PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

oj " oświecony " jakim światłem jeśli wolno zapytać?. Zaliczki były przed wyborami, bo sie PSL pod du.. gorąco robiło. A problem w tym,że w 2015 wnioski miały być obsługiwane w nowym systemie informatycznym, tzw Iacs. Tego systemu nie było w 2015, jest wciąż robiony, wyskakują błędy. ZA każdym razem gdy uruchamiasz kontrolę wniosku wyskakuje coś nowego. Jest bu... do kwadratu. A że ściemniają, to już ina sprawa, nbędzie PIS odpowiadał za błędy PSL. Codo nowych kierowników to w większości porażka, miernoty z koneksjami. Ale to maly problem bo oni z zasady nicnigdy nie robili. Są od brania kasy nie od roboty.

wizpp, 2016-02-27 19:48:18

a ja nie głosuje już więcej na frajerów od ojca z Torunia.
Do koryta się tylko dorwać a rolnika jak zawsze mają w d.....
Byłem dzisiaj w Arimr , jeden wielki bałagan. To jest ta nowa jakość??????

marcin roolnik, 2016-02-26 20:44:24

Nowa opcja nowe zasady,tylko wiele gadki u nas zdjeli kierownika który był zatrudniony od 6 miesięcy bezpartyjny postawili swoich bez pojęcia córka posła zastępca w razie wpadki za nic nie będzie odpowiadać no i inne nazwisko koleżanka kierownik będzie na kogo zgonić w razie wpadki wszystko załatwił pan poseł z PISU cicho spokojnie nawet nic niewie góra, no ale jakie tyły są wpłatnościach ,kiedy one przejdą szkolenia kiedy ? koni się nie wyprzęga jak idą pod górę wyszkolonych ale dzisiaj jest wszystko możliwe mamy fachowców!!

jurg,35.02.2016, 2016-02-25 22:37:01

"Tylko nie pisz, że system nie działa" - ........................no to nie mam co pisać ;) Zastanawiał się kolega dlaczego zaliczki były tylko na część płatności?

ryś, 2016-02-25 19:27:50

Ryś- widzę, że posiadasz pewną wiedze, więc zadam ci pytanie: w grudniu nie płacą, bo mają dyscyplinę finansową, której nie mogą przekroczyć, a co stoi na przeszkodzie żeby po nowym roku sprawe dopłat szybko załatwić? jestem świadom tego, że polska najpierw musi wydać środki krajowe po czym następuje refundacja z UE. Czyli wniosek jest prosty szybciej wydadzą szybciej dostaną zwrot pieniędzy, i budżet państwa na tym nie ucierpi. Tylko nie pisz, że system nie działa

oświecony, 2016-02-25 18:57:25

oświecony - "nie płacą bo nie chcą" - śmiała teza, co do " Pani w agencji", to widzę, że kolega jest wyraźnie przewrażliwiony na punkcie nowej władzy.

ryś, 2016-02-25 17:46:57

Ryś- "widzę, że się ze mną zgadzasz, nie płacą bo nie chcą", a co do tych ośmiu lat, całość na kącie miałem już grudzień/styczeń/luty, raz marzec i dwa razy później, bo miałem kontrole na miejscu. Powiem więcej, końcem listopada dostałem tą chorą zaliczkę, a jak poszedłem do agencji ok. 15 lutego zapytać się o dopłate Odp. brzmi: że mam jakąś tam kontrole administracyjną, a tu mi się zapala światełko, przecież rolnicy, którzy mają kontrole byli wykluczeni z zaliczek. Ale Panią w agencji nie uświadamiałem, że dostałem zaliczkę, by nie musiała gadać więcej bzdur, które nabyła na szkoleniach bieżącego miesiąca. Bo teraz w agencji jest głoszona jedna prawda, ta odgórnie narzucona, a jeszcze w zeszłym roku można było z nimi normalnie rozmawiać i na zadawane pytania dostawało się rzeczowe odpowiedzi, na które było pokrycie w rzeczywistości.

