PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

a tymczasem mieszkanka i grunty inwestycyjne do góry
a rolnik bez kasy i bez możliwości manewrów inwestycyjnych
psl pokazał kierunek a dzisiaj płacz i skowyt
ludzie wkurzeni bo odbijają się od banków bo tym sądy odmawiają hipotek

świat wg. PIS, 2016-06-10 16:11:51

Pomysł na taką ustawę, to chyba wynik działania supertajnej broni elektromagnetycznej IV RP, z dolnośląskiego arsenału Macierewicza. Broni, która musiała poczynić znaczne spustoszenia w moherowych głowach władzy :)

prawicowy rolnik kapitalista katolik - wielki piewca świętej własności prywatnej., 2016-03-18 16:58:37

Wczoraj na komisji rolnictwa pracowaliśmy nad ustawą od 13 do godz 20.Z PSL-u był tylko Maliszewski,jako wiceprzewodniczący komisji.Inni PSL-owcy olali temat totalnie.Sawicki wyszedł po godzinie.Takie zainteresowanie tematem tych hipokrytów

ekojajo, 2016-03-18 09:49:48

Niech lecą do Schulza i Merkel na skargę. Tylko kasa, nic dla nich się nie liczy.

Adaś, 2016-03-18 09:31:59

rolnik6666 i o to chodzi :) kolesie z psl -u mnie też nakupili ziemi jak cholera, też się cieszę ,że cwaniaczki z psl-u stracą trochę pieniędzy( raczej nie odsprzedają jej niemcą :) ) a i może ziemia będzie tańsza i łatwiej dostępna dla rolników.

piotrwald, 2016-03-18 06:54:05

tse, a dlaczego wielka część ziemi rolnej miała by być przekształcona pod budownictwo? Zeby POPSL przekształcało nabyte za grosze podmiejskie pola na działki i brało krocie? A niech spadnie, będzie normalnie i tańsza produkcja żywności. Jeśli wykupią ją biznesmeni i spekulanci, wydzierżawią ją rolnikom za czynsz, czyli przybędzie pośrednik jak w węglu a czynsz jest dodatkowym czynnikiem wpływającym na koszt produkcji żywności i w efekcie zapłacisz go ty, konsument napychając kieszenie spekulanta.
Ceny mieszkań zależą od popytu i podaży, bo mieszkań można nabudować bez liku, a ziemi nie dorobisz. Tam , gdzie czegoś jest ściśle ograniczona ilość nie ma rynku, tylko regulacja. PIS niczego nowego nie wymyślił, tylko skopiował model francuski z pewnymi modyfikacjami. Każde państwo unii w sposób mniej, lub bardziej zakamuflowany reguluje obrót ziemią.

bezpartyjny, 2016-03-17 22:41:32

polityczne prostytutki, tylko Kosiniaka żal, marnuje się w tym chlewie

ryś, 2016-03-17 21:58:06

do bezpartyjny; niewielka część ziemi rolnej może być przekształcona na budowlaną, po wejściu tej ustawy będą problemy bo o zgode cza pytać łaskawie urzędnika ANR. Druga sprawa to wartość ziemi spadnie, niech Pis zrobi by wartośći mieszkań też spadły bo tam dopiero są ceny. A miastowy czemu będzie miał utrudnienie kupić powyżej 1 ha ziemi, przecież płaci podatki, łoży na budżet. Dawniej była lepsza ustawa agencja wtrącała się do obrotu powyżej 5 ha i tak powinno być. Tak sztucznie regulować rynek to do niczego dobrego nie prowadzi. Zakaz sprzedaży obcokrajowcom to rozumie, najwyżej dzierżawa ale oczywiście nie za długa, ale utrudnienia dla obywateli to nie jest zrozumiałe.

tse, 2016-03-17 21:44:46

O właśnie rolnicy! Tak o was zadbają NowoczesnoPOPSL. Idzcie protestować dla ich korytek i dla tych, co mają 300, a chcą 500. Tacy tu wrzeszczą najdonośniej.

