PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • Rapier 2016-02-16 16:22:17
  @djp
  No proszę. Typowe. Jak każdy bolszewik przeciwników zamykałbyś do psychuszki. Nie kochany, ty nie masz zdolności honorowej żeby mnie obrazić.
 • djp 2016-02-16 00:33:18
  Pełny kultury, wiary i umiłowania innego człowieka @rapierze. Nie jest wyzywaniem nazwanie kogoś chamem w sytuacji, gdy swoim zachowaniem w pełni na to zasługuje. W związku z tym jesteś po prostu chamem i nic nie pomogą odwołania do historii. I nie ma w tym cienia złości czy nienawiści. Cham to cham. Jakbyś poczytał trochę innych książek, to byś wiedział. A wystarczyło powstrzymać się od obrażania i nie oceniać. Już zwracałem Ci uwagę, że mnie nie znasz i nie wiesz kim jestem. Nie sil się na moralizatorsko-pouczający ton, bo to budzi mój śmiech i politowanie. Ty jesteś dokładnie taki jak posłanka Pawłowicz. Profesor prawa, a niestety zwykła chamica. Co do reszty, pożal się Boże wykładu, nawet się nie ustosunkuje. Najprawdopodobniej opisujesz samego siebie. Wyciągasz wciąż kolejne argumenty nieprzystające do dyskusji (czasy pogańskie, starożytny Rzym, Egipt, starożytny judaizm, nielogiczne brzmiące "świadczenie" Chrystusa i jednoczesne niewyznawanie jego nauk oraz wizja wylądowania w piekle, wypowiedzi ministra Sienkiewicza itd). To znany przypadek zwany "mechanizmem obrony". Jakiś konflikt osobowości w głowie Ci siedzi, ale mam za mało danych (może jesteś komunistą i chcesz to przykryć, wyprzeć przez udawanie zajadłego antykomunisty i wszystkich naokoło uznając za komuchów). Taka rada: skup się na ocenie i układaniu własnego życia, zamiast morałami i błędną oceną faktów układać czyjeś.
  I jeszcze jedno - naucz się, że w korespondencji zwroty (zaimki osobowe) - Ty, Twój, Cię itd - pisze się wielką literą.
  Wobec wysoce prawdopodobnych zaburzeń Twojej osobowości dalszą rozmowę uważam za bezcelową. Nie potrafię nadążyć za takim typem myślenia i zachowań. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Szczerze.
 • Rapier 2016-02-15 13:04:20
  Nie @rolnik666, a @zbigniew przypomniał o regulacjach KCyw.
  Przepraszam. Z tym że chyba kolega @zbigniew trochę nie rozumie istoty retoryki:)).
 • Rapier 2016-02-15 12:56:40
  @djp
  Ty zaś wyzywasz ludzi od chamów na lewo i prawo bez żadnej refleksji. Twój poziom intelektualny to właśnie te kretyńskie filmiki dla bezmyślnych, jak poranek kojota.

  Ja wiem, że takie osoby jak ty nie wiele obchodzi poza prawem do wsadzania nosa w czyjeś interesy. Napisałem wyraźnie, że drzewa, jakie rosną na mojej działce to moja sprawa do granic, jak słusznie zauważył @rolnik666, instytucji prawa sąsiedzkiego z prawa rzymskiego przyjętej w KC.

  Ja tylko nazywam rzeczy po imieniu. Mówisz że cię nie interesuje historia prawa i ludzkości, więc jednak chwalisz się jak większość współczesnych "yntelektualistów" swą bezgraniczną ignorancją. Gdybyś czytał wiedziałbyś, że te bolszewickie przepisy, których tak bronisz to nic nowego. Już za Ptolemeusza IV wszystkie drzewa w Egipcie były policzone, a cała kasta "urzędników" dbała o to, aby ludnie tylko ich nie usuwał bez zgody, ale i płacił za nie podatki. Tak więc tego rodzaju przepisy to relikt pogańskich satrapii, których jak widzę jesteś gorącym orędownikiem. I to satrapii będących państwami śmiesznymi (pierwowzór Ch.. D.. i kamieni kupa min. Sienkiewicza)
  A ktoś, kto widzi tylko zagrożenie w Kosciele, ktoś kto ma zaoraną głowę tępą propagandą, nie może liczyć na taryfę ulgową. Widzisz może i pójdę do piekła, ale dopóki żyję będę świadczył o Kościele i Chrystusie. na swój sposób. Nie jestem apostołem, kapłanem, więc nie muszę nadstawiać drugiego policzka, jak chce większość takich ludzi, jak ty.
  Nazwałem Cię komunistą bo myślisz jak komunista. I jeszcze do tego próbujesz mi powiedzieć, że babcia zmarła, bo gość się uparł i chciał wyciąć drzewo na swojej działce, a babcia tak była z tym nieswoim drzewem na nieswojej działce tak emocjonalnie związana, że gdy ten postawił na swoim, ta umarła w kościele. A teraz jesteś pewny ,że takie konflikty może rozwiązać urzędnik, którym pewnie jesteś.

