PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

ja chę jeść żywność zdrowa produkowaną przez polskiego rolnika, ale w czystach pomieszczeniach, we własciwych warunkach, ale niestety nie wszędzie jest dobrze jeśli chodzi o czystość.

Polak, 2016-02-23 21:11:42

no jak ona wygląda? no jak?

pytam się, 2016-02-23 10:41:11

"Już za rok..." A potem jak w piosence "i znów za rok (matura)"
Jak nasze przygłupy biorą się zwłaszcza za rolnicze ustawy, to zaraz zaczynają one pączkować w instytucje jakie to mają nas nadzorować, jakie to warunki kosztowne trzeba spełnić, jaką papierologię prowadzić, co wolno czego nie wolno, limit ustalą na poziomie ceny słoika ogórków ... i wychodzi jak zwykle. Ustawa nadaje się tylko do śmieci. I wszystko zostaje po staremu. No ale pracowali. Darmozjady jedne. Nie ich wina, że rolnikowi jak zwykle nie spodobało się. Płacić im za ośmiorniczki.
Prawdziwy rolnik, czyli taki co uprawia w miarę naturalnymi sposobami, to już dziś nie potrzebuje ustawy zezwalającej mu na sprzedaż detaliczną. Ma swoich bezpośrednich odbiorców ile chce i potrzebuje. I to jest droga dla małorolnych.

aska, 2016-02-23 08:47:44

Przyszli nowi i też g.... wiedzą w temacie, w zasadzie potwierdzają stare. Istota sprzedazy bezposredniej powinno być umożliwienie małym kilkuhektarowym gospodarstwom sprzedaży wytworzonej przez nich żywności. I oceńcie sami , rolnik którego zdolnosci produkcyjne to np kilkanascie tuczników ,no może 20-30 w roku , żeby spełnił warunki sanitarne musi zainwestowac kilkaset tyś. zł . Jak nie wierzycie to jedźcie do Radomia do ODR,tam jest pokazana linia za ok 300tyś plus pomieszczenia (byłem ,widziałem). W ramach takiej lini jest np wędzarnia "Atmos", bo tylko w takiej mozna uwedzić, taka podwórkowa nie spełnia warunków.Bzdura totalna, w takich wedzarniach , (pół sztucznie) to wędzą wszystkie molochy, i taki produkt niczym się nie róźni. Oczywisci musza byc spełnione jakieś minima, ale pokażcie mi odwaźnego który zaiwestuje kase której w życiu nie odzyska, i tak jest z każdym produktem, robie u siebie i dla siebie w kuchni , w pom. gospodarczym w miarę ogarniętym i żyję , i będę to robił dalej. Ileż to sie muszą natrudzić w tym ministerstwie żeby tak zmienic ,żeby nic sie nie zmieniło. Chcecie dalej faszerować sie chemią?wszak mamy wolność. Po iluś tam latach ktos bedzie robił kase za unijne pieniądze, i uczył młodych ,jak zrobic kiełbasę w której głownym składnikem jest mięso, upiec chleb, zrobić ser itd.Przepraszam ,ale żal d... sciska.

Powała z Taczewa, 2016-02-23 08:03:07

Skończy się na kolejnych stołkach dla darmozjadów w Powiatowych Inspektoratach Weterynarii. Ludzie i tak pewnie pójdą do sklepu, a u nas nie kupią. Rolnictwo to sport wysokiego, bardzo wysokiego ryzyka!!!

Yakuza, 2016-02-22 22:50:44

Miało być od stycznia, sanepid i tak załatwi tą ustawę i nic z tego nie będzie , przecież nie po to weszły zachodnie sieci

balcerowcz, 2016-02-22 20:34:22

Jakoś entuzjazmu nie widać w komentarzach ;)

imen, 2016-02-22 20:11:49

po przekroczeniu limitu sprzedaży rolnik będzie płacił podatki, ale jakie to jeszcze nie wiadomo .... piękne słowa by rozwinąć działalność gospodarczą, to tak brzmi jak odpowiedź dziewczyny na zadane pytanie przez narzeczonego, a może byśmy przed ślubem poszli do łóżka: NIE, BO MUSZĘ BYĆ DO ŚLUBU CZYSTA JAK LELIJA, A PO ZA TYM TO PO TYM ŁEB MNIE NAPIEPRZA

jasiek, 2016-02-22 15:17:08BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Baranowo rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

sapek

... ja dawałem w malinach bormax+optysil+fosfiron(fosfor w postaci fosforynu) i nic się nie zapychało... a fosfor to chyba tez się kłóci...

lokizom

Pamiętajcie że Bormax zawsze ostatni dolewamy