PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

sorry chyba zacytowałem "NARODOWCA" cokolwiek to znaczy

zeusgromowładny, 2016-03-23 20:58:30

precz z ARMIRem . dość przekrętów ! jeszcze chwila i PO sprzedałoby całą Polskę . a ten "Mały rolnik to zakała naszego społeczeństwa. Nieuk i nierób, pasożyt żerujący na innych. Żyje sam sobie. Na swoich 3 ha produkuje żywność tylko dla siebie. Nic nie daje reszcie Narodu Polskiego." zarabia na utrzymanie siebie i rodziny . A Alex pewna żyje z zasiłków więc uważa tak jak napisał .

zeusgromowładny, 2016-03-23 20:40:24

Niestety ale nadchodzi komuna. Ludzie musimy się zjednoczyć i wyjść na ulice inaczej zostaniemy gołodupcami bez ziemi. Zamiast dzielić się musimy razem, jednogłośnie zakrzyknąć - precz z komuną!

alex, 2016-03-18 20:13:11

Mały rolnik to zakała naszego społeczeństwa. Nieuk i nierób, pasożyt żerujący na innych. Żyje sam sobie. Na swoich 3 ha produkuje żywność tylko dla siebie. Nic nie daje reszcie Narodu Polskiego. Pis da radę wyrwać te chwasty z polskich pól.

Narodowiec, 2016-03-15 08:46:51

@Adam poczytaj zamiast zadawać takie pytania.

Art. 2. Ilekroć w ustawie jest mowa o:
1) „nieruchomości rolnej” – należy przez to rozumieć nieruchomość rolną w rozumieniu Kodeksu cywilnego, z wyłączeniem nieruchomości położonych na obszarach przeznaczonych w planach zagospodarowania przestrzennego na cele inne niż rolne;

Działka, którą opisujesz jest nieruchomością rolną (obszar nie ma znaczenia),

Art. 2a. 1. Nabywcą nieruchomości rolnej może być wyłącznie rolnik indywidualny, chyba że ustawa stanowi inaczej.

1. Za rolnika indywidualnego uważa się osobę fizyczną będącą właścicielem, użytkownikiem wieczystym, samoistnym posiadaczem lub dzierżawcą nieruchomości rolnych, których łączna powierzchnia użytków rolnych nie przekracza 300 ha, posiadającą kwalifikacje rolnicze oraz co najmniej od 5 lat zamieszkałą w gminie, na obszarze której jest położona jedna z nieruchomości rolnych wchodzących w skład gospodarstwa rolnego i prowadzącą przez ten okres osobiście to gospodarstwo.",

Nie ma znaczenia gdzie mieszka rolnik indywidualny.

Ważne, że będzie musiał osobiście na tej działce pracować przez następne 10 lat.

SPRZEDAŻ TĄ DZIAŁKĘ TYLKO ROLNIKOWI, KTÓRY ZA WŁASNE PIENIĄDZE ZGODZI SIĘ ZROBIĆ Z SIEBIE CHŁOPA PAŃSZCZYŹNIANEGO Z PRAWEM TYLKO DO PRACY NA ROLI I PŁACENIA PODATKÓW SWOJEMU PANU (TZN. SKARBOWI PAŃSTWA)

gość, 2016-03-14 18:54:55

Czy po zmianie przepisów osoba prywatna która dysponuje terenem poniżej 1ha bez mpzp o przeznaczeniu w studium do zabudowy mieszkaniowej będącym jednocześnie gruntem rolnym kl V/VI będzie mogła taką nieruchomość sprzedać bez problemu osobie prywatnej/ rolnikowi który w danej gminie nie ma nic ?

