PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

TERAZ PSL SIĘ OBUDZIŁ ??????? DLACZEGO NIE ZROBILI UWŁASZCZENIA PRYWATYZACJI ??????? JAK CZESI I INNI ,,,,,,,,,,,,,WOLELI ROZDAĆ KONCERNOM ,,,,,,,BY CELEBRYCI MIELI KASĘ ZA REKLAMY ,,,,,,,,,, DZIŚ BYŚMY MIELI NAJNOWOCZEŚNIEJSZY KRAJ ,,,POWOŁALI NOWE INSTYTUCJE I NIC NIE ZROBIŁY ,,,,,,,,,,, KOŃCZĄ SIĘ TERMINY ,TYLKO KTO BĘDZIE PŁACIĆ KARY ,,,,,,,,ZA POWIATY ?????,,,,,,,

ATEM, 2016-03-22 17:24:32

Wejdź na sejm.gov.pl i posłuchaj relacji z komisji 6 godzin :)
Członkowie komisji rolnictwa zarobili dziś na siebie.
Podobnie jak przedstawiciel Solidarnych.

arszczecin , 2016-03-17 20:11:42

Mam taką nadzieję arszczecin, ale w poniedziałek na spotkaniu z rolnikami min. Zarudzki tłumaczył, że propozycje z projektu są bardzo dobre, a ferment sieją dziennikarze i opozycja.

chłoporobotnik, 2016-03-17 18:19:08

chłoporobotnik, nie będzie obowiązku KRUS.

arszczecin, 2016-03-17 12:36:03

Nie mam nic przeciwko ochronie gruntów przed spekulacją, ale skoro uczciwie pracuję na ziemi powyżej 20ha i trochę poza rolnictwem, dlaczego stawia się mnie przed wyborem: zostań chłopem pańszczyźnianym (tylko KRUS przez 10 lat) albo rezygnuj z gospodarstwa, bo przy 20 ha to można sobie palcem w bucie poruszać, a nie świat zawojować. O tym samym mówi Chrościkowski i Izby Rolnicze, że głównym problemem jest tu propozycja wprowadzenia obowiązku ubezpieczenia w KRUS. Obowiązek prowadzenia gospodarstwa na nabytym gruncie przez 10 lat jest ok, ale obowiązek podlegania ubezpieczeniu w KRUS przez ten okres już nie. Założenia ustawy co do zasady są słuszne, ale niestety jest w niej kilka punktów, które utrudniłyby rozwój znacznej części perspektywicznych gospodarstw rodzinnych. W ustawie nie przewidziano nawet odstępstwa, że jak nabędzie się ziemię (powyżej 20ha) w ramach dziedziczenia, to jest się zwolnionym od obowiązku 10 lat ubezpieczenia w KRUS, więc ANR mogłaby wyciągnąć łapki także po takie grunty, w szczególności jeśli jakiś kolega kolegi byłby zainteresowany ich nabyciem. Mam nadzieję, że te najbardziej zapalne punkty zostaną poprawione. Osobiście uważam, że jak mają być już jakieś ograniczenia, to rolnikiem powinna być osoba, która uzyskuje przynajmniej 50% przychodów z rolnictwa. Takie kryterium też nie byłoby idealne, ale sprawiedliwsze i bardziej obiektywne od tych 20ha, które nic nie rozwiązuje, a komplikuje sytuację nieubezpieczonym w KRUS (dwuzawodowcom) i prowadzącym rozwojowe gospodarstwa rodzinne. Zgodnie z projektem nowelizacji każdy nabywca (w tym dziecko rolnika) ma obowiązek przez 10 lat prowadzić gospodarstwo osobiście. Z tym zastrzeżeniem, że "osobiście" rozumie się ubezpieczenie w KRUS (propozycja dodania art. 6 ust. 2 pkt 1 lit. c w UKUR). Oznacza to, że spadkobiercy rolnika muszą przez 10 lat prowadzić działalność osobiście, czyli być ubezpieczonym w KRUS lub posiadać mniej niż 20 ha. Jak odziedziczysz więcej niż 20ha i nie będziesz ubezpieczony w KRUS, to ANR może ci ziemię odebrać. Nie sądzę, żeby taki zamiar miały osoby opracowujące projekt, ale taki niestety mógłby być efekt tych propozycji. Nie słuchajcie opowiadanych wam bajek, ale sami poczytajcie druk sejmowy nr 293 http://sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/PrzebiegProc.xsp?id=F79366BE9760ECEEC1257F6F004BB918 Wtedy sami stwierdzicie, co rzeczywiście jest w projekcie.

