PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

małorolny,
"Projekt Prawa łowieckiego Kukiz 15 jest najbardziej obiektywny i ma sens. Prawo do polowania winno należeć do właściciela gruntu a koło łowieckie niech się dogadują z rolnikami o dzierżawę pod obwód łowiecki a jak się nie dogadają z rolnikiem w sprawie dzierżawy to rolnik będzie sam polował albo najmie myśliwych do polowania i wszystko w temacie. a te komisje urzędy zawsze były towarem i będą. "
nie wiem czego się nażarłeś ale ci to nie służy. Będzie sobie rolnik polował - chyba na kury na podwórku. Zwierzyna w polu nie jest jego i może sobie palcem w bucie poruszać a nie polować.

jasek, 2016-06-28 14:19:27

Projekt Prawa łowieckiego Kukiz 15 jest najbardziej obiektywny i ma sens. Prawo do polowania winno należeć do właściciela gruntu a koło łowieckie niech się dogadują z rolnikami o dzierżawę pod obwód łowiecki a jak się nie dogadają z rolnikiem w sprawie dzierżawy to rolnik będzie sam polował albo najmie myśliwych do polowania i wszystko w temacie. a te komisje urzędy zawsze były towarem i będą.

małorolny, 2016-02-24 20:45:29

pgrszczecin to się zdziwisz

olo22, 2016-02-20 00:09:44

Dwie pałki, czytej. Piszę dużymi. TO JEST PROJEKT.

arszczecin , 2016-02-19 20:23:24

Walenty. Nikt ci nie zabrania ogrodzić "warstwę orną" stałym ogrodzeniem i zabronić wstępu na ten teren. Zero myśliwych na "warstwie ornej", zero zwierzyny, zero odszkodowań, szczęście zdrowie i pomyślność wszelaka. Wystarczy pojechać w okolice Grójca,Tarczyna czy innego zagłębia sadowniczego. Poza tym, Walenty i inni zwolennicy połączenia prawa do polowania z własnością ziemi. Prawo możecie mieć ale prawo łowieckie będzie was nadal obowiązywać, tak jak obowiązuje prawo dotyczące Ochrony Środowiska czy Ustawa o ochronie zwierząt, możecie tworzyć obwody łowieckie jeżeli tylko będziecie w stanie utworzyć obwód o powierzchni minimum 3 tysięcy hektarów , utworzyć tam prywatne koło łowieckie, uzyskać państwowe uprawnienia do wykonywania polowania, pozwolenia na broń itp. w czym problem ? To się da zrobić nawet dzisiaj, wystarczy ruszyć cztery litery sprzed komputera i przekonać średnio 3000ha:8ha/gospodarstwo= 375 sąsiadów plus nieokreśloną liczbę współwłaścicieli i spadkobierców i umówić się z nimi, na jakich warunkach udostępnią wam swoje prawo do polowania.

olo22, 2016-02-19 20:16:19

arszczecin. Już wkrótce będziesz miał okazję powalczyć z etatowymi urzędnikami wojewody o odszkodowania. Projekt przewiduje tylko 300 etatów na szacowanie szkód, zapewne w tym kierowników i innych specjalistów "szacujących zza biurka" , to wychodzi średnio w zaokrągleniu maksymalnie 20 szacujących na każde województwo. Zdrowia życzę jak ci ludzie wyrobią się w dotychczas praktykowanych terminach szacowania szkód i ich rozliczania, przelewami na konto itp.Na dzień dzisiejszy Minister Rolnictwa zwolnił wszystkich kierowników d/s dopłat unijnych do szczebla powiatu włącznie. Zobaczymy kiedy dostaniecie dopłaty unijne bo zapewne podobnie będzie z odszkodowaniami. Jeszcze zatęsknisz za myśliwymi. Tak już na marginesie... ciekawe którą "ambonę" podpiłujesz wojewódzkiemu specjaliście d/s szacowania szkód łowieckich.

olo22, 2016-02-19 19:59:48

Jak czytam takie wypowiedzi jak olo dwie pały to mam cholerną ochotę powalczyć o zmianę systemu. Bo takich trutni trzeba z tego ula ....

arszczecin, 2016-02-19 16:07:26

Olo i o tę warstwę orną chodzi. Bez niej żadnej zwierzyny by nie było.

Walenty, 2016-02-19 14:12:45

Czas jest istotny w nowelizacji ustawy. Zredukowanie zwierzyny również, bo skarb państwa będzie niegospodarny.

Adam, 2016-02-19 09:09:11

@mar88
A co mają zrobić? Zlikwidują TK i będzie spokój.

yogi, 2016-02-18 23:47:49

poziom wypowiedzi jest porażający

jjj, 2016-02-18 23:04:35

Moim zdaniem odszkodowanie powinno być naliczane według następującego wzoru A x B x C = D,gdzie A- powierzchnia uprawy zniszczonej przez zwierzynę, B-średnia wydajność danej rośliny w danym powiecie, C-średnia cena danej rośliny w danym powiecie,D- iloczyn odszkodowania .

mada, 2016-02-18 21:51:24

Prawo łowieckie narusza
własność prywatna według wyroku TK ciekawe co z tym zrobią...

mar88, 2016-02-18 20:16:55

Witam, najlepszym rozwiązaniem byłoby aby każdy rolnik tzn. ta osoba, która płaci KRUS(jedyny warunek) posiadała broń, która mogłaby zakupić ramach programów operacyjnych z dofinansowaniem, bo przecież są właścicielami gruntu i im się należy. Ludzie opamiętajcie się, zwierzyna łowna to nie tylko biegające mięso, to też jest element naszego środowiska, więc aby z niego korzystać trzeba posiadać jakąś wiedzę. Nie sądzę aby ją posiadał przeciętny płatnik KRUS-u.

Gość, 2016-02-18 19:51:12

olo22 no teraz to pojechałeś jak głupi językiem po brzytwie. To może oprócz samolotów gwiazdy i kosmos nam "podarujesz"?. Nie potrzebujemy twoich idiotycznych podarków. Chcemy tylko elementarnego poszanowania naszego prawa własności i ochrony naszej ciężkiej pracy , którą wykonujemy dla siebie ale również po to, abyś ty również miał czym codziennie czym napchać bebzon. W każdym (poza tym idiotycznym) wymienionym przez ciebie szczególnym przypadku dostaniemy negocjowalne odszkodowanie, lub przesiedlenie na inny teren. Przypadków tych, które są szczególne, prawnie regulowane i występują bardzo rzadko nie można porównywać ze szkodami łowieckimi, które są powszechne, dotykają każdego rolnika i są wynikiem błędów w gospodarce zwierzyną ( zbyt duże pogłowie, rozmyta odpowiedzialność itp). Ten projekt też nie jest dobry, bo zwala koszty na państwo, czyli zapłacą wszyscy obywatele, a korzyści ciągnąć ma nadal klika, która nie będzie zainteresowana prowadzeniem właściwej gospodarki i ograniczeniem szkód.

dzik, 2016-02-18 19:46:52BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rusinowo rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

5 godzin temu, miwigos napisał: U nas rzepaki wyglądają beznadziejnie ,do tego wegetacja ruszy na dobre koło 20 kwietna, a 5 maja...

jarki

Nie ma sensu się z tym boksować ja już więcej o tym dziadostwo nie rozmawiam  Osobiście wrzucam na garnek.pl  Zobacz tu ...