PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Wacław masz rację, od nas dobra żywność wypływa za granicę a do nas pchają swoją schemizowana zywnośc. Tragedia jest to że zdrowa żywnośc w Polsce nie jest standardem jak była dawniej, jest luksusem dostepnym byc może tylko w specjalistycznych sklepach pod szyldem " zdrowa zywnośc" i niedostępna dla większości Polaków bo zarabiaja najnizszą ustawową.

To wina rządów. Niszczą zdrowie Polaków. Bo przez system ulg i [podatków mogą sterowac produkcja zywności, wspierając tych co produkują żywnośc bez chemii, tak zeby nie opłacało się produkować żywności z chemią i gmo ani jej sprzedawać.
To samo powinno byc z importem, zakaz sprowadzania gmo i chemizowanego jedzenia, jak t6o ejst w innych krajach. Zywnośc wypływająca od nas do Rosji jest bardziej badana i czystsza chemicznie niż ta która do nas jest importowana...to chore, bo tym samym rząd nie dba o zdrowie nasze, Polaków

Polak, 2017-09-21 13:02:40

Jakoś Szwajcarii i Norwegii się opłaca i bez problemu wprowadziły zakaz stosowania Pasz z GMO! Ale my w EU/PL musimy nabijać kasę dla kilku korporacji z USA, którzy odpowiadają za produkcję i import 80% śruty sojowej GMO stosowanej w paszach.

RB, 2016-03-08 10:43:21

polscy rolnicy dostali dopłaty do zasiewu polskich nasion strączkowych,soi bez gmo ,łubin(najlepsze w europie białkowe nie potrzebują żadnej termicznej obróbki tylko zmielic około 40procent białka)ilu wytwórców pasz wyraziło chęć zrobienia pasz z polskich białkowych nasion UWAGA 2 (dwóch) idąc dalej szukałem kupców którzy chcieli kupić polski łubin i polskie białkowe idąc tym tropem znalazłem panią która skupowała polskie białkowe rośliny i wszystko (tirowe ilości wysyłała do Holandi)a do polski sprowadzają tą ohydną genetyczną soje która wytwarza herbicyd jeśli jakiś robaczek tylko usiądzie na niej od razu zostaje sparaliżowany i ginie i tak zdrowa polska pasza wyjeżdża za granice a do nas sprowadzają tą genetyczną soje, ci którzy produkują pasze z polskich białkowych powinni mieć jakieś ulgi podatkowe a ci co produkują pasze z soi gmo powinni płacić wieksze podatki.Ale Polacy z tej biedoty nie patrzą na jakość tylko na cenę produktu ale ile póżniej wydadzą na leczenie i ile cierpienia.

wieslaw, 2016-02-23 23:05:13

ciekawe że stosować GMO nie będzie można a sprowadzać tak wyprodukowaną żywność tak... jak chcą być konsekwentni to niech zakażą importu każdej żywności (ale i surowców itd.) która ma cokolwiek wspólnego z GMO to zobaczymy ile ten zakaz będzie obowiązywał :) zawsze zabierają się do wszystkiego od 4 liter strony

edytor, 2016-02-22 14:16:43

W miejsce nadprodukcji pszenicy i pszenżyta, spokojnie można wejść ze strączkowymi. Poprawi to strukturę gleb, zmniejszy nawożenie azotem, tylko trzeba zamknąć ten niepotrzebny import.

