobkami hodowców z zachodniej Europy. Natomiast tucz kontraktowy ( importowane warchlaki, prosięta ) obłożyć podatkami jak usługi, ZUS itd. oprócz tuczu ras PBZ, WBZ i materiału z hodowli w Polsce.

Zootechnik z Kujaw, 2016-02-12 13:30:14

Po przeczytaniu komunikatu wydanego przez KZP-PTCH w głowie się nie mieści co oni planują zrobić z naszą hodowlą.Ciągle mówi się o zwiększeniu skali produkcji ja od swoich 42 loch w 2015 r. sprzedałem 1144 szt. tucznika i nigdy nie czekałem na odbiór dłużej jak 2-3 dni i cena nie była nigdy niższa jaką dostawała grupa. Więc niech nie piszą bzdur że te mniejsze hodowle się nie liczą.Miały być dopłaty do cyklu zamkniętego ,ale włączyli też cykl otwarty i niech by tak było ale dla każdego tucznika z PL przed nr.Dlaczego tak trudno jest wprowadzić zależność cen produktu finalnego od ceny surowca.Utworzenie tak wielkich ferm zniszczy gospodarstwa rodzinne .Tylko wielkie korporacje finansowe będą w stanie wyłożyć takie pieniądze na bujnięcie tego interesu ,przejmą rynek mięsa a potem zboża.Tak teraz jest z tuczem nakładczym ,przywiozą prosiaka ,pasze i taki "rolnik" chodzi przy tym za parę złoty po wyznaczonych przez nich ścieżkach w swoim gospodarstwie .Wielu liczyło na nowy rząd nowego ministra ale jest nowy rząd a stary minister.

malyhodowca, 2016-02-11 23:39:39

moje zdanie jest takie ograniczyć napływ tych prosiąt z dani, trzeba było by wziąć się za handlowców bo to oni najwięcej zarabiają i uregulować cenę tak żeby rolnik wiedział plus minus za ile tuczniki może sprzedać a nie raz się uda sprzedać za 3.7 zł a raz za 2.5 zł za kg. a w sklepie cena za gotowy wyrób nie jest tak wahliwa na pewno nie w dół a raczej z perspektywą ku górze i za to się ktoś powinien zabrać. a wogule ludzie nie wiedzą co kupują bo co to jest za duńska świnia co urośnie jak już tu teraz słyszę ze prawie w 4 mies to co to za jakość??? co do wypowiedzi "mav" w zupełności się z tobą zgadzam

zdzich, 2016-02-11 21:47:28

agri + to tylko od 1000 w górę i najlepiej w oddali od innych gospodarstw .

putin, 2016-02-11 18:30:40

Partie ponad 1000prosiat mozna uzyskac na frmie 550 loch w cyklu 3 tyg . Mysle ze model 350- 1000 loch jest ok. Ale 100 ferm po 2000? To pewnie chetnie Agriplus itp. by chetnie uruchomili.

Rolnik, 2016-02-11 18:02:09

Grzesiek taka nasza zboczona mentalność (postkomunistyczna wieczna nagonka na kogoś) duński lub niemiecki obywatel we większości jest dumny że to mój sąsiad uprawia naszą ojczystą ziemie i produkuje żywność a dalej to koło każdego rolnictwa jest przemysł praca produkcja na potrzeby rolnictwa itd., odwiedzając tych zachodnich rolników kiedyś często zadawałem im pytania a to czy nie ma sprzeciwów sąsiadów przy kolejnej rozbudowie smród itd., to patrzyli na mnie jak na wariat co za głupie pytania - przecież wszystko jest zgodne z przepisami i każdy musi gdzieś przecież pracować żeby zarabiać .

putin, 2016-02-11 11:55:26

Wyruwnane partie bzdury i jeszcze raz bzdury rozbieżność wagowa 10 kg na warchlaku kilka nr.kolczyka zdrowotność mażenie plełropnełmonia co druga dostawa to jest wzorcowy duński warchlak.Sto ferm z maciorami w POLSCE a reszta ludzi na emigracie zastanówcie się o czym wy mówicie .

xyz, 2016-02-10 21:01:12

tym wsparciem do sprzedawanego tucznika a nie prosiaka to zacheciliscie rzeczywiscie do przestawiania z cyklu zamknietego na jedynie produkcje prosiat. W Dani jakos wiecej swin, a kraj jak nasze wojewodztwo, dziwne ze tam nie smierdzi, a u nas od razu

grzesiekk, 2016-02-10 19:50:50

Poprostu w głowie się nie mieści jak mozna wypisywać takie bzdury o wzroście pogłowia prosiąt- chyba tylko po to by puścic rolnika z torbami. Kto z nas likwidowałby stada, gdyby nie musiał do nich dokładać. Cena żywca jest tak niska, ze do produkcji się dokłada nie liczy sie tu juz własnych nakładów zboża, roboczogodzin, dostepności 24/7. Zarabiają przetwórcy, hurtownicy... Jak, to jest że tanie świnie z Danii oraz stany magazynowe z któtką datą spożycia trafia do Polski, co z ochroną polskiego rolnika? Otóż nie ma, bo wychodzi się z zasady" głupi chłopek roztropek" się nie połapie... Rolnicy nie mają czasu na strajki, a jak juz się znajdą w Warszawce wszyscy dostają mandaty...??? To ma byc demokracja???
Cena żywca za kg od 3,30zł do 3,70zł i to jest uczciwe??? No jak to przeciez jest gospodarka wolnorynkowa??? jaka, taka ze rolnikom w unii dopłacają do hodowli a nam nie...

astra.spichalska@wp.pl, 2016-02-10 19:45:22

Jeśli ceny będą wyrównane tzn. taka sama zapłata za tucznika dla małego gospodarstwa i dla dużego to nie potrzebne są programy pomocowe dla małych gospodarstw.

mav, 2016-02-10 19:36:52BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

sapek

... ja to się kiedyś spotkałem z dziewczyną poznaną przez internet, nawet miała trochę więcej pola niż ja ale w gorszej klasie i odpuściłem... :)

Pałuczanin81

To zapraszam-jestem w środku Polski