PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Cała państwowa ziemia powinna być sprywatyzowana ! Każdy dorosły członek państwa powinien dostać za darmo, zbywalne świadectwo udziałowe w państwowej ziemi. własność publiczna, to własność niczyja. Żaden obywatel, nie może powiedzieć, że jest współwłaścicielem własności publicznej, bo nie może zbyć swojego udziału. Własność publiczna ziemi, jest miodem na serce, tylko dla jednej kasty ! Kasty urzędników, polityków i samorządowców ! Tylko oni spijają śmietankę, którą waży im, własność publiczna ! Dlatego każdy kto tu pisze, aby własność państwowa ziemi została utrzymana, ma w tym swój osobisty interes. Interes, który ostatecznie kończy się na w dymaniu podatnika, rolnika i innego obywatela, uzależnionego od złodziejskiej kasty regulatorów ! Kasta regulatorów nie posiada własności nieruchomości - dlatego chce zarządzać cudzą. Przy okazji się sowicie uposażając. Dlatego to my ! Obywatele i właściciele ziemi, powinniśmy ukrócić zapędy urzędasów i regulować ich uprawnienia, aby nie wpieprzali się do naszej własności.

Tak dla rozdawnictwa państwowej ziemi, 2016-03-24 22:13:28

Tak się zastanawiam, na co, co niektórym jest potrzebny ten "INTERES PAŃSTWA ?
- Jedyne co powinno być najważniejsze, to : INTERES OBYWATELI ! A nie interes państwa, czyli, tworu jako takiego...
- Państwo powinno chronić własność obywateli. Na to się składam płacąc podatki.
- Wszyscy Ci, którzy przekładają interes państwa nad interes obywateli, mają nieco przestarzałą wizję państwa, bo państwa XIX-wiecznego, państwa pruskiego, kiedy to obywatel (poddany), był uczony w szkołach, tylko po to, aby dobrze służyć i zabezpieczać interesy oligarchii ! Walić to !
- Państwo powinno przypominać firmę usługową. Świetnie pisze o tym książę Hans-Adam II Liechtenstein, w swojej książce : Państwo w trzecim tysiącleciu.
-Proponuje wszystkim niereformowalnym "poddanym" przeczytać tą książkę, a gwarantuję, że zmienicie swoje zdanie na ten temat !

prawicowy rolnik kapitalista katolik - wielki piewca świętej własności prywatnej., 2016-03-24 15:50:12

do hakata tak jak pisze grenda państwo to my to obywatele to wspólnota, państwa nie tworzą urzędnicy nakazami itp. Skok na intratne posady w spółkach państwowych, skok na majątek państwowy, skok na stołki urzędnicze z przywilejami, limuzynami itp to nie państwo tylko orwelowskie zbiegowisko świń uzurpatorów, którym tylko się wydaje że ich jest naj naj.... Kiedyś mam nadzieję że jak najszybciej to zrozumiesz.

rolnik polski, 2016-03-22 18:20:19

Państwo to obywatele a nie urzędnicy. Nie ma co nawet dyskutować z osobami, które popierają nową ustawę o ziemi rolnej, bo widać, że nie mają bladego pojęcia, co czeka osoby, które mają ziemię rolną, albo chciałby ją mieć. Piszę o uczciwych obywatelach! Spekulanci to jakiś promil, ale niestety zastosowano odpowiedzialność zbiorową i cierpieć będą wszyscy. Jak wieś ma się rozwijać, jak rolnik ma inwestować w gospodarstwo, które tak naprawdę nie będzie już jego, tylko "narodu"? Kto wyda kilkadziesiąt tysięcy na karczowanie, meliorację itp. skoro wystarczy, że się rozchoruje i ANR będzie miała prawo mu ziemię odebrać. Skąd w ogóle wziąć pieniądze na rozwój gospodarstwa jak banki przestaną akceptować ziemię jako zastaw pod kredyty.