Adaś, 2016-02-22 14:08:33

Miejcie w D###ie tą drobiowa mafie nastawiali tych kurników jak pawilonów z norkami to niech se radzą niech bankrutują .Maja taką produkcje ,że sami sobie poradzą. DRÓB ZNISZCZYŁ TRZODĘ WYSTARCZY??? Po co tu dużo się produkować. Sawicki non stop zasłaniał sie ta drobiową mafią jak było trzeba interweniować na rynku a co jak my im zablokujemy kto kupi nasz drób?? Ta była gadka jak powtarzana jak mantra a niech radzą narobili naprodukowali niech se sami jedzą tą chemie.

paqwel, 2016-02-22 13:58:33

jakoś do niedawna karmili bez GMO i się opłacało, to i po zakazie będzie się opłacało...

rolnik z mazowsza, 2016-02-22 11:57:15

polska patologia @ Na największa patologię to wychodzisz TY . Polski rolnik jak do tej pory nie ma nawet połowy takich przywilejów jak ma rolnik na zachodzie Polski nie jest w ogóle szanowany . . Wyzyskuje się go na każdym kroku. Patrzy tylko jak jeszcze zedrzeć i upier .Także czeeeśku zamknij jape .Bo byś od razy w pysk dostał jak byś to coś co tam nabazgrał powiedział mi w oczy o ile miał byś na tyle jaj pipko.

paqwel, 2016-02-22 11:41:13

Sprowadzanie soi GMO to tylko biznes dla tych co importują i eksportują produkty rolne. My dusimy się własnym zbożem, które oni eksportują a mieszalnie pasz nie chcą kupić ziaren motylkowych, bo mają dostęp do śruty sojowej, którą importerzy sprowadzają. To kompletna patologia gospodarcza.

Adaś, 2016-02-22 10:42:44

Paqwel dobrze ująłeś.

ja, 2016-02-22 10:33:04

GMO - 666

ZULU_KHADAFi, 2016-02-22 10:16:51

Wprowadzenie czegoś takiego jak GMO do europy tj ZSRE (związku socjalistycznego republiki europejskiej ,gdyby ktoś nie potrafił rozszyfrować) dobiło by Polskiego rolnika do końca. Wy nie rozumiecie co da pozostałym światowym gospodarkom zalegalizowanie ,że tak się wyrażę upraw GMO w ZSRE . Czy wy lemingi myślicie ,że amerykańce chcą nam podarować swoją cudowną technologię o ,której szeroko rozmawiali już w 82 roku ,żeby nam pomóc uzyskiwać wyższe plony i abyśmy mieli odporniejsze rośliny haha-HA to ście się pomylili . Z momentem zalegalizowania GMO otwieramy się całkowicie na rynki brazylijski hamerykańskie czy kanadyjski i kontenerami będą pchać nam soją tanią zdrową haha ze ta sie wyrażę żywność. Uzależniając nas od siebie do końca. A u nas będzie hulał wiatr po ugorach ,bo już nawet dotacje z euro-kołchozu nie pomogą.A oni wiecznie do nie opłacalnego rolnictwa(do którego doprowadzili) dokładać nie bendą a wy skończycie na czytniku w biedronce. A ja bednę wykładał jak to durny polski chłop po podstawówce myślał ,że jest mądrzejszy od narodowych socjalistów hahaha

paqwel , 2016-02-21 23:58:35

Greg . Pomyliłeś forum czy takie zawodowe zboczen..ie .

putin, 2016-02-21 19:01:08

do zniesmaczony kujawiak. Ja bym się tak nie martwił bynajmniej o fermy drobiu bo są w na moim terenie i ludzie ci dobrze sobie radzą, ciągle wykupują ziemię i budują kolejne farmy. Ceny ziemi tak wywindowali w górę że żaden rolnik nie ma szans na zakup. A nareszcie jest szansa dla przeciętnego rolnika że będą musieli od nas pasze kupować a nie ściągane GMO. Na pewno korzystnie odbije się to też na cenach zbóż .

anty, 2016-02-21 17:49:21

Chłopie wróć do szkoły bo tego czytać się nie da... Kup sobie elementarz i działaj bo słowa interpunkcja to chyba nie znasz!

Greg, 2016-02-21 16:49:01BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Grójec rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Nowy Prażmów rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia
    • Janki rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia
    • Piaseczno rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

men2face

W tym sezonie najwazniejszy byl termin siewu.

Marecki

Bo nie masz okopowych ;)