PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

oj " oświecony " jakim światłem jeśli wolno zapytać?. Zaliczki były przed wyborami, bo sie PSL pod du.. gorąco robiło. A problem w tym,że w 2015 wnioski miały być obsługiwane w nowym systemie informatycznym, tzw Iacs. Tego systemu nie było w 2015, jest wciąż robiony, wyskakują błędy. ZA każdym razem gdy uruchamiasz kontrolę wniosku wyskakuje coś nowego. Jest bu... do kwadratu. A że ściemniają, to już ina sprawa, nbędzie PIS odpowiadał za błędy PSL. Codo nowych kierowników to w większości porażka, miernoty z koneksjami. Ale to maly problem bo oni z zasady nicnigdy nie robili. Są od brania kasy nie od roboty.

wizpp, 2016-02-27 19:48:18

a ja nie głosuje już więcej na frajerów od ojca z Torunia.
Do koryta się tylko dorwać a rolnika jak zawsze mają w d.....
Byłem dzisiaj w Arimr , jeden wielki bałagan. To jest ta nowa jakość??????

marcin roolnik, 2016-02-26 20:44:24

Nowa opcja nowe zasady,tylko wiele gadki u nas zdjeli kierownika który był zatrudniony od 6 miesięcy bezpartyjny postawili swoich bez pojęcia córka posła zastępca w razie wpadki za nic nie będzie odpowiadać no i inne nazwisko koleżanka kierownik będzie na kogo zgonić w razie wpadki wszystko załatwił pan poseł z PISU cicho spokojnie nawet nic niewie góra, no ale jakie tyły są wpłatnościach ,kiedy one przejdą szkolenia kiedy ? koni się nie wyprzęga jak idą pod górę wyszkolonych ale dzisiaj jest wszystko możliwe mamy fachowców!!

jurg,35.02.2016, 2016-02-25 22:37:01

"Tylko nie pisz, że system nie działa" - ........................no to nie mam co pisać ;) Zastanawiał się kolega dlaczego zaliczki były tylko na część płatności?

ryś, 2016-02-25 19:27:50

Ryś- widzę, że posiadasz pewną wiedze, więc zadam ci pytanie: w grudniu nie płacą, bo mają dyscyplinę finansową, której nie mogą przekroczyć, a co stoi na przeszkodzie żeby po nowym roku sprawe dopłat szybko załatwić? jestem świadom tego, że polska najpierw musi wydać środki krajowe po czym następuje refundacja z UE. Czyli wniosek jest prosty szybciej wydadzą szybciej dostaną zwrot pieniędzy, i budżet państwa na tym nie ucierpi. Tylko nie pisz, że system nie działa

oświecony, 2016-02-25 18:57:25

oświecony - "nie płacą bo nie chcą" - śmiała teza, co do " Pani w agencji", to widzę, że kolega jest wyraźnie przewrażliwiony na punkcie nowej władzy.

ryś, 2016-02-25 17:46:57

Ryś- "widzę, że się ze mną zgadzasz, nie płacą bo nie chcą", a co do tych ośmiu lat, całość na kącie miałem już grudzień/styczeń/luty, raz marzec i dwa razy później, bo miałem kontrole na miejscu. Powiem więcej, końcem listopada dostałem tą chorą zaliczkę, a jak poszedłem do agencji ok. 15 lutego zapytać się o dopłate Odp. brzmi: że mam jakąś tam kontrole administracyjną, a tu mi się zapala światełko, przecież rolnicy, którzy mają kontrole byli wykluczeni z zaliczek. Ale Panią w agencji nie uświadamiałem, że dostałem zaliczkę, by nie musiała gadać więcej bzdur, które nabyła na szkoleniach bieżącego miesiąca. Bo teraz w agencji jest głoszona jedna prawda, ta odgórnie narzucona, a jeszcze w zeszłym roku można było z nimi normalnie rozmawiać i na zadawane pytania dostawało się rzeczowe odpowiedzi, na które było pokrycie w rzeczywistości.

