PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Największe przekręty mają miejsce przy dopłatach rolnośrodowiskowych tzw. p;tasie , ornitologiczne w woj. podlaskim, nad granicą z Białorusią. Tam róznej maści kombinatorzy, pseudodoradcy od 10 lat zgłaszają jako ornitologiczne "łaki", któa tak napradę są chaszczami i pokrzywami. Nawet tych "łak" z czajka i derkaczem nie koszą jak trzeba, tylko w sierpniu i wrześniu tną to na sieczkę, a całość gnije. Czasami dla niepoznaki robia "kopki", których też nie zbierają. To jawne przestępstwo: zła kultura, niezgodne z wymogami - powinno być skoszone na pewnej wysokości, w terminie i w ciągu 2 tygodni zebrane. Jak pewna znana partia trzymał w garści Biura Powiatowe ARiMR to ich interes kwitł. Nawet nie potrafili zrobić dobrze kontroli, albo tak to robili, że było pseudorolnikom OK. Policja i prokuratura mając informacje o tych "wałkach" nic nie robiła, ponieważ taki Kierownik Biura Powiatowego ARiMR ( oczywiście członek znanej partii) stwierdzał, że to ich wewnętrzna sprawa. Sprawdzą , wyjaśnią, w ramach postępowania administracyjnego. Oczywiście nic nie robili. Ciekawe dlaczego? Nawet pisali nieprawdziwe wyniki kontroli w formie decyzji, chociaż byli świadkowie, nagrania video, fotografie. Ci urzędnicy nigdy takich dowodów nie brali pod uwagę w postępowaniu. To były sprawy kryminalne -
oszustwa - wyłudzenia dopłat unijnych art. 297 KK- odpowiedzialność karna do 5 lat pozbawienia wolności. Te czyny przedawniają się po 10 lat od chwili popełnienia, czyli organy ścigania z ZIobra i CBA mogą ścigać nawet czyny z od roku 2006, a jest tego DUŻO! Urzędnicy , którzy prowadzili postępowania administracyjne też mogą beknąć - potwierdzanie nieprawdy art. 271 KK, przekroczenie uprawnień lub niedopełnienie art. 231 par 1-3 KK , korupcja art. 228 KK - do 10 lat pozbawienia wolności. Warto przyjrzeć się terenom nadgranicznym woj. podlaskie. Oj się tam działo....... Bajońskie pieniądze na dopłatach i nie na swojej ziemi zarobili byli pracownicy ARiMR, ANR i oczywiście prywatni doradcy rolni, eksperci botaniczni i ornitologiczni. To temat MORZE, ale czy ktoś jest w stanie zbadać te patologie?

szary rolnik, 2016-03-16 09:38:28

dlaczego rząd nie pójdzie po rozum do głowy?
ludziska zróbcie dopłaty do produkcji- kto produkuje, sprzedaje niech ma dopłaty do wyprodukowanego towaru a kto jedynie ma pole i nic na tej ziemi nie produkuje nie dostanie dopłat. teraźniejsza sytuacja to praktycznie otwarte drzwi dla przeróżnych kombinacji.

Kulfon, 2016-03-16 07:40:31

Juz w pierwszym roku jak weszlismy do UE w momencie skladania wniosku o doplaty musialem przedstawic wszystkie umowy dzierzaw i akty notarialne . WIEC CO TERAZ AMERYKE ODKRYLI NA NOWO ?

kitamicha , 2016-03-15 18:36:58

Spokojnie, czynsz dzierżawny z tytułu wydzierżawienia ziemi rolnej nie podlega podatkowi dochodowemu. Są na to orzeczenia Sądów Administracyjnych. Nie musicie się więc martwić, chyba że rządzący wpadną na pomysł zmiany przepisów.

chłoporobotnik, 2016-03-14 15:04:25

jeżeli tak to na ustną umowę nie wezmę ani grosza, chociaż uprawiam, a wielu takich znam, którzy uprawiają bez umownie(umowa ustna) i biorą dopłaty

zibi, 2016-03-12 21:12:28

wyciągając wnioski z tego wszystkiego,
każdą umowę dzierżawy trzeba zalegalizować
w każdej umowie dzierżawy musi być podana kwota czynszu dzierżawnego
taki przychód trzeba zgłosić do urzędu skarbowego
czyli znowu dodatkowe pieniądze, jeżeli osoba wydzierżawiająca pracuje i nie ujawni dodatkowego dochodu z dzierżawy , to załóżmy po 4 latach ile może mieć kary
ostatnio słyszałem że amirr honoruje tylko umowy notarialne z podaną ceną czynszu

