PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Dzięki tej ustawie wszyscy rolnicy stracą bo cena ich ziemi zmaleje czy to wystarczy za komentarz Jeżeli ktokolwiek popiera tą ustawę z rolników to chyba nie rozumie jakie będą jej konsekwencje.

Mam20H, 2016-03-21 15:10:47

Czekam z niecierpliwością kiedy Kaczor rozwiąże parlament ! W końcu nie po raz pierwszy wykaże brakiem kompetencji i słabą oceną sytuacji. Do tego czasu, my rolnicy i właściciele ziemi musimy uzbroić się w cierpliwość i nie popuścić nacjonalizatorom !

prawicowy rolnik kapitalista katolik - wielki piewca świętej własności prywatnej., 2016-02-17 17:26:39

Dziwię się, że chłopi jeszcze nie postawili kos na sztorc i nie pognali na Warszawę. To co proponuje ustawa to powrót do komuny albo i jeszcze gorzej. Nie będzie sprzedaży, ceny pospadają i rolnicy w efekcie zbiednieją.

as, 2016-02-17 11:00:07

No i się doczekaliśmy, a co na to ustawa o własności prywatnej ale łaskę zrobią, że dzici przez 10 lat nie będą MUSIAŁY uprawiać ziemi odziedziczonej po rodzicach, a co trzymać odłogi?
Może od razu lepiej założą PGR lub spółdzielnię produkcyjną. Stare wraca. Żyję długo i pamiętam jeszcze stare czasy.

maja, 2016-02-17 10:25:14

Przywiązać chłopa do ziemi i go doić. Nacjonalizacja i komunizacja. Jak długo jeszcze będą dochodzić do władzy orędownicy komuny. Gdzie poszanowanie własności i wolny obrót nieruchomościami. Jedynym ograniczeniem w obrocie ziemią rolniczą jest zapewnienie jej uprawy. Może ustalmy na poziomie gmin które grunty to obszary rolne nie podlegające odrolnieniu i sprawa nieuczciwych przekształceń będzie zamknięta.

1qaz, 2016-02-16 07:28:04

Ale warto tez zaznaczyć ze do tej pory tez tak było. Tylko dla działek powyżej 5ha

Kopa, 2016-02-16 03:02:21

Warto wiedziec, ze wspomniany powyzej projekt ustawy przewiduje, że jeżeli nabycie nieruchomości rolnej następuje w wyniku umowy innej niż sprzedaż lub w wyniku jednostronnej czynności prawnej (w tym dziedziczenia!), to ANR będzie mogła złożyć jednostronne oświadczenie o nabyciu tej nieruchomości za zapłatą równowartości pieniężnej.
Nacjonalizacja ziemi rolnej przez Agencję będzie możliwa praktycznie w każdej sytuacji, gdy zmienia ona właściciela, a więc w stosunkach wiejskich najczęściej w drodze dziedziczenia. Tak więc rolnik, sporządzając przed śmiercią testament lub zapis testamentowy, nie będzie pewny, czy jego ziemia trafi w ręce spadkobiercy jako ojcowizna czy też zostanie znacjonalizowana. W taki sposób prawo własności staje się de facto jedynie prawem dożywocia.

rolnik, 2016-02-15 20:47:46

@ roman a dlaczego rolnik lekarz, prawnik ma nie uprawiać ziemi...w rozumieniu ... czy to? gorszy matoł. Warunek czynne uprawianie ziemi.
TZN. że..... dziecko rolnika... po mocnych kierunkowych studiach z doktoratem powiedzmy ekonomicznym ...NIE nadaje się na rolnika......BZDURA.....:)każdą wolną sobotę spędza na kombajnie czy traktorze .....i BUM....nici z powołania......i z poszerzenia jakości rolników ...NIE NADA....bo Dekret Bieruta......czy tam innego......oczywiście zawodówkę rolniczą sobie kupi i nią się okaże.......jakby urzędnicy niedouczeni szukali wykształcenia.....PANIE CHROŃ KRÓLA.....

z.., 2016-02-15 19:28:05

A gdzie sa ulatwienia dla mlodych rolnikow?

Jak mozna dokupic ziemie lub w ogole kupic po raz pierwszy skoro mlody rolnik nie ma prawa do uczetniczenia w przetargu ograniczonym.
Podleganie ubepieczeniu w KRUSie, czy ukonczenie szkoly rolniczej (technik rolnik) nie kwalifikuje do przetargu na dzierżawe. Dlaczego ten temat w ogole jest pomijany.

roman, 2016-02-15 19:14:24

Za darmo by się chciało kupić. Oj Krzysiek nie ładnie

garek, 2016-02-15 18:24:24

Niedługo strefa jurysdykcji RP, będzie jednym wielkim kołchozem :)
-Jurgiel musi się dokształcić - ma straszną... XIX-wieczną wizję państwa :)
-Panie Jurgiel... Polska to nie Prusy z czasów monarchii Fryderyków...
-Współczesne państwo powinno być konkurencyjną i wolnorynkową ( podobną do firmy ), strefą jurysdykcyjną, która ma zapewniać doskonałe usługi swoim obywatelom i chronić ich własność prywatną, a nie dymać ich z podatków, które przeznacza się na marmoladę dla darmozjadów :)

prawicowy rolnik kapitalista katolik - wielki piewca świętej własności prywatnej., 2016-02-15 15:50:13

I w końcu jak z tymi rolnikami z innych gmin. Beda kupowac w mojej gminie i podbijać cene ziemi czy nie? Bójka ziemia ma byc przez nich po 25 czy 30 tys to pierdziele ten interes.

KrzysiekP, 2016-02-15 11:27:10BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Jest styczeń-już wiemy,że te żniwa będą rekordowe :)  

Pałuczanin81

@miwigos-w zeszłym roku dawałem kurka-tebukonazol 500 i rzepak sypał 3,4t,po caryxie+tebu 250 2,2t @przem-kiedyś był zamir i kosztował...