PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

małorolny,
"Projekt Prawa łowieckiego Kukiz 15 jest najbardziej obiektywny i ma sens. Prawo do polowania winno należeć do właściciela gruntu a koło łowieckie niech się dogadują z rolnikami o dzierżawę pod obwód łowiecki a jak się nie dogadają z rolnikiem w sprawie dzierżawy to rolnik będzie sam polował albo najmie myśliwych do polowania i wszystko w temacie. a te komisje urzędy zawsze były towarem i będą. "
nie wiem czego się nażarłeś ale ci to nie służy. Będzie sobie rolnik polował - chyba na kury na podwórku. Zwierzyna w polu nie jest jego i może sobie palcem w bucie poruszać a nie polować.

jasek, 2016-06-28 14:19:27

Projekt Prawa łowieckiego Kukiz 15 jest najbardziej obiektywny i ma sens. Prawo do polowania winno należeć do właściciela gruntu a koło łowieckie niech się dogadują z rolnikami o dzierżawę pod obwód łowiecki a jak się nie dogadają z rolnikiem w sprawie dzierżawy to rolnik będzie sam polował albo najmie myśliwych do polowania i wszystko w temacie. a te komisje urzędy zawsze były towarem i będą.

małorolny, 2016-02-24 20:45:29

pgrszczecin to się zdziwisz

olo22, 2016-02-20 00:09:44

Dwie pałki, czytej. Piszę dużymi. TO JEST PROJEKT.

arszczecin , 2016-02-19 20:23:24

Walenty. Nikt ci nie zabrania ogrodzić "warstwę orną" stałym ogrodzeniem i zabronić wstępu na ten teren. Zero myśliwych na "warstwie ornej", zero zwierzyny, zero odszkodowań, szczęście zdrowie i pomyślność wszelaka. Wystarczy pojechać w okolice Grójca,Tarczyna czy innego zagłębia sadowniczego. Poza tym, Walenty i inni zwolennicy połączenia prawa do polowania z własnością ziemi. Prawo możecie mieć ale prawo łowieckie będzie was nadal obowiązywać, tak jak obowiązuje prawo dotyczące Ochrony Środowiska czy Ustawa o ochronie zwierząt, możecie tworzyć obwody łowieckie jeżeli tylko będziecie w stanie utworzyć obwód o powierzchni minimum 3 tysięcy hektarów , utworzyć tam prywatne koło łowieckie, uzyskać państwowe uprawnienia do wykonywania polowania, pozwolenia na broń itp. w czym problem ? To się da zrobić nawet dzisiaj, wystarczy ruszyć cztery litery sprzed komputera i przekonać średnio 3000ha:8ha/gospodarstwo= 375 sąsiadów plus nieokreśloną liczbę współwłaścicieli i spadkobierców i umówić się z nimi, na jakich warunkach udostępnią wam swoje prawo do polowania.

olo22, 2016-02-19 20:16:19

arszczecin. Już wkrótce będziesz miał okazję powalczyć z etatowymi urzędnikami wojewody o odszkodowania. Projekt przewiduje tylko 300 etatów na szacowanie szkód, zapewne w tym kierowników i innych specjalistów "szacujących zza biurka" , to wychodzi średnio w zaokrągleniu maksymalnie 20 szacujących na każde województwo. Zdrowia życzę jak ci ludzie wyrobią się w dotychczas praktykowanych terminach szacowania szkód i ich rozliczania, przelewami na konto itp.Na dzień dzisiejszy Minister Rolnictwa zwolnił wszystkich kierowników d/s dopłat unijnych do szczebla powiatu włącznie. Zobaczymy kiedy dostaniecie dopłaty unijne bo zapewne podobnie będzie z odszkodowaniami. Jeszcze zatęsknisz za myśliwymi. Tak już na marginesie... ciekawe którą "ambonę" podpiłujesz wojewódzkiemu specjaliście d/s szacowania szkód łowieckich.

olo22, 2016-02-19 19:59:48

Jak czytam takie wypowiedzi jak olo dwie pały to mam cholerną ochotę powalczyć o zmianę systemu. Bo takich trutni trzeba z tego ula ....

arszczecin, 2016-02-19 16:07:26

Olo i o tę warstwę orną chodzi. Bez niej żadnej zwierzyny by nie było.

Walenty, 2016-02-19 14:12:45

Czas jest istotny w nowelizacji ustawy. Zredukowanie zwierzyny również, bo skarb państwa będzie niegospodarny.

Adam, 2016-02-19 09:09:11

@mar88
A co mają zrobić? Zlikwidują TK i będzie spokój.

yogi, 2016-02-18 23:47:49

poziom wypowiedzi jest porażający

jjj, 2016-02-18 23:04:35

Moim zdaniem odszkodowanie powinno być naliczane według następującego wzoru A x B x C = D,gdzie A- powierzchnia uprawy zniszczonej przez zwierzynę, B-średnia wydajność danej rośliny w danym powiecie, C-średnia cena danej rośliny w danym powiecie,D- iloczyn odszkodowania .

mada, 2016-02-18 21:51:24

Prawo łowieckie narusza
własność prywatna według wyroku TK ciekawe co z tym zrobią...

mar88, 2016-02-18 20:16:55

Witam, najlepszym rozwiązaniem byłoby aby każdy rolnik tzn. ta osoba, która płaci KRUS(jedyny warunek) posiadała broń, która mogłaby zakupić ramach programów operacyjnych z dofinansowaniem, bo przecież są właścicielami gruntu i im się należy. Ludzie opamiętajcie się, zwierzyna łowna to nie tylko biegające mięso, to też jest element naszego środowiska, więc aby z niego korzystać trzeba posiadać jakąś wiedzę. Nie sądzę aby ją posiadał przeciętny płatnik KRUS-u.

Gość, 2016-02-18 19:51:12

olo22 no teraz to pojechałeś jak głupi językiem po brzytwie. To może oprócz samolotów gwiazdy i kosmos nam "podarujesz"?. Nie potrzebujemy twoich idiotycznych podarków. Chcemy tylko elementarnego poszanowania naszego prawa własności i ochrony naszej ciężkiej pracy , którą wykonujemy dla siebie ale również po to, abyś ty również miał czym codziennie czym napchać bebzon. W każdym (poza tym idiotycznym) wymienionym przez ciebie szczególnym przypadku dostaniemy negocjowalne odszkodowanie, lub przesiedlenie na inny teren. Przypadków tych, które są szczególne, prawnie regulowane i występują bardzo rzadko nie można porównywać ze szkodami łowieckimi, które są powszechne, dotykają każdego rolnika i są wynikiem błędów w gospodarce zwierzyną ( zbyt duże pogłowie, rozmyta odpowiedzialność itp). Ten projekt też nie jest dobry, bo zwala koszty na państwo, czyli zapłacą wszyscy obywatele, a korzyści ciągnąć ma nadal klika, która nie będzie zainteresowana prowadzeniem właściwej gospodarki i ograniczeniem szkód.

dzik, 2016-02-18 19:46:52BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Udało mi się popryskać borem + Mo i mikro Jak choć 50% wchłonie to będzie OK

jarki

Może być problem bo to mały region Gdyby tak powiedzmy Bawaria się zbuntowała Czy jakiś znaczący region we Francji to byłoby coś Maluśkich jakoś...

Marecki

Jakie dajecie propozycje na jutrzejszy zjazd baranów w sprawie ceta? Liczę na to, że Walonia zostanie przy swoim, a kanadyjski premierek niech...