PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Z tylko kredytami bankowymi to jest jak ze zbożem. Dużo nakładów a mało zysku. Dużo korzystniej jest wziąć np kredyt123

Marian, 2016-06-20 23:55:49

prawda jest taka rolnik to rolnik a przedsiębiorca to przedsiębiorca a nie rolnik jest chłopem a przedsiębiorca albo lepiej pracownik fizyczny jest biznesmenem bo jest rolnikiem przedsiębiorcą dyrektorem lub pracownikiem fizycznym i trzepie kasę na CHŁOPIE???a chłop choć by bardzo chciał to i tak nie ma nie będzie miał bo jeśli ustawa się nie zmieni to będzie chłop nie chłopem tylko białym murzynem

aga, 2016-04-05 13:44:51

teraz kler bedzie miał ruch w interesie (spekulanci) a nie "interes" w ruchu (pedzie)

zboki w kieckach, 2016-04-01 22:54:11

Nowe zasady sprzedaży ziemi uwzględniają interes przede wszystkim KLERU!

roch, 2016-04-01 10:28:44

No to chłopi możecie już przekazywać swoje morgi Ojcu Dyrektorowi.

Alleluja, 2016-03-31 21:21:15

"Lepsza zmiana" to tysiące ugorowanych gruntów systematycznie porastających krzakami.

Kmieć, 2016-03-31 17:26:48

Będzie musiała kupić ANR tylko jeśli tego zarząda właściciel.

Jest wiadomość z ostatniej chwili - PIS wprowadziło poprawkę która daje prawo do kupowania ziemi rolnej kościołowi. Jak widać jednak nie zawsze chodzi o ochronę ziemi rolnej i żeby trafiła do rąk rolnika indywidualnego.g

galas, 2016-03-30 22:29:32

galas, nie masz racji. Bo w tej rządowej wersji ustawy nie mając uprawnień do kupna jeśli chodzi o wykształcenie, bycie rolnikiem i prowadzenie gospodarstwa możesz wystąpić do ANR o kupno argumentując ze nikt inny tego nie chce. Agencja pewnie zrobi rozeznanie i jeśli to taka ziemia ze nikt jej nie chce to ci pozwoli. Bo jeśli tego nie zrobi to ANR musiałoby odkupić od właściciela te ziemie po takiej odmowie gdyby właściciel sobie zażyczył. Bo tak jest w tej ustawie. A jeśli to jest kukułcze jajo, to tego nie zrobi bo agencja często sama zajmowała sie właśnie spekulacja. Czyli korzystała z prawa pierwokupu jak byli chętni inni rolnicy na kupno. Wiem, bo jak kupowałem ziemie to ANR rozesłała do rolników pytanie czy chcą kupić narzucając marże 50%....

piter, 2016-03-30 21:56:55

Co z tego, że agencja nie zechce. Ja tak czy inaczej nie mam prawa kupić. Moja sytuacja to jeden z przykładów tylko. Pokrzywdzonych będzie mnóstwo, ale ludzka krzywda jak widać dla niektórych to tylko temat do wulgarnych żartów.

galas, 2016-03-30 21:25:29

To rzeczywiście powinni zmienić całą ustawę dla galas. Ale trzeba popytać,bo może sralas i stękalas ma swoje interesy, dla których trzeba by zmienić zapisy? A może pozwolić, aby wszystko wykupili obcokrajowcy jak cukrownie, (za "duże" pieniądze) i wtedy wliczą koszta zakupu w produkcję i cenę żywności , ograniczą produkcję i wszystko podrożeje (jak cukier) , ale galas kupi swoje laski!
Poza tym, skoro to ziemia, której nie chce nikt, ani rolnik, ani sąsiad, a spadkobierćów musiałaś błagać , aby zechcieli uregulować spadek i wziąć od ciebie kasę, to agencja tej ziemi terz nie zechce.

bezpartyjny, 2016-03-30 20:48:37

~bezpartyjny ; a taki co ma setki hektarów to nie biznesmen. A przepisy powinny być konstytucyjne by nie było tak, że co zmiana władzy to nowe reformy, bo rynek powoli się dostosowuje do przepisów.

lol, 2016-03-30 20:39:19

@bezpartyjny
Urodziłam się na wsi i przez kilkanaście lat pracowałam z rodzicami w gospodarstwie. Niestety mam brata, a gospodarstwo było za małe, żeby je dzielić. Zawsze chciałam wrocić na wieś i udało mi się tak życiem pokierować, że mogłabym zrobić, gdyby nie ten idiotyczny zakaz.

Ziemia porośnięta lasem nie jest mi do niczego potrzebna, ale sprzedający chcieli sprzedać tylko całe godpodarstwo na raz. Nie jest to żadna lokata kapitału, tej ziemi nikt nie chciał, nawet jej spadkobiercy postępowanie spadkowe zdecydowali się przeprowadzić dopiero kiedy ja im obiecałam, że za to zapłacę.

