PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

ja chowam świnie w małych ilościach i prosze zeby mnie odstrzelili to będę miał spokój .Swiety spokój.

rolnik z podlasia, 2016-09-14 17:13:27

pini,sokołów łuków,wierzejki i inne polskie mięsa, żaden z nich nie kupuje na Podlasiu bo niby eksportuje, ale swoje odrzuty z eksportu na Podlasie do swoich i sieciowych sklepów do nas ładuje.

rolnik podlaski, 2016-03-02 21:48:27

nie chcą kupować od was tuczników ,,nie kupujcie z tych zakładów ani kawałka mięsa ,,kupujcie u tych którzy kupują od was ....nie długo taka inicjatywa będzie propagowana na całym wschodzie kraju ..nie od dziś wiadomo że rolnik który hoduje tuczniki ,mięso kupuje w sklepie ,,,bojkotować i jeszcze raz bojkotować ....

obserwator rolny, 2016-03-02 20:32:03

czyli jak normalnie chodz to nie normalne świnie są po 3 50 to ze strefy żeby ktoś je odebrał to chyba trzeba handlarzowi jeszcze dopłacić a i z tego i z tego kiełbacha w takiej samej cenie.Po było lepsze bo jabłka przynaajmniej poszły do biednych a rolnik dostał rekompensate a ci śpią a świnie rosną Żal mi tych rolników chcąc się rozwijać nabrali kredytów a teraz tragedie rodzinne Heh to jest choroba dzików a nie świń

bauer, 2016-03-02 19:44:53

Pani Iwono.
Bardzo cenna inicjatywa. Okazuje się bowiem, o ile to prawda że, nawet nie wiemy iż są myślące zakłady i ich myślący lekarze weterynarii którzy w swoich zakładach nie dokonują przecież uboju potencjalnie chorych dzików. Oni robią swoje czyli biją zdrowe polskie świnie pod nadzorem weterynarii.
Jak można nie kupować świń ze strefy, którą pseudonaukowcy i pseudo fachowcy wyznaczyli , nie znając się zupełnie na tejże właśnie chorobie dzikich zwierząt, którą ktoś postanowił zwalczać z urzędu, pomimo że tym dzikim zwierzętom ta choroba nie szkodzi?
Nie szkodzi też ludziom. Ale mądrzy urzędnicy i naukowcy tak zadecydowali i finito. Za kilka lat zmądrzeją i oddzielą ASF dzików od ASF świń . Ale dzisiaj jeszcze im na tym nie zależy. Zrobią to kiedy ASF dzika dojdzie do nich, a dojdzie na pewno bo się go u nas nadal nie zwalcza.
Nie wszyscy wiedzą nawet że nie ma żadnych ograniczeń w uboju i sprzedaży świń ze strefy, gminy, powiatu gdzie pada raptem jeden czy dwa dziki w ciągu roku.
Proponuję przeprowadzić jeszcze podobną sondę wśród wszystkich zakładów w Polsce i spytać czy mogą kupować świnie ze stref dziczych, czy chcą to robić, czy też ktoś im w tym przeszkadza. Nie ma żadnych ograniczeń dla zakładów w zakupie świń ze stref dziczych. Nie można tylko kupować i eksportować dzików ze strefy czerwonej. Ograniczenia w zakupie świń są tyko w głowach kupujących zakładów mięsnych i ich lekarzy weterynarii a czasem i podobno sklepów- sieci które żądają od zakładów deklaracji że nie kupują świń z Podlasia. Dzisiaj nie będą chcieli z Podlasia -jutro z całej Polski. Dowiozą wtedy mięso z zachodu.
Sonda taka uświadomi może zakładom że z powodów proceduralnych jedynie te, które chcą wieprzowinę eksportować nie otrzymają stosownego w tym celu dokumentu. Przecież nie wszystkie eksportują. Większość sprzedaje wyłącznie na kraj. A i eksport zależy wyłącznie od woli kupujących importerów.
Pani Iwono,
swoją sondą zrobi Pani to co już dawno powinni zrobić urzędnicy. Uświadomi Pani nieświadomych.
Niezwalczany ASF dzików zgodnie z opinią naukowców będzie zajmował coraz to nowe rejony Polski. Musimy go albo zacząć zwalczać albo przyjąć że będziemy go u siebie mieli
w nieskończoność. W każdym przypadku wolne od ASF dzików świnie nadają się do uboju w całej Polsce. Wystarczy tylko mieć tego świadomość i chcieć.

rolnik podlaski, 2016-03-02 18:42:55BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rozprza rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rozprza rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Wrocław rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

miwigos

U mnie toprex 15 kwietnia,czyli 10 dni dopiero

Jacus09352

A jeśli dać strobiluryne?to niezabezpieczy na dłużej.?