PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Jakoś Szwajcarii i Norwegii się opłaca i bez problemu wprowadziły zakaz stosowania Pasz z GMO! Ale my w EU/PL musimy nabijać kasę dla kilku korporacji z USA, którzy odpowiadają za produkcję i import 80% śruty sojowej GMO stosowanej w paszach.

RB, 2016-03-08 10:43:21

polscy rolnicy dostali dopłaty do zasiewu polskich nasion strączkowych,soi bez gmo ,łubin(najlepsze w europie białkowe nie potrzebują żadnej termicznej obróbki tylko zmielic około 40procent białka)ilu wytwórców pasz wyraziło chęć zrobienia pasz z polskich białkowych nasion UWAGA 2 (dwóch) idąc dalej szukałem kupców którzy chcieli kupić polski łubin i polskie białkowe idąc tym tropem znalazłem panią która skupowała polskie białkowe rośliny i wszystko (tirowe ilości wysyłała do Holandi)a do polski sprowadzają tą ohydną genetyczną soje która wytwarza herbicyd jeśli jakiś robaczek tylko usiądzie na niej od razu zostaje sparaliżowany i ginie i tak zdrowa polska pasza wyjeżdża za granice a do nas sprowadzają tą genetyczną soje, ci którzy produkują pasze z polskich białkowych powinni mieć jakieś ulgi podatkowe a ci co produkują pasze z soi gmo powinni płacić wieksze podatki.Ale Polacy z tej biedoty nie patrzą na jakość tylko na cenę produktu ale ile póżniej wydadzą na leczenie i ile cierpienia.

wieslaw, 2016-02-23 23:05:13

ciekawe że stosować GMO nie będzie można a sprowadzać tak wyprodukowaną żywność tak... jak chcą być konsekwentni to niech zakażą importu każdej żywności (ale i surowców itd.) która ma cokolwiek wspólnego z GMO to zobaczymy ile ten zakaz będzie obowiązywał :) zawsze zabierają się do wszystkiego od 4 liter strony

edytor, 2016-02-22 14:16:43

W miejsce nadprodukcji pszenicy i pszenżyta, spokojnie można wejść ze strączkowymi. Poprawi to strukturę gleb, zmniejszy nawożenie azotem, tylko trzeba zamknąć ten niepotrzebny import.

Adaś, 2016-02-22 14:08:33

Miejcie w D###ie tą drobiowa mafie nastawiali tych kurników jak pawilonów z norkami to niech se radzą niech bankrutują .Maja taką produkcje ,że sami sobie poradzą. DRÓB ZNISZCZYŁ TRZODĘ WYSTARCZY??? Po co tu dużo się produkować. Sawicki non stop zasłaniał sie ta drobiową mafią jak było trzeba interweniować na rynku a co jak my im zablokujemy kto kupi nasz drób?? Ta była gadka jak powtarzana jak mantra a niech radzą narobili naprodukowali niech se sami jedzą tą chemie.

paqwel, 2016-02-22 13:58:33

jakoś do niedawna karmili bez GMO i się opłacało, to i po zakazie będzie się opłacało...

rolnik z mazowsza, 2016-02-22 11:57:15

polska patologia @ Na największa patologię to wychodzisz TY . Polski rolnik jak do tej pory nie ma nawet połowy takich przywilejów jak ma rolnik na zachodzie Polski nie jest w ogóle szanowany . . Wyzyskuje się go na każdym kroku. Patrzy tylko jak jeszcze zedrzeć i upier .Także czeeeśku zamknij jape .Bo byś od razy w pysk dostał jak byś to coś co tam nabazgrał powiedział mi w oczy o ile miał byś na tyle jaj pipko.

paqwel, 2016-02-22 11:41:13

Sprowadzanie soi GMO to tylko biznes dla tych co importują i eksportują produkty rolne. My dusimy się własnym zbożem, które oni eksportują a mieszalnie pasz nie chcą kupić ziaren motylkowych, bo mają dostęp do śruty sojowej, którą importerzy sprowadzają. To kompletna patologia gospodarcza.

Adaś, 2016-02-22 10:42:44

Paqwel dobrze ująłeś.

ja, 2016-02-22 10:33:04

GMO - 666

ZULU_KHADAFi, 2016-02-22 10:16:51

Wprowadzenie czegoś takiego jak GMO do europy tj ZSRE (związku socjalistycznego republiki europejskiej ,gdyby ktoś nie potrafił rozszyfrować) dobiło by Polskiego rolnika do końca. Wy nie rozumiecie co da pozostałym światowym gospodarkom zalegalizowanie ,że tak się wyrażę upraw GMO w ZSRE . Czy wy lemingi myślicie ,że amerykańce chcą nam podarować swoją cudowną technologię o ,której szeroko rozmawiali już w 82 roku ,żeby nam pomóc uzyskiwać wyższe plony i abyśmy mieli odporniejsze rośliny haha-HA to ście się pomylili . Z momentem zalegalizowania GMO otwieramy się całkowicie na rynki brazylijski hamerykańskie czy kanadyjski i kontenerami będą pchać nam soją tanią zdrową haha ze ta sie wyrażę żywność. Uzależniając nas od siebie do końca. A u nas będzie hulał wiatr po ugorach ,bo już nawet dotacje z euro-kołchozu nie pomogą.A oni wiecznie do nie opłacalnego rolnictwa(do którego doprowadzili) dokładać nie bendą a wy skończycie na czytniku w biedronce. A ja bednę wykładał jak to durny polski chłop po podstawówce myślał ,że jest mądrzejszy od narodowych socjalistów hahaha

paqwel , 2016-02-21 23:58:35

Greg . Pomyliłeś forum czy takie zawodowe zboczen..ie .

putin, 2016-02-21 19:01:08

do zniesmaczony kujawiak. Ja bym się tak nie martwił bynajmniej o fermy drobiu bo są w na moim terenie i ludzie ci dobrze sobie radzą, ciągle wykupują ziemię i budują kolejne farmy. Ceny ziemi tak wywindowali w górę że żaden rolnik nie ma szans na zakup. A nareszcie jest szansa dla przeciętnego rolnika że będą musieli od nas pasze kupować a nie ściągane GMO. Na pewno korzystnie odbije się to też na cenach zbóż .

anty, 2016-02-21 17:49:21

Chłopie wróć do szkoły bo tego czytać się nie da... Kup sobie elementarz i działaj bo słowa interpunkcja to chyba nie znasz!

Greg, 2016-02-21 16:49:01

zgadza się świat bedzie produkował na tańszym GMO a my nie bedziemy produkować wogóle bo soja nie GMO kosztuje ok 30% wzrosną już i tak już nierentownej produkcji i to bedzie koniec!!!!!!!!!!!!!! jeszcze PROW dla świniarzy i mleczarzy dawajcie szczególnie dla tych mniejszych to bedzie można szybko gospodarstwa kupić od komornika lub banku brawo komu te brawa no komu chłopy głosujące oczami a nie głową

zniesmaczony kujawiak, 2016-02-21 14:29:30BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Marecki

Nagrodę otrzymałem za huzara ;) a wczoraj byłem w Bysławiu na ekotanku, bo huzar ma 9 groszy drożej. 

Marecki

No właśnie, tu też mam zagadkę. Czy słoma z łubinu po sieczkarni i na zimę obornik to nie będzie za dużo? Obornik sezonowany, przerobiony, nie...