oświecony, 2016-02-25 11:20:09

oświecony - to bardzo proste, dopłat nie ma na tej samej zasadzie, na której poprzednia ekipa przez 8 lat nie mogła wypłacić zaliczek ( mimo iż w UE często się to zdarza), a zrobiła to dopiero przed wyborami jak zrobiło się im gorąco, i teraz UWAGA POMYŚL, piszesz :"agencja w zeszłym roku wypłaciła ponad 1 milionowi rolnikom zaliczki W CIĄGU JEDNEGO MIESIĄCA , czyli dowodzi to temu, że są w stanie wypłacić dopłaty bez najmniejszych problemów w ciągu dwóch miesięcy dla wszystkich", a więc, skoro to prawda, to dlaczego przez te 8 lat tego NIE ZROBILI??? dopłaty zawsze kapały przez kilka miesięcy. Co do systemu, to chyba tak jak poprzedni PO-PSL-owscy profesjonaliści, przeoczyłeś zmiany jakie miały miejsce w zasadach ubiegania się o płatności w ostatnim roku.

ryś, 2016-02-25 10:21:26

Drodzy rolnicy jak mi wytłumaczycie, mam na myśli tych, którzy głosowali na PiS, że agencja w zeszłym roku wypłaciła ponad 1 milionowi rolnikom zaliczki W CIĄGU JEDNEGO MIESIĄCA, czyli dowodzi to temu, że są w stanie wypłacić dopłaty bez najmniejszych problemów w ciągu dwóch miesięcy dla wszystkich. Tylko nie mówcie mi, że system nie działa, bo to bzdura, bo czy działa czy nie działa są w stanie to zrobić.
Ludzie kiedy w końcu zrozumiecie, że PiS ma gdzieś rolników.
W 2006 r. było tak samo, a kto rządził..PiS, nie wyciągacie wniosków.

oświecony, 2016-02-25 09:44:38

Rzeczywiście jesteś @oświecony. Życzę dalszego rozwoju ? !

lipa, 2016-02-25 08:09:41

PSL był jaki był ale wiedział, że rolnikom pieniądze na wiosne są potrzebne i pieniądze były, a Wy naiwniaki oglądaliście za dużo telewizji trwam, która twierdziła, że w rolnictwie jest źle i jak zagłosujecie na PiS to będziecie mieli RAJ!!..i macie swój RAJ!!.
Na początku zeszłego roku chwaliliście się traktorami za pół miliona i protestowaliście przeciwko czemu? na czele z tym gościem z wąsem, a dlaczego teraz nie wyjeżdżacie i nie protestujecie bo teraz jest dopiero szambo.

oświecony, 2016-02-24 08:50:57

Bardzo dobrze ze Agencja zwiększyła kontrolę. Wyjdzie ile gruntów nie było użytkowanych a kasę brano. Rolniku widzisz zaczyna się rozliczanie złodziejstwo które trwało latami. Boli ten Bustowski i May oj boli a to oni mieli odwagę skóra dupe Hukowi i jego klice. Z ludowym pozdrowieniem nie głosuj na frajerów z ZSL

Sawicki, 2016-02-23 06:36:12

Żenada,dobra zmiana decybeli

warchoł, 2016-02-23 00:19:09

Peselowcy. Boli was ten Bustowski? Nie? Oj boli. A będzie bardziej piekło

Emil, 2016-02-22 22:13:52

Bustowski i Maj mają większą wiedzę od przeciętnych rolników z kodeksu karnego. To przez tych śmieci agencja zwiększyła liczbę kontroli na polach rolników dolnośląskich.

rolnik, 2016-02-22 21:38:31BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Na końcu nam zmarznie w lutym i tabelki do archiwum

mieto35

Ja mam coś takiego , trochę się różni od tego co dodał @przem  , co źródło to inne dane .