PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • sztacheta 2016-03-17 15:36:45
  PIS zniszczy wszystko.
 • WIOSKOWY 2016-03-16 10:29:20
  Wraca komuna. Pełnom gembom. A władza nienawidzi prywatnej własności. Trzeba im powiedzieć PRECZ
 • zgred 2016-03-15 23:40:59
  To nieprawda ,że bigos zaszkodził.
 • prawicowy rolnik kapitalista katolik - wielki piewca świętej własności prywatnej. 2016-03-15 17:52:00
  "Każdy były pracownik pegeeru może wystąpić w przetargu ograniczonym i założyć gospodarstwo rodzinne"
  - Mój Boże, co on gada ? Byli pracownicy PGRów, to jedyna kategoria ludności wiejskiej, która nigdy nie posiadała własności ! Nie posiadali ziemi ich przodkowie od okresu wczesnego średniowiecza i nie będą posiadać ich potomkowie ! Z całym szacunkiem dla tych ludzi, ale oni właśnie znajdują już swoje miejsce na ziemi. Albo idą do miast, albo już dawno wyemigrowali na wyspy ! Więc niech PISióry nie robią na siłę z nich rolników ! Błagam Was PISiórskie głąby !!!
 • grenda 2016-03-15 11:47:31
  Chcą wykończyć wszystkich małorolnych. To jest przecież wprost cel tej ustawy. Mniejsze gospodarstwa, gdzie ludzie produkują żywność tylko dla siebie, a na życie zarabiają tak naprawdę poza rolnictwem będą nękane różnymi przepisami tak długo, aż ludzie nie będą mieć innego wyjścia jak przeprowadzić się do miasta :(
 • Znak 2016-03-15 10:34:19
  cos Wam napisze - cala ta polityka zwiazana z nabywaniem ziemi, to jeden wielki PI(S)C ! Przed wyborami wszystkim darmozjadom w Warszawie przypomnialy sie glosy wyborcze rolnikow i jak jeden mąż uchwalili jednoglosnie (!) wiekopomna ustawe o ochronie polskiej, swietej ziemi. Uchwalili ja tak konkretnie, ze teraz nawet polski rolnik (chodzi mi glownie o mlodych ludzi) nie moze nabyc ziemi, jesli nie jest z terenu, na ktorym ta ziemia sie znajduje. Tak wiec mlody czlowiek, ktory pracuje np przy prod rolnej w Holandii, Niemczech itd nie moze wrocic do Ukochanej Rzeczypospolitej i kupic ziemi, na ktorej moglby wykorzystac cala nabyta wiedze i doswiadczenie (!!!), tylko dlatego, ze jest zameldowany pod Kaliszem, Lowiczem czy Grojcem a polacie wolnej ziemi leza w Polsce zachodniej. Czlowiek, ktory swoja wiedza i wspomnianym doswiadczeniem moglby "udusic" 90% "prawdziwych rolnikow" polskich. Mlody czlowiek, ktory ma chec, sile, kontakty i doswiadczenie na rynkach zachodnich nie bedzie wracal, tylko harowal na Zachodzie, bo PIS-oOjczyzna nie da mu zadnych szans. PSL narobil "bydla" jakich malo, ale PISoszalency dokoncza dziela. I jeszcze jedno - osobiscie znam kilku "prawdziwych" rolnikow, ktorzy sa najwiekszymi spekulantami ziemia na swoich terenach, gdzie glownym celem sa doplatki unijne a nie jakiekikolwiek inny powod. Znam takich, ktorzy biora milionowe doplaty a komornicy siedza im na garbach, bo doplaty poszly w nowe chalupki, wypasione bryki itp. Niech ten Narod w koncu zacznie choc odrobine myslec, przeciez nie wszyscy jestesmy idiotami !!!
 • chłoporobotnik 2016-03-13 02:29:24