Adam, 2016-03-09 22:45:20

Skoro uczciwie pracuję na ziemi powyżej 20ha i trochę poza rolnictwem, dlaczego stawia się mnie przed wyborem: zostań chłopem pańszczyźnianym (tylko KRUS przez 10 lat) albo rezygnuj z gospodarstwa, bo przy 20 ha to można sobie palcem w bucie poruszać, a nie świat zawojować. Osobiście uważam, że rolnikiem powinna być osoba, która uzyskuje przynajmniej 50% przychodów z rolnictwa. Takie kryterium też nie byłoby idealne, ale sprawiedliwsze i bardziej obiektywne od tych 20ha, które pewnie wymyślił wielki rolniczy działacz związkowy kaleczący swoje kilka ha odziedziczone po dziadku, który myśli, że dzięki temu coś mu skapnie, jak sąsiad, któremu lepiej idzie rolnictwo, ale nie jest w KRUSie, nie będzie mógł kupić ziemi.

chłoporobotnik, 2016-03-08 12:30:41

Ta ustawa to kompletna porażka. Wraca komuna .PIS nienawidzi prywatnej własności. Chcą puścić wszystkich z torbami a sami wzbogacić sie o miliony w 3 lata. Sa chciwi do bólu. Ale czy są w tym lepsi od reszty tego społeczeństwa? W tym kraju chciwość jest wszędzie.

jankalarus, 2016-03-04 20:08:59

Minister Jurgiel jest odpowiedzialny za destabilizację systemu dopłat bezpośrednich i opóźnienia w ich realizacji. Zwalanie winy na
rzekomy brak systemu lub problemy z jego funkcjonowaniem to zwykła ściema. Od wyborów minęło już 4 miesiące. Zwolnienia w biurach
powiatowych odbiją się w sposób katastrofalny na terminach realizacji dopłat. Kiedy nowi pracownicy nominowali z nadania PiS zdobędą
niezbędne kompetencje zawodowe
i uprawnienia do autoryzacji . W lipcu?


Jeszcze trzeba się pozbyć zastępców a może i naczelników w dalszej perspektywie. Powoływani kierownicy nie mają często pojęcia o pracy w ARiMR.
To że wsadzi pan do szafy w każdym biurze swojego człowieka to w to wszyscy wierzymy. ... Mamy nadzieję, że szkalowanie przez Pana pracowników
największej agencji płatniczej w kraju odbije się Panu "czkawką", bo Związki Zawodowe Pracowników
Agencji w imieniu pracowników powinny domagać się przeprosin z Pana strony i nie tylko. ....To skandal Panie ministrze co Pan wygaduje. Jedną swoją wypowiedzią przekreśla Pan wartość pracy kilku tysięcy pracowników agencji.
Od początku utworzenia ARiMR nie słyszeliśmy większego oszczerstwa wymierzonego w tą instytucję. Co do odwołania Kierowników
Biur Powiatowych bo tak Ci" szefowie" się nazywają to bzdura co Pan opowiada, że zostali odwołani bo były sygnały o godzących w
rolników zachowaniach pracowników. Tak idiotycznego wytłumaczenia jeszcze nie słyszeliśmy. Oczywiście nie ma Pan odwagi przyznać,