  Weź mnie człowieku nie rozbrajaj.
 • rolnik6666 2016-02-15 09:26:01
  kiedyś nie było zezwoleń to sie drzewa sadziło zeby za 20 lat mieć co do pieca wrzucić dziś są zezwolenia to nikt nie sadzi a to co samo urośnie wycina sie konsekwentnie zeby na przyszłość nie mieć z urzędasami kłopotu -dzięki zezwoleniom w mojej wiosce zostały 3 drzewa
 • djp 2016-02-15 04:30:27
  Jednego chama mniej.

  @rapier - w filmie "Poranek kojota" jest taki tekst (niedosłowny) "zapchałeś sobie głowę jakimiś pierdołami i na siłę chcesz zainteresować tym innych". Mnie to zupełnie nie interesuje. Nie mogę jednak wyjść ze zdziwienia z jaką swobodą łączysz wyznawane przez siebie (jak sądzę) chrześcijańskie, boskie i naturalne wartości ze swobodą obrażania. To Cię, jako moralizatora, po prostu dyskwalifikuje. Nie znam Cię i nie pokuszę się o głębsze uogólnienie.

  Podsumowując: dwóch gości rzuciło się na mnie z wyzwiskami tylko dlatego, że uznaję reguły prawa jako wyższe niż całkowita (podkreślam to słowo) swoboda wykorzystania własności i wolności. Mam ku temu powody. W historii mojej rodziny (choć nieco dalszej) przydarzali się tacy "panowie na włościach". Jeden z nich, który sprowadził się obok domostwa starszej (około 80 lat), samotnej osoby, po latach dręczenia w imię ochrony i obrony swojej wolności i własności doprowadził ją do śmierci. Zmarła na zawał w kościele.
  Można się ze mną nie zgadzać, można dyskutować podając kontrargumenty. Ale na "chrześcijańskie słowa miłości" w wykonaniu rozmówców trudno nie reagować.
 • zbigniew 2016-02-14 23:40:24
  zawzięta dyskusja a co niektórzy popadają w sprzeczność , a trzeba przyjąć takie zasady:1.dyskusja dotyczy tylko drzew nie gnoju -to odrębny temat , 2.prawo prywatnej własności - w granicach własnej działki mam prawo robić to co chcę , co z mojej działki wchodzi na sąsiednią nie jest moją własnością i jej właściciel ma prawo ściąć gałęzie ,korzenie , zebrać owoce itp. 3. własność publiczna powinna być poddana nadzorowi wyższej instancji wszak władze są kadencyjne i zarządzają nie swoim czyli nie własnym majątkiem i mogą mieć inne motywacje ,4. kontrola wszystkich dziedzin życia społecznego jest cechą dyktatur nie demokracji ,5.przekonanie że ,,mądry,, ma prawo dyktować ,,głupiemu,, jest nielogiczne bo każdy chce tak żyć jak lubi – sadzić drzewa , ścinać , sadzić znowu: inne, w innym miejscu 6. troche obserwacji : widać że drzew nie ubywa a przybywa jest naturalna rotacja z punktu społecznego nie ma znaczenia że ktoś wytnie kilka drzew w tym miejscu bo w innym ktoś posadzi ,7. przepis jest zbędny (patrz pkt.4)bo ilości odmów są niewielkie w skali kraju więc po co ma istnieć ,wcześniej go nie było i drzewa nie były masowo wycinane,8 koszty biurokracji pardon administracji to dodatkowy argument żeby przepis uchylić
 • Rapier 2016-02-14 19:47:09
  @djp
  Ty się spod anturażu "idy" wyzwolić nie potrafisz widzę. Myślisz, że chcę Cię zabić? Chcę cię nawrócić, chcę, abyś zrobił rachunek sumienia, poczytał prof. Konecznego Feliksa, choć on też akademik, a więc był na żołdzie tych, którzy w międzywojniu kierowali "światem nauki". A oni też Kościoła nie lubili bo był zacofany.
  Posłuchaj - dwa są światy:
  Pierwszy, to świat Kościoła Oblubienicy Chrystusa, świat Księgi Życia, Ewangelii, świat Miłości i Sprawiedliwości, Wiary i Rozumu; świat prawdy obiektywnej, personalizmu, organiczności.
  Drugi to też świat, świat księcia tego świata, świat herezji prowadzącej ludzi do niewolniczej pracy, świat traktatów behawiorystycznych i mistycznych ( Talmud i Kabała), świat pieniądza, beznadziei, bożków plemiennych pod przykrywką których można ludzi krzywdzic do woli.
  Zrób sobie rachunek sumienia i powiedz, któremu panu służysz? Zapoznaj się z treścią Ewangelii i poczytaj wszystko co jest dostępne w necie o Kabale i Talmudzie, o herezjach i rewolucji, o Cromwellu, Lutrze, o Sacco di Roma, o Wandei - spójrz w lustro i zastanów się jakiemu panu służysz? I nie zasłaniaj się prawem, bo prawo to jest zestaw norm zgodnych z prawem naturalnym i Bożym.