  Ja dokładnie przeczytałem ten projekt i wiem,że wiele proponowanych rozwiązań jest niewłaściwych, żeby nie napisać głupich, aż zęby bolą.Nie mam nic przeciwko ochronie gruntów przed spekulacją, ale skoro uczciwie pracuję na ziemi powyżej 20ha i trochę poza rolnictwem, dlaczego stawia się mnie przed wyborem: zostań chłopem pańszczyźnianym (tylko KRUS przez 10 lat) albo rezygnuj z gospodarstwa, bo przy 20 ha to można sobie palcem w bucie poruszać, a nie świat zawojować. W ustawie nie przewidziano odstępstwa, że jak nabędzie się ziemię w ramach dziedziczenia, to jest się zwolnionym od obowiązku 10 lat ubezpieczenia w KRUS, więc ANR może wyciągnąć łapki także po takie grunty, w szczególności jeśli jakiś kolega kolegi byłby zainteresowany ich nabyciem. Osobiście uważam, że jak mają być już jakieś ograniczenia, to rolnikiem powinna być osoba, która uzyskuje przynajmniej 50% przychodów z rolnictwa. Takie kryterium też nie byłoby idealne, ale sprawiedliwsze i bardziej obiektywne od tych 20ha, które nic nie rozwiązuje, a komplikuje sytuację nieubezpieczonym w KRUS i prowadzącym rozwojowe gospodarstwa rodzinne. Zgodnie z nowelizacją każdy nabywca (w tym dziecko rolnika) ma obowiązek przez 10 lat prowadzić gospodarstwo osobiście. Z tym zastrzeżeniem, że "osobiście" rozumie się ubezpieczenie w KRUS (propozycja dodania art. 6 ust. 2 pkt 1 lit. c w UKUR). Oznacza to, że spadkobiercy rolnika muszą przez 10 lat prowadzić działalność osobiście, czyli być ubezpieczonym w KRUS lub posiadać mniej niż 20 ha Jak odziedziczysz więcej niż 20ha i nie będziesz ubezpieczony w KRUS, to ANR może ci ziemię odebrać. Nie słuchajcie w telewizji opowiadanych wam bajek, ale sami poczytajcie druk sejmowy nr 293 http://sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/PrzebiegProc.xsp?id=F79366BE9760ECEEC1257F6F004BB918
 • normal 2016-03-12 20:28:30
  Straszna jest odmiana słowa "prawdziwy, prawdziwa itd ", prawdziwy polak, prawdziwy rolnik, prawdziwy patriota. W 100 dni udało się podzielić i sklocic społeczeństwo, gratulacje
 • kitamicha 2016-03-12 10:56:42
  @kubota na Prezydenta !!! Ludzie wy wszyscy dobrze myslicie to kto k...wa wybrał tę chołotę ? Całe zycie pracowałem żeby coś mieć a jak kupiłem na kredyt pare ha to te PiSuary się dorwali i chcą mi nakazywać co mam zrobić z moją własnoscią ! OK niech ograniczaja z panstwową ziemią co chcą ale jakim k..wa do chu..a prawem moją glebę bedą dysponować.
 • ja ty on 2016-03-12 07:40:17
  Dlaczego w naszym pięknym kraju nie jest tak,że moja ziemia i ja moge z nią zrobic co tylko zechcę? Państwo chce decydować co ja mam zrobić ze swoją własnością? To tak jakby państwo zabierało miastowym ich własnosć ?
 • djp 2016-03-11 21:10:32
  @zach-pom 70ha to teraz inna wyliczanka. Według Twoich wyliczeń powinno zniknąć około 1 400 000 istniejących gospodarstw. Założę, że w każdym z nich żyje tylko 3 osoby. To daje około 4 mln ludzi. W większości mieszkają w gospodarstwie i stanowi ono znaczną część ich utrzymania. Nawet jeśli nie produkują "na sprzedaż" to produkują to, co spożywają (świnkę, kurkę, jajka, warzywka w ogródku). Sporo dorabia poza rolą. Jeśli więc założę, że tych uzależnionych od ziemi jest około 3 mln, to zrealizowanie tej zmiany struktury gospodarstw pociągnie za sobą konieczność zrobienia czegoś z taką ogromną liczbą ludzi - praca gdzie indziej albo jakaś forma zasiłku (renty), mieszkanie itd. Wobec przewidywanego spadku cen ziemi jej sprzedaż nie przyniesie wystarczającego dochodu by się przenieść i zabezpieczyć przyszłość. Przyjęcie takiej masy na garnuszek państwa to wydatek 2,4 mld miesięcznie przy minimum socjalnym 800 zł (prawie 30 mld rocznie). Ja wiem, że matematyka jest bezduszna, ale trzeba uwzględnić czynnik ludzki.
 • zach-pom 70 ha 2016-03-11 19:07:31
  do @prawdziwy rolnik