r3, 2016-03-17 21:35:16

Dziś na komisji rrw .nowoczesna i po chciały podnieść limit gospodarstw rodzinnych do 500 ha. Coś by się jeszcze sprzedało...
.nowoczesna bardzo chciała swobodnego dostępu do ziemi rolniczej w okolicach miast. Kupiloby się rolną i sprawiało bloki. ;)

arszczecin , 2016-03-17 21:23:28

tym panom też podziękujemy

lolo, 2016-03-17 20:57:21

kitamicha, ty tylko o przynależności partyjnej i legitymacjach ściemniasz. Fakty są takie, że w moim rejonie nie można było kupić ziemi, bo kilku magnatów , którzy dorobili się kasy w innych branżach i nadal w nich siedzą przebijali każdą sumę, bo liczyli na szybki zysk po otwarciu sprzedaży dla obcokrajowców. Ostatnio rzutem na taśmę taki gostek przebił blisko 300 tys/ha.
Nakupili ziemi na słupy, spółki, a teraz panika, bo szybki zysk odleciał w kosmos.
Ty pewnie należysz do nich, bo masz niezłą sraczkę z powodu tej ustawy. PSLowcy należą do czołówki kombinatorów posiadających multum ziemi, a POwcy pewnie już ją obiecali Niemcom i Holendrom i mają teraz ból zęba. Ziemię ma kupować rolnik, aby na niej pracować i z tego się utrzymywać, a nie biznesmen i spekulant, aby zarabiać na handlu nią, bo to winduje jej ceny ponad rozsądek. Kto kupił na słupy, lub spółki albo bardzo drogo teraz liczy straty i wyje razem z PSLem.
chłoporobotnik, zdecyduj się, albo żyjesz z ziemi, albo sprzedaj ją i nie męcz się. Ponadto możesz płacić KRUS i pracować, bo takich pracodawcy bardzo lubią (nie muszą płacić za nich ZUS). Ziemi ci państwo nie odbierze, najwyżej odkupi od ciebie, jeśli będziesz chciał sprzedać nieuprawnionemu nie rolnikowi, lub obszarnikowi pow 300 ha. I BARDZO DOBRZE!!!!!

bezpartyjny, 2016-03-17 20:50:57

jeżeli chodzi o wysokobiałkowe to sieję je od lat i raz stawka była bardzo korzystna innego roku mniej, w tym roku też mam i wyszło tak sobie ale nie mam pretensji to sawickiego, że rolnicy posieli bardzo dużo strączkowych tym bardziej ci którzy mają EFA, popatrzeć na stawki sprzed lat a jest to koperta do podziału, ciekawe jak wyjdzie w tym roku też to będzie sawickiego wina ? ludzie sieją strączkowe bo lepiej niż poplony, a co do ziemi to też trzeba poczytać kto co chciał, a kto co zrobi !!!

farmer, 2016-03-17 20:46:37

kolesie z psl u nakupili za pół darmo ziemi licząc na to ze sprzedadzą niemcom za miliony a tu klops po interesie i dlatego taki krzyk -ustawa jest dobra bo jest nadzieja ze cena ziemi spadnie no i kolejny dobry skutek cwaniaki z pslu zbankrutują

rolnik6666, 2016-03-17 19:18:03

XXX- a ty bidoku pewnie nie zdązyłes nic kupić i ci żal, SZYBCIUTKO ZAPISZ SIE DO PARTI PRZEWODNIEJ napewno po wprowadzeniu nowej ustawy urzedniki nowi kolesie coś ci przydzielą w darmowa dzierzawe !

kitamicha , 2016-03-17 17:34:13BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

przem

Dr Szczepaniak również o borze wspominał w tym roku w zimie co tylko potwierdziło tezę "tabelki" to będzie drugi rok co...

przem

ja patrze na "mlecza"  wtedy jest idealny termin, u mnie wypada zawsze w okolicach 15 kwietnia ale mam znajomego co sieje w...