Grzegorz, 2016-03-10 08:26:09

Przede wszystkim należy wrócić do normalności i zlikwidować wszystkie dopłaty a pieniądze które zostaną przeznaczyć na preferencyjne kredyty i ustabilizowanie rynku. Obecnie masa pieniędzy idzie do krętaczy i kombinatorów którzy nauczyli się pisać programy rozwoju a nie odróżniają owsa od pszenicy. Nie wspomnę o armii dobrze opłacanych urzędników i kontrolerów ARiMR w którym pracują przeważnie zwolennicy PSL. Pieniądze powinny trafiać do producentów,a towary sprzedane za odpowiednie pieniądze zasilać budżety rodzinne. Dzisiaj z każdej wydanej złotówki przez państwo do rolnika trafia w najlepszym przypadku 50%. Brawo biurokracja. Może PiS w końcu coś zmieni .

polk5, 2016-03-10 07:59:32

Od otrzymania decyzji do przelewu czekałem ok. 10 dni. Niestety dalej nie otrzymałem całości należnej kwoty, ponieważ brak zazielenienia. Gzie to uproszczenie systemu dopłat o którym władze mówią prawie od 2004 r.?

absurdbody, 2016-03-10 07:22:24

Czy to źle jeśli państwowe grunty nie oddane nikomu w użytkowanie ktoś uprawia i dostarcza dzięki temu żywność na rynek? a ile to ludzi na świecie głoduje ? a tu ugory mają stać , bo jakieś niuanse prawne maja blokować wytwarzanie pokarmu dla ludzi?. Ruszcie tymi czerepami i przestańcie się kierować zazdrością. Lepiej jak pole przynosi pożywienie niż stoi ugorem. Jak państwo nie potrafi rozdysponować gruntów do uprawy to niech nie przeszkadza ludziom się z nich żywić. Szczególnie swym obywatelom. A dopłaty się należą tym którzy uprawiają owe grunty a nie właścicielowi który nawet nie wie gdzie ma grunty i jak się je uprawia. Tam gdzie POLAKÓW DWÓCH TAM TRZY PARTIE. Jeszcze chciałbym dodać że wiele jest takich sytuacji spadkowych gdzie latami nie ma prawnego jednego właściciela, i co wtedy?

Rolnik, 2016-03-09 21:41:40

tak bo kiedyś było lepiej? Sawicki mówił że dopłat będzie więcej a kredyt na poczet dopłat przyznają na 450 zł do ha.

maxi, 2016-03-09 21:12:56

Paweł.Długo i jeszcze . Było inaczej głosować

naiwny, 2016-03-09 20:32:38

ile się czeka od decyzji o dopłatach na przelew na konto?

paweł, 2016-03-09 19:21:17

Uważam, że prawo do gruntu powinno decydowac gdy jest tzw. konflikt kontroli krzyżowej. Wtedy postępowanie w ARiMR powinno być rozstrzygane na korzyść tego kto ma prawo do ziemi obojętnie czy jest to osoba prawna czy fizyczna. A na marginesie: ile jeszcze czasu potrwa określenie stanu prawnego dla tych gruntów do których nikt nie ma "zalegalizowanego" prawa własności, bo od II wojny minęło już ponad 70 lat, to ile jeszcze lat potrzeba naszemu Państwu aby te sprawy zostały uregulowane (chyba że czekamy na III wojnę światową). Należy koniecznie honorować prawo własności i od niego wywodzić prawa innych osób. Minister Babalski niestety nie ma racji mówiąc że uczyni to więcej szkody niż pożytku. Byłoby to z wielkim pożytkiem dla wielu osób, którzy przed sądami muszą dochodzić wydania swoich własnych gruntów zajmowanych przez palantów, którzy sądzą że wszystko im wolno bo są w sitwach z lokalną władzą-sitwą lub pracownikami instytucji rozdzielających pieniądze.

awaria, 2016-03-09 18:59:16

Sawicki znów ma nas za FRAJERÓW ,będziemy pamiętali PSL-owi wprowadzanie dodatkowej biurokracji !

inny rolnik, 2016-03-09 18:57:36

wystarczy dokladniej srawdzac czy naprawde pola sa uzytkowane przez skladajacych wnioski Dlaczego nie ma kontroli ,,warszawiakow,,czy prowadza ewidencje opryskow,nawozenia itpSzybko by ich wykluczono,a nie czepiac sie chlopa

jab, 2016-03-09 18:34:29BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

przem

lepsze działanie ?? tiofanat metylowy + tebukonazol czy prochloraz + tebukonazol 

miwigos

Był plan na toprex,a na płatek propulse,ale chyba zamiast toprexu ,bedzie lepszy tebukonazol,no i taniej