chłoporobotnik, 2016-03-17 09:35:43

Patrzę z zażenowaniem na te popisy alimenciarza, człowieka Swetru, PO-PSL,LGBT. Ludzie zrozumcie jedno, że ta grupa zadymiarzy wyciągnęła was na ulice tylko po to aby dorwać się do koryta władzy. To właśnie oni dostali zadanie z Brukseli aby rozmontować obecną władzę bo ona postawiła sie Tuskowi. Jak nie daj Boże kiedyś będą rządzili to podziękują wam w taki sposób jak podziękowali emerytom podnosząc wiek emerytalny. Po prostu obsikają was ciepłym moczem.Myślę że jakby uczciwi Polacy chcących zmian w Polsce ruszyli na nich to pył by z nich nie został.Protestujcie dalej w obronie koryt…

Gregor, 2016-03-17 09:30:21

Protestuje cały estabihmęt Amberpaństwa,elit które wykarmiały się na Polskim społeczeństwie,które teraz utraciły wpływy i posady.Protest jest kolejną zagrywką nie majacą nic wspólnego z prawdą.

Load, 2016-03-17 09:26:23

Ja nie mam nic przeciwko zatrzymaniu kupujących z zagranicy ale wara od mojej własności baranie.Ja powinienem ustalac komu i i za ile (jeżeli bede miał taką ochote) sprzedam swoją własność.Jestem właścicielem swojej ziemi czy chłopem pańszczyźnianym?

do chłopa, 2016-03-17 09:07:04

Po nastepnych wyborach bedzie nowy rzad i bedzie odkrecał to co pisowcy robia...skoro chcą decydować o tym kto kupi i za ile ziemie to niech jeszcze zaczna ustalac ceny domów w miastach...takie jakies drogie sa...Moze niech cos zrobią w tym temacie

ja, 2016-03-17 08:00:37

Blady strach padł na kombinatorów. Ziemia kupiona na słupy i na spółki z zamiarem dalszej spekulacji dla obcokrajowców, a tu taka siupryza! Nie da się jej sprzedać obcokrajowcom z dużym zyskiem i nie da sie przepisać na siebie, bo do 300 ha. Mój regionalny przekręt zbierał "chętnych" rolników jednohektarowych pod sklepem, obiecywał dowóz,gorzałę i imprezę w drodze powrotnej. Ci "rolnicy jednohektarowi"z pod sklepu podobni do tego, co tu twierdzi "BYO NAS 5 TYSIENCY WSZYSTKIE PRZYJECHALIM Z CAŁEJ POLSKI BO ONE KRADNO NAM POLSKIE."
pojechali tam bronić 1500 ha kupionych na słupy i spółki tego naszego przekręta!!!
Obszarników przekretów i ogłupionych "TYSIENCY" łącznie z PO,PSL, NOWOCZESNA i KODem było ich kilkuset! Był tam jakiś normalny rolnik?

bezpartyjny, 2016-03-17 07:58:06

Żeby napisać taka głupią i krzywdzącą ustawę trzeba mieć kota nie tylko w domu ale i w głowie. Chłopi na niby będą właścicielami ich własnej ziemi. Na dodatek ustawa przywiązuje chłopów do ziemi jak psa do budy. Wygląda to na Bierutowską nacjonalizację.Oczywiście PiS kłamie w żywe oczy, że wszystko jest w jak najlepszym porządku i że jest to "dobra zmiana" dla rolników. Co za zuchwałę kłamstwo i zuchwały cynizm. I ci nowobolszewicy nazywają się katolikami.

ws, 2016-03-17 00:25:08

Jest problem i nie da sie tego zbagatelizowac. Tu nie chodzi o zslowcow. Przczytajcie ta ustawe. Ja glosowalem na PIS,moj brat co kolo lomzy sie wżenił i mieszka teraz tez na Anders, ale nie po-do-ba mi sie to!!!!!! Malymi krroczkami ida, jak po wojnie. Nie uda sie kolektywizacja.

Marcin Szepietowo, 2016-03-16 23:35:16

Nachapali się ziemi a ciągle im mało. Po to ryczą na ulicach.

Adaś, 2016-03-16 21:06:11

Oj czarno widzę te wybory samorządowe,jak PSL z całej Polski zebrał tylko 500 posłów,marszałków,starostów,wójtów i sekretarzy gmin

ekojajo, 2016-03-16 20:00:17

@wyborca , przejrzyj na oczy wreszcie KUKIZ TO WAZELINA PiSuarów !!!

kitamicha , 2016-03-16 18:53:34BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Marecki

Niestety nie, bo Sapek z ekipą miał wpaść, ale węgla do grilla mi zabrakło i odmówił ;) Może w połowie przyszłego tygodnia się uda,...

Daymon

@Marecki to jeszcze nie posiane... U mnie już w gruncie ale pod kołderką rośnie.