PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • Polska pszczółka 2016-03-27 21:21:52
  Rolnikom z Podlasia chodzi o tzw. socjal. Nowa ustawa Prawo Łowieckie to nic innego jak "skok na państwowa kasę". To kolejny skandal w wykonaniu Szyszki, który po "szczęść Boże" jak wcześniej Wałęsa chcąc za wszelką cenę zachować "status quo" PZŁ- organizacji, która przynosi więcej szkód niż pożytków wspiera "lewą nogę" a Jurgiel schował "głowę w piasek i nic". Jedynym sposobem na uzdrowienie sytuacji jest prywatyzacja łowiectwa. Wszyscy na tym skorzystają, pozbędziemy się problemów, zlikwidujemy "szarą strefę" generowaną przez monopolistyczny PZŁ. Należy za wszelką cenę nie dopuścić do "skoku na państwową kasę". Dzika zwierzyna własnością skarbu państwa- to absurd!!! 75% gruntów ogółem to prywatne grunty rolne, dlatego prywatyzacja łowiectwa, zniesienie monopolu PZŁ to jedyna droga do normalności. Rolniku, który "żywisz i bronisz" nie bądź naiwny bo elity skupione w PZŁ chcą nas kolejny raz oszukać. Byłam w Sejmie na Komisjach Rolnictwa i Środowiska i wszystko wdziałam i słyszałam co się wyprawia. Nie dajcie się również nabrać na przebiegłość p. Szyszko że rzekomo myśliwi to potencjalna formacja zbrojna w ramach Obrony Terytorialnej na wypadek działań wojennych.
 • prawicowy rolnik kapitalista katolik - wielki piewca świętej własności prywatnej. 2016-03-12 19:11:24
  Ludziska, nie cieszcie się przedwcześnie. Fakt. Dotychczasowy system szacowania strat łowieckich był skandaliczny. Ale w tym wszystkim chodzi jeszcze o jedno. Otóż powstanie tego całego funduszu odszkodowawczego z udziałem pieniędzy z budżetu państwa, to zgrabny myk lobby łowieckiego, aby za ich debilne hobby płacili nie oni sami, a PODATNICY ! - czyli my wszyscy !!! Zaćmili wszystkich, z tymi niby sprawiedliwszymi oszacowaniami strat, ale za to, znaleźli sposób na ich finansowanie pieniędzmi podatników ! Zgraja darmozjadów będzie nas teraz dymać z drugiej mańki !!!
 • Poszkodowany rolnik 2016-03-10 22:02:13
  Koniec z poniżającymi, przeterminowanymi szacowaniami w atmosferze kpin i bezprawia , Bandą uzbrojonych turystów poza prawem nie powinna zajmować się tak odpowiedzialną dziedziną jak gospodarka łowiecka.
 • leśny dziadek 2016-03-10 19:04:52
  A ogrodzenia gospodarstw zniszczone w czasie polowań.
 • rolnik polski 2016-03-10 14:18:53
  Będzie jeszcze gorzej dla rolnika, wojewoda tak ja i myśliwy będzie sędzią we własnej sprawie więc będzie ograniczał wielkość szkody. Jeśli planuje się budżet na odszkodowania w wysokości podobnej do wysokości wypłaconych odszkodowań przez myśliwych w 2014r to połowa tej kasy pójdzie na komisje szacujące płace, samochody, paliwo itp. do rolników trafią ochłapy, A wiemy po ASF-ie że szacowania szkód przez myśliwych jest zaniżane do około 10% rzeczywistej wartości to budżet na odszkodowania bez kosztów administracji powinien być dziesięciokrotnie większy. Podstawa to: po pierwsze rolnik ma prawo polowania na własnych gruntach, po drugie może zezwalać na polowanie myśliwym na własnych gruntach za odpowiednią odpłatnością. Tylko tyle i aż tyle i nic więcej, myśliwi sami będą się prosić o możliwość polowania lub ogrodzą pola by zwierzyna im nie uciekła tam gdzie może zostać upolowana przez rolnika lub innego myśliwego.
 • obserwator 2016-03-10 13:13:14
  Dla myśliwych lepiej bo nie będą się ich czepiać rolnicy. Dla rolników lepiej bo będą mieli jednego kozła ofiarnego wojewode. Nie będzie sądów z kołami tylko z wojewodą. Cud miód malina rozwiązanie. A do tego dopłaci skarb państwa czyli żywność podrożeje a wraz z tym podatek pójdzie do góry i tak w kółko będziemy obracać pieniędzmi a w efekcie państwo na tym skorzysta.
 • tytan 2016-03-10 12:47:43
  Niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego wojewoda ma to robić, chyba tylko po to żeby tworzyć dodatkową biurokracje tj. Biura komputery samochody ludzie, to chyba koszty utworzenia i obsługi przekroczą wartość odszkodowań. Według mnie powinno to być w arimr, w każdym powicie jest biuro i wszystko co potrzeba mają i już wypłacali za szkody.
 • arszczecin 2016-03-10 11:14:03
  Jest to tzw małe prawo łowieckie, skupiające się głównie na szkodach rolniczych. Resztę będą procedowac potem.
  Oby...
 • ekojajo 2016-03-10 10:55:42
  To jest ustawa prawo łowieckie i dotyczy tylko zwierzyny łownej.Dzika prawem chroniona nie podlega tej ustawie ( np żubry,które też robią szkody),ale zające np w sadach już tak,ale poprawka,żeby zające w tą ustawę włączyć nie przeszła !
 • Obserwator sytuacji na wsi 2016-03-10 10:09:46
  Czyli co? Tylko liczą się szkody wyrządzone przez dziki, łosie, jelenie, daniele i sarny? A co z bobrami? A co z dzikimi gęsiami?
  Czy prorolniczy PiS tego nie zauważa? A mieli nas słuchać!
  Jak widać - przed wyborami się tylko rolnik liczy, a po przejęciu władzy już nas nie potrzebują.
 • młody 2016-03-10 10:09:18
  coś drgnęło ale jak to będzie wyglądać w praktyce.....

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.183.183
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!