oświecony, 2016-02-25 11:20:09

oświecony - to bardzo proste, dopłat nie ma na tej samej zasadzie, na której poprzednia ekipa przez 8 lat nie mogła wypłacić zaliczek ( mimo iż w UE często się to zdarza), a zrobiła to dopiero przed wyborami jak zrobiło się im gorąco, i teraz UWAGA POMYŚL, piszesz :"agencja w zeszłym roku wypłaciła ponad 1 milionowi rolnikom zaliczki W CIĄGU JEDNEGO MIESIĄCA , czyli dowodzi to temu, że są w stanie wypłacić dopłaty bez najmniejszych problemów w ciągu dwóch miesięcy dla wszystkich", a więc, skoro to prawda, to dlaczego przez te 8 lat tego NIE ZROBILI??? dopłaty zawsze kapały przez kilka miesięcy. Co do systemu, to chyba tak jak poprzedni PO-PSL-owscy profesjonaliści, przeoczyłeś zmiany jakie miały miejsce w zasadach ubiegania się o płatności w ostatnim roku.

ryś, 2016-02-25 10:21:26

Drodzy rolnicy jak mi wytłumaczycie, mam na myśli tych, którzy głosowali na PiS, że agencja w zeszłym roku wypłaciła ponad 1 milionowi rolnikom zaliczki W CIĄGU JEDNEGO MIESIĄCA, czyli dowodzi to temu, że są w stanie wypłacić dopłaty bez najmniejszych problemów w ciągu dwóch miesięcy dla wszystkich. Tylko nie mówcie mi, że system nie działa, bo to bzdura, bo czy działa czy nie działa są w stanie to zrobić.
Ludzie kiedy w końcu zrozumiecie, że PiS ma gdzieś rolników.
W 2006 r. było tak samo, a kto rządził..PiS, nie wyciągacie wniosków.

oświecony, 2016-02-25 09:44:38

Rzeczywiście jesteś @oświecony. Życzę dalszego rozwoju ? !

lipa, 2016-02-25 08:09:41

PSL był jaki był ale wiedział, że rolnikom pieniądze na wiosne są potrzebne i pieniądze były, a Wy naiwniaki oglądaliście za dużo telewizji trwam, która twierdziła, że w rolnictwie jest źle i jak zagłosujecie na PiS to będziecie mieli RAJ!!..i macie swój RAJ!!.
Na początku zeszłego roku chwaliliście się traktorami za pół miliona i protestowaliście przeciwko czemu? na czele z tym gościem z wąsem, a dlaczego teraz nie wyjeżdżacie i nie protestujecie bo teraz jest dopiero szambo.

oświecony, 2016-02-24 08:50:57

Bardzo dobrze ze Agencja zwiększyła kontrolę. Wyjdzie ile gruntów nie było użytkowanych a kasę brano. Rolniku widzisz zaczyna się rozliczanie złodziejstwo które trwało latami. Boli ten Bustowski i May oj boli a to oni mieli odwagę skóra dupe Hukowi i jego klice. Z ludowym pozdrowieniem nie głosuj na frajerów z ZSL

Sawicki, 2016-02-23 06:36:12

Żenada,dobra zmiana decybeli

warchoł, 2016-02-23 00:19:09

Peselowcy. Boli was ten Bustowski? Nie? Oj boli. A będzie bardziej piekło

Emil, 2016-02-22 22:13:52

Bustowski i Maj mają większą wiedzę od przeciętnych rolników z kodeksu karnego. To przez tych śmieci agencja zwiększyła liczbę kontroli na polach rolników dolnośląskich.

rolnik, 2016-02-22 21:38:31BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

biedron

jest bez cover edge, dzięki za radę

maslak88

no to spokojnie możesz dać jaką chcesz, ja mam też JD pasówkę, tylko kup o szerokości 123 cm, bo zapewne nie ma Cover Edga, a szersza może...