  Naiwniaku tak samo ją kupisz jak kupowałeś pięć lat temu. Gdy była po 8-10 tyś złotych.
  Ile kupiłeś? 100 ha? 200 ha?
  Ile kupiłeś, prawdziwy rolniku?

  Pewnie jak większość prawdziwych rolników klepiesz biedę na 5-8 ha.

  Działania rządu zmierzają do likwidacji 1,2 mln małych gospodarstw rolnych bo są uznawane za nieproduktywne. Jest 1,5 mln małych gospodarstw a ma zostać max. 300 tyś. gospodarstw rodzinnych.

  Małe gospodarstwa tak długo będą upadlane prawnie i ekonomicznie, aż się poddadzą.

  W Polsce powierzchnia użytków rolnych ogółem to: 14.545.270 ha
  Liczba gospodarstw: 1.572.395

  Silne ekonomicznie gospodarstwo rolne to około 150 ha

  Czyli 14.545.270 ha podzielić 150 ha = 96.968 gospodarstw
  Liczba miejscowości wiejskich w Polsce (stan 01-01-2015 r.) 52.529

  Czyli 96.968 gospodarstw podzielić na 52.529 miejscowości wiejskich = 1,85 gospodarstw
  Z tego prosty wniosek, że we wsi zostanie 1-2 silne gospodarstwa rodzinne.

  Nikt tego głośno nie mówi, ale po cichu robi (bo to w końcu ponad 2 miliony głosów przy urnach).

  PIS DA radę nas wydymać zanim się obejrzymy.

  Prawdziwy rolniku ile zarabiasz miesięcznie na mleku czy na wiepszowinie.
 • Kubota8540 2016-03-11 18:46:06
  Chcieliście dobrej zmiany, głosowaliście na PIS to teraz macie efekty!. PO i PSL to była chołata, ale teraz dorwali się do władzy frustraci życiowi, którzy nic w swoim życiu nie osiągneli, a tylko zazdroszczom innym. Gdy zasiądziecie przed telewizorami, to wyłączcie głos i patrzcie w oczy i na mimikę twarzy Kaczyńskiego, Ziobry, Pana Prezydenta, i tego komunistycznego prokuratora to może wtedy dotrze do Was fałsz widoczny w ich oczach, który jest zagłuszany przez bajki jakie opowiadają. Dzierżawa panstwowej ziemi ok, ale tylko do czasu, aż polski rolnik będzie miał siłę nabywczą porównywalną z zachodnimi. Ale WARA od prywatnej własności, na której pokolenia poty wylewały, prywatny ma ze swoim majątkiem zrobić to co dla niego w danej chwili będzie opłacalne. Chłopy obudzcie się!!!...nie potrzebni są nam żadni politycy, chcą rządzić krajem, a nawet na 5 ha nie dali by rady. Czas na zmiany, polityk ma odpowiadać karnie i swoim majatkiem za błędne decyzje, tak jak każdy z nas odpowiada za błędy, które poczyni a gospodarstwie...w jedności siła, nas jest dużo!!!
 • Olek 2016-03-11 18:09:10
  Dokładnie tak. Normalnemu rolnikowi nie przeszkadza aż tak ze spadnie ceny jesli dzieki temu bedzie mógł sie rozwijać. Rolnik kupuje po to by na niej zarabiać głownie a nie po to by zwiększać kapitał.
  Nie wiem w czym macie problem.
  Kujawianką no i co jak masz firmę to po co Ci ta ziemia. Lokata dla dopłat ? ;/
 • Emil 2016-03-11 17:45:35
  Porządny rolnik nie myśli o sprzedaży ziemi, porządny rolnik myśli jak ją kupić. Tylko wariat chce drogiej ziemi.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.92.163.105
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!