Bogaci i spekulanci sobie poradzą. Zwykły rolnik będzie na straconej pozycji i nie pozostanie mu nic innego tylko faktycznie rzucić to wszystko w diabły, niech się "naród" udławi.

grenda, 2016-03-22 12:16:45

rolniku niemiecki, tj. chciałem powiedzieć "polski", a państwo polskie powinno istnieć tylko teoretycznie, nieprawdaż?

hakata, 2016-03-22 08:21:03

Wszelkie porównania na średnich to tylko fałszywa statystyka. Wiarygodne dane to informacja za ile ANR kupiła dany grunt a potem za ile go sprzedała i komu. Wówczas można powiedzieć czy drożej kupowała jak sprzedała i tu pytanie dla kogo kupiła tak drogo? Potem już tylko prokurator. A tak na marginesie twór ANR miał być zlikwidowany ponad 10 lat temu a ziemia dawno rozdysponowana. Im mniej państwa i urzędników tym lepiej, mniej łapówek, stołków do rozdizelenia nepotyzmu itp.

rolnik polski, 2016-03-22 07:34:14

Ja chcę, żeby ANR oddawała ziemię za darmo, bo muszę się nachapac i niemcom sprzedać

nienażarty, 2016-03-21 22:20:49

No i prosze chcieliscie piżdziorow to macie rolnicy

jan, 2016-03-21 22:05:39

O co tu chodzi?. Czy o prawo pierwokupu, czy o wywłaszczenie?. Przecież prawo pierwokupu działa tak, że jeżeli sprzedający z kupującym dogadają się co do ceny - to wtedy ten kto ma prawo pierwokupu (n.p. ANR) może zadeklarować wykup, ale oczywiście po tej samej cenie , na którą umówili się rolnicy. Z tego artykułu wynika natomiast, że ANR płaci ile chce? Jeżeli to tak działa, to znaczy, że jest to wywłaszczenie , ale żeby ładnie wyglądało to nazwane prawem pierwokupu. Czy ktoś wie jak to jest faktycznie?

rolnik, 2016-03-21 21:52:02

Takie tytuły że puchną buły: W 2015 r. ANR sprzedawała ziemię po 29,5 tys. zł za 1 ha, w 2014 - po ciut więcej niż 25 tys., w 2013 - po ok. 22. Jaka cena sprzedaży średnio? Sam policz. Czy nie trochę ponad 25,3 tys. za ha?
Przez trzy lata średnia cena kupna przez ANR to natomiast 26 tys. zł za ha.
Obrót prywatny obraca mniejszymi areałami, stąd wyższa cena sprzedaży, także w ostatnim roku. Nie porównuje się nieporównywalnego, więc nie mieszaj tematów. Ale faktem jest, że ANR kupuje drożej niż sprzedaje. Tytuł prawdziwy, choć mógł brzmieć: "ANR kupuje drożej niż sprzedaje" - byłby bardziej prawdziwy.

nie dla rozdawnictwa państwowej ziemi, 2016-03-21 21:07:17

żeby napisać prawdę trzeba znać fakty a jak się je pomija to po co pisać !! w EU w każdym kraju są regulacje czy raczej restrykcje w nabywaniu ziemi rolnej np. Niemcy, Francja więc głupcy piszą o kolektywizacji , bolszewikach , odbieraniu ziemi itp.

zbigniew, 2016-03-21 19:52:26

KŁAMSTWO ANR NIE SKUPUJE ZIEMI. Nie znam takich przypadków!!!

ziom, 2016-03-21 19:16:21

Ludzie - komuna wraca. Teraz bedom na całego odbierać ziemię za minimalnym odszkodowaniem.

józekd, 2016-03-21 17:09:02

Tytuł: "ANR dobrze płaci w pierwokupie"
ANR 26 tys. zł
obrót prywatny 38,6 tys. zł.

Takie tytuły że puchną buły, 2016-03-21 16:56:50

wszystko powinno być w rękach prywatnych. Nie mamy już PRL aby państwo (urzędnicy) było pośrednikiem w obrocie ziemią a tym samym stanowiło konkurencje do innych prywaciarzy. Przecież każdy obywatel tego kraju płaci podatki, dokłada do budżetu, z którego urzędnicy są utrzymywani.

waldi, 2016-03-21 15:19:10BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Na końcu nam zmarznie w lutym i tabelki do archiwum

mieto35

Ja mam coś takiego , trochę się różni od tego co dodał @przem  , co źródło to inne dane .