że zwolniliście kilkudziesięciu kierowników bo trzeba zrobić miejsce dla swoich

z netu, 2016-03-04 13:25:56

durne chłopy będzie jak na zachodzie 96% ziemi to będą dzierżawy, bo skończą się dopłaty i kapitału nie będzie to trzeba inwestować w technologie a nie w ziemie, cena ziemi będzie taka jak teraz albo wyższa tylko ruchu kupno - sprzedaż nie będzie, bo ludzie będą ziemie trzymać i dawać w dzierżawy za co najmniej 2 tys za ha i będą właściciele ziemscy i robotnicy rolni(chłopi) ci co ziemi nakupili to jeszcze ich prawnuki będą wydzierżawiać ziemię bo strach będzie sprzedawać chłopi będą mieli dzierżawy od prywatnych ziemian na wiele lat dzięki czemu nie będą się żyłować na kredytu będą kupowali sprzęt na kredyty fabryczne a nie durne PROW czy bankowe, mali chłopi będą biedakami przywiązanymi do ziemi no chyba że w wyniku braku następców ANR ich wciągnie, właściciele ziemscy ci co mają przynajmniej 100ha będą się w mieście realizować za pieniądze z dzierżawy, chłopi będą uprzywilejowana grupą z racji biedy i ciężkiej pracy, po gospodarkach do 20 ha to śladu nie będzie jak pisałem z racji braku następców bo jak ktoś ma na 10 ha siedzieć i nudę z biedą klepać to na budowę albo do Anglii na zmywak pojedzie, z resztą full małych chłopów to starzy kawalerowie i dzieci nie mają i tacy na pis będą głosować tz ala pis bo po tym to już dawno śladu nie będzie i taka nas czego przyszłość w razie wejścia tej ustawy gdy jej następna władza nie zmieni, a spółki będą normalnymi firmami na dochodowym i będą sobie radzić też poprzez dzierżawę innym spółką chłopów małorolnych ta ustawa zniszczy

żuławiak, 2016-03-03 22:01:48

@TKM nie będziesz mógł bo to już nie będzie twoja ziemia. Twoja własność do tej ziemi będzie ograniczona do prawa do pracy na niej i płacenia podatku rolnego.

zdziwiony?, 2016-03-03 12:46:50

To znaczy że po wejsciu ustawy nie mogę zapisać bratankowi działki jeszcze uczy tylko moge odsprzedać innemu rolnikowi ?

TKM, 2016-03-03 12:36:44

Do czego ten PIS doprowadzi? zadłuży ,rozwali naszą ojczyznę na pokolenia! Czytałem że teraz rząd zgodził się na imoprt zboża z Ukrainy bez ograniczenia aby pomóc Ukraińskiej gospodarce! Cena świń ,bydła,zboże ja 20 lat temu ! przecież mogą wprowdzić cło lub inny podatek dla importerów aby nasze rolnictwo chronić to nic nie robią! tylko teczki ,haki i konfilkty stwarzają! tematy zastępcze teraz zacznie się Smoleńsk i dochodzenie od nowa aby przykryć sprawy gospodarcze ,społeczne naszej Polski.

tomm65, 2016-03-03 11:22:24

Czy rolnik ktory ma 0,8ha na gminie na ktorej jest zameldowany oraz 30ha na gminie sasiednej bedzie miec wogole gospodaratwo rolne wedlug nowej definicji gospodaratw rolnego? a tym samym czy bedzie rolnikiem indywidualnym?

rolnik, 2016-03-03 10:25:39

Tak super zmiany, ale zgodnie z nowelizacją każdy nabywca (w tym dziecko rolnika) ma obowiązek przez 10 lat prowadzić gospodarstwo osobiście. Z tym zastrzeżeniem, że "osobiście" rozumie się ubezpieczenie w KRUS (propozycja dodania art. 6 ust. 2 pkt 1 lit. c w UKUR).
Czyli nawet jak zapie....na roli aż się kurzy, ale dorabiasz sobie trochę poza rolnictwem podpadając pod ZUS (obojętnie czy na stałe, czy np. zimą), jak masz więcej niż 20ha to z urzędu nie prowadzisz gospodarstwa osobiście, tylko duch święty za ciebie orze, sieje i zbiera plony. Ty tylko leżysz i czekasz na "dopłaty". Jesteś kułakiem, spekulantem i słupem. Jak przekroczysz 20ha, to ci je ANR odbierze, za cenę jaką sami oszacują, żeby twoje hektary mógł kupić kolega dyrektora oficjalnie zarejestrowany w KRUS.
To po to moi pradziadkowie, dziadkowie i rodzice ręce w ziemi urabiali, żeby nie mogli tej ziemi dzieciom przepisać, bo powyżej 20ha to kułacy są i trzeba ich tępić.

chłoporobotnik, 2016-03-03 09:28:43BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

men2face

  Moj SUNDANCE stan na dzis

jarki

Z jęczmieniem jest niby inaczej podobno późne dawki N powodują wyleganie :/