PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

ja chowam świnie w małych ilościach i prosze zeby mnie odstrzelili to będę miał spokój .Swiety spokój.

rolnik z podlasia, 2016-09-14 17:13:27

pini,sokołów łuków,wierzejki i inne polskie mięsa, żaden z nich nie kupuje na Podlasiu bo niby eksportuje, ale swoje odrzuty z eksportu na Podlasie do swoich i sieciowych sklepów do nas ładuje.

rolnik podlaski, 2016-03-02 21:48:27

nie chcą kupować od was tuczników ,,nie kupujcie z tych zakładów ani kawałka mięsa ,,kupujcie u tych którzy kupują od was ....nie długo taka inicjatywa będzie propagowana na całym wschodzie kraju ..nie od dziś wiadomo że rolnik który hoduje tuczniki ,mięso kupuje w sklepie ,,,bojkotować i jeszcze raz bojkotować ....

obserwator rolny, 2016-03-02 20:32:03

czyli jak normalnie chodz to nie normalne świnie są po 3 50 to ze strefy żeby ktoś je odebrał to chyba trzeba handlarzowi jeszcze dopłacić a i z tego i z tego kiełbacha w takiej samej cenie.Po było lepsze bo jabłka przynaajmniej poszły do biednych a rolnik dostał rekompensate a ci śpią a świnie rosną Żal mi tych rolników chcąc się rozwijać nabrali kredytów a teraz tragedie rodzinne Heh to jest choroba dzików a nie świń

bauer, 2016-03-02 19:44:53

Pani Iwono.
Bardzo cenna inicjatywa. Okazuje się bowiem, o ile to prawda że, nawet nie wiemy iż są myślące zakłady i ich myślący lekarze weterynarii którzy w swoich zakładach nie dokonują przecież uboju potencjalnie chorych dzików. Oni robią swoje czyli biją zdrowe polskie świnie pod nadzorem weterynarii.
Jak można nie kupować świń ze strefy, którą pseudonaukowcy i pseudo fachowcy wyznaczyli , nie znając się zupełnie na tejże właśnie chorobie dzikich zwierząt, którą ktoś postanowił zwalczać z urzędu, pomimo że tym dzikim zwierzętom ta choroba nie szkodzi?
Nie szkodzi też ludziom. Ale mądrzy urzędnicy i naukowcy tak zadecydowali i finito. Za kilka lat zmądrzeją i oddzielą ASF dzików od ASF świń . Ale dzisiaj jeszcze im na tym nie zależy. Zrobią to kiedy ASF dzika dojdzie do nich, a dojdzie na pewno bo się go u nas nadal nie zwalcza.
Nie wszyscy wiedzą nawet że nie ma żadnych ograniczeń w uboju i sprzedaży świń ze strefy, gminy, powiatu gdzie pada raptem jeden czy dwa dziki w ciągu roku.
Proponuję przeprowadzić jeszcze podobną sondę wśród wszystkich zakładów w Polsce i spytać czy mogą kupować świnie ze stref dziczych, czy chcą to robić, czy też ktoś im w tym przeszkadza. Nie ma żadnych ograniczeń dla zakładów w zakupie świń ze stref dziczych. Nie można tylko kupować i eksportować dzików ze strefy czerwonej. Ograniczenia w zakupie świń są tyko w głowach kupujących zakładów mięsnych i ich lekarzy weterynarii a czasem i podobno sklepów- sieci które żądają od zakładów deklaracji że nie kupują świń z Podlasia. Dzisiaj nie będą chcieli z Podlasia -jutro z całej Polski. Dowiozą wtedy mięso z zachodu.
Sonda taka uświadomi może zakładom że z powodów proceduralnych jedynie te, które chcą wieprzowinę eksportować nie otrzymają stosownego w tym celu dokumentu. Przecież nie wszystkie eksportują. Większość sprzedaje wyłącznie na kraj. A i eksport zależy wyłącznie od woli kupujących importerów.
Pani Iwono,
swoją sondą zrobi Pani to co już dawno powinni zrobić urzędnicy. Uświadomi Pani nieświadomych.
Niezwalczany ASF dzików zgodnie z opinią naukowców będzie zajmował coraz to nowe rejony Polski. Musimy go albo zacząć zwalczać albo przyjąć że będziemy go u siebie mieli
w nieskończoność. W każdym przypadku wolne od ASF dzików świnie nadają się do uboju w całej Polsce. Wystarczy tylko mieć tego świadomość i chcieć.

rolnik podlaski, 2016-03-02 18:42:55BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Marecki

Już się boję Twojego Misiewicza. Szkoda, że Twój nick nie zapisał się na stałe... To by jaja były.

Antoni Maicerewicz

Też bym tak wolał, bo wtedy tego "cwaniaka" widzi każdy. A teraz widzę tylko swój status i swoje cwaniactwo. Zostałeś namierzony. Twe...

jarki

Z wjazdem żaden problem mogę jechać ziemia głodna wody Do odżywek potrzeba tylko nieco cieplej i kilka godzin słońca Jeszcze ten tydzień i...