Sasiedzi rolnicy wydają się cieszyć, że w sasiedztwie ktoś chce zamieszkać. W kupie raźniej, i taniej będzie doprowadzić wodociąg.

"Korzyść" z uniemożliwienia mi zakupu tej ziemi i zamieszkania na niej będzie taka, że ładny drewniany dom zniszczeje do reszty, nikt nie posprząta śmietnika na podwórku, a całe gospodarstwo będzie dalej leżeć odłogiem nie generując dla gminy nawet 5 zł podatku. Rzeczywiście jest czego bronić.

galas, 2016-03-30 20:15:34

Kto nie broni cieciu,kasta bolszewickich swietych krow placacych groszowe podatki i KRUS

ja7384, 2016-03-30 20:03:47

Po co ci ziemia zarośnięta lasem? dla spekulacji?, a może jesteś leśnikiem, nie rolnikiem? Galas,prawicowy, kitamicha - nakupiłeś ziemi i chciałeś jeszcze, bo myślałeś że opchniesz cudzoziemcom za górę forsy, a tu kicha!. Ha, ha, ha! Jeśli jesteś rolnikiem, to na dzierżawionej od państwa też można gospodarzyć, bo tak jest u francuza, czy holendra. Kupowałem ziemię z ANRu i w każdej umowie kupna mam zapis o pierwokupie państwa przez pięć lat, więc o co ten krzyk? To stary zapis i z jego powodu nikt nikomu ziemi nie odebrał, ale spekulować ziemią przez 5 lat nie można.
Ależ wam kombinatorom, obszarnikom i biznesmenom zawartość w duple się zagotowała ha, ha!
Kombinator z lubelskiego, ziemia jest dobrem narodowym i winna służyć produkcji żywności, a nie być lokatą kapitału na starość, lub lokatą nadwyżki gotówki w biznesie. A lokujcie sobie w akcje, złoto, waluty, obrazy,dolary a nie w ziemię, bo przez te wasze lokaty wywindowaliście jej ceny ponad zdrowy rozsądek i opłacalność rolną w kraju. Jeśli cena ziemi spoadnie, bo będą nią zainteresowani tylko rolnicy, a nie spekulanci, to i dobrze, bo spadnie koszt produkcji żywności, a więc zyskają wszyscy, a nie tylko10%. A czym ty sobie zasłużyłeś , że za włożone w ziemię 50tys żądasz teraz 500tys ?. Spekulacja, kolego, to taka gra, że raz zabierze, a drugi raz da ha, ha ,ha. Ja też mam ziemię, dałem za nią 50tys, i nie obrażę się, jeśli dostanę znowu 50 tys, bo dzięki niej pracowałem, zarabiałem i żyłem z rodziną wiele lat.
Dobra ustawa!!, brawo pis!!, na pohybel przekrętom, obszarnikom i spekulantom!!!
Prawdziwe rodzinne gospodarstwa są za i nas jest WIĘCEJ, a wy spekulanci tylko głośniejsi ha, ha,ha!!!

bezpartyjny, 2016-03-30 19:49:11

Bo mi ta ustawa psuje życiowy plan. Wydałam jakiś czas temu całe oszczędności na część gospodarstwa rolnego. Działka z domem miała nieuregulowaną kwestie spadkowe i musiałam poczekać aż sprawa się zakończy. Sprawa zakończy się po wejściu w życiu ustawy i teraz już nie mam prawa kupić ziemi, która dosłownie graniczy z moją. Będę musiała się prosić o zezwolenia i obiecywać, że będę prowadzić gospodarstwo chociaż nie będę, bo ta ziemia jest zarośnięta dwudziestoletnim laskiem i można tam tylko "uprawiać" jeżyny.

Pominąwszy moje prywatne problemy irytuje mnie, że rząd zamiast rzetelnie informować na temat tej ustawy po prostu ściemnia i wciska ludziom półprawdy, albo wręcz kłamstwa. Zresztą PSL i PO robiły to samo w przypadku poprzedniej wersji ustawy. Skoro wiem co jest w ustawie, to piszę jak jest. Niech ludzie przynajmniej będą poinformowani, co ich czeka.

Wszelkich kolejnych "dobrych zmian" już się po prostu boję. Moim zdaniem ta ustawa ogranicza prawo własności już przez samo zawężenie kręgu potencjalnych kupców. Ró

galas, 2016-03-30 18:24:59BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

@arszczecin i @Marecki-PRZEPRASZAM najmocniej nie wiedziałem,ze to tak moze wygladać(te fotki to myśliwi wydeptali kukurydzę?) TU sa dwa...

arszczecin

takie tam w ogórdku stare, ale ciekawe