  Wiem świadomość i prawda boli i ma boleć. Czas kłamstwo w swym sercu wypalać. Proste gadki podsuwane przez media dla leni, którzy nie mają elementarnej wiedzy o prawdziwej historii ludzkości nie robią wrażenia. Pedagogika wstydu na mnie nie działa.
 • chłop 2016-02-14 19:44:48
  "@chłop - nic nie rozumiesz.","zupełnie mnie nie znasz," - za to ty wszystkie rozumy pozjadałeś i będziesz uczył "polaczków",prawa, wolności i demokracji - a mnie oczywiście zupełnie znasz. Żenada . Wijesz się jak piskorz i wypierasz się własnych słów (500plus) , a dyskusja z krętaczem nie ma sensu.
  Zal mi cię, chłopcze. Żegnam!
 • djp 2016-02-14 18:41:40
  @chłop - nic nie rozumiesz. To, co piszesz, to nie moje cechy, tylko TWOJE. Jak napisałem wcześniej zupełnie mnie nie znasz, ale twierdzisz, że ja myślę tak, jak Ty to sobie wykombinowałeś. Pokazują to niby cytaty, które nie padły z żadnym miejscu moich wypowiedzi. Przypominam:
  - "ciemny lub" to nie moje określenie lecz opisuje sposób w jaki partie traktuje obywateli
  - nigdzie nie stwierdziłem, że lud nie potrafi sensownie wydawać pieniędzy. Twierdziłem, że sensowniej jest przekazać pomoc rodzinom w innej formie
  - A gospodaruj sobie jak chcesz lecz pamiętaj, że gospodarowanie własnością i wolnością ma ograniczenie. Wolność jednego kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność innego. Po to są potrzebne reguły (prawo). Inaczej zamiast rozstrzygnięć prawnych będą bijatyki, mordy, wendety. Tak chyba lepiej?
  - nie rozumiem dlaczego używasz słowa "my". Polaczek to określenie, którego używam dla odróżnienia normalnego Polaka (których tu na forum zdecydowana większość) od nienawistnego hejtera.
  - może jesteś "tępy". Ja tego nie wiem więc tak Cię nie określiłem. Opinię o Twojej empatii, rozumie i nienawiści podtrzymuję. To widać po treści ostatniego wpisu.
  Przestań mnie na chwilę obrażać. Siądź i pomyśl przez chwilę co FAKTYCZNIE jest napisane przeze mnie, a co jest TWOJĄ INTERPRETACJĄ tego, co napisałem. Nie oczekuję, że powiesz "przepraszam". Ale może następnym razem najpierw zapytasz co autor miał na myśli, zanim go zwyzywasz.
 • chłop 2016-02-14 17:44:46
  @dip , ty poczytaj swoje komentarze ! Dla ciebie wszyscy rodacy, to "głupi lud" , co sam nie potrafi "sensownie wydawać pieniędzy", "gospodarować swoją własnością" ani "wolnośią", więc za nich muszą to robić biurokraci jak ty.
  My, to tępe "polaczki"mający " Za mało empatii i rozumu, a nienawiść macie we krwi". i TY ---@DJP ----nadęty bufon, urzędnik, który musi mówić durnym "polaczkom" które drzewo mogą wyciąć, a które nie!
  Z tobą, to się" prowadzi rozmowy"!!!
 • djp 2016-02-14 15:50:22
  @chłop i @rapier - weźcie widły i mnie zabijcie, a potem jeszcze zbezcześćcie mój grób. Nie da się? To mnie zmieszajcie z błotem, zwyzywajcie. Ohydni hejterzy. Tak się właśnie prowadzi rozmowy z takimi jak Wy "polaczkami". Nic nie da puszczanie "Samych swoich" tysiące razy. Za mało empatii i rozumu, a nienawiść macie we krwi.
 • liść 2016-02-14 15:46:01
  Chore prawo powoduje, że drzewa trzeba ścinać równo z glebą jak tylko coś wyjdzie z ziemi.
  Inaczej po latach taki drzewo bardziej dokucza niż wrzut na tyłku a usunąć go nie można.
 • chłop 2016-02-14 15:17:02
  @djp , jeśli moja wypowiedż " nie nadaje się nawet do podtarcia sobie nią tyłka", to twoja jest warta tyle, co z tego tyłka wychodzi. Masz o sobie wysokie mniemanie, a w rzeczywistości jesteś głupiutkim rozwydrzonym , oderwanym od rzeczywistości bachorem, którego mamusia dzięki znajomościom w POPSLowskim klanie wsadziła na biurokratyczny stołek i marzy ci się tam jeszcze więcej wadzy, wadzyy , waadzyyy!
  Nie zwyzywałem cię, tylko ktoś wreszcie musiał powiedzieć ci odrobinę prawdy - a co, prawda boli?
  A gratulacje, nawet nieszczere, przyjmuję.
 • ja 2016-02-14 09:57:04
  A co z prawem sąsiada do wycinania drzew na mojej działce? Musi mieć jakieś pozwolenia, czy nie? Do tej pory wycinał według własnego uznania. Takie jest życie z prawdziwymi wieśniakami.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.198.86.28
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!