PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • smoku 2016-04-12 18:17:30
  A kto twierdzi, że ta ustawa jest doskonała ale ta ustawa co ważne jest sygnałem dla świata, że Polacy nie do końca dali się otumanić i zaczynają szanować to co w dużej mierze pozostało jeszcze ich, tak jak to robią od zawsze inne narody a walkę polityczną zostawmy oszołomom politycznym - zadziobią się o ich sprawa.
 • zorro 2016-04-11 12:45:46
  Duńczyk, który mieszka w Polsce i od 5 lat prowadzi gospodarstwo rolne na dzierżawionych gruntach, po 1 maja może swobodnie dokupić od Polskich niby rolników ziemię do 300 ha.

  Polak, który mieszka w Polsce i od 5 lat prowadzi gospodarstwo rolne w innej gminie niż ma miejsce zameldowania nie może kupić nawet 1 m2 ziemi rolnej.

  Ojciec Dyrektor Redemptorysta z Torunia niezależnie gdzie mieszka i gdzie gospodaruje może kupić tyle ziemi ile chce.

  Tak to jest ta DOJNA ZMIANA

 • smoku 2016-04-11 09:40:20
  zorro "gamoniu" jak widać tobie bardziej zależy na pierdołach i partyjnych pierdach niż na ochronie polskie ziemi więc ją szybko sprzedaj niemieckiemu czy holenderskiemu słupowi, na co czekasz bo chłop z ciebie jak...( ocenzurowano)
 • zorro 2016-04-08 08:30:24
  @smoku czytać fora potrafisz to zmuś się i przeczytaj uchwalony PIS-owski gniot.

  Art. 4. W ustawie z dnia 6 lipca 1982 r. o księgach wieczystych i hipotece (Dz. U. z 2013 r. poz. 707, z późn. zm.3)) wprowadza się następujące zmiany:
  w art. 68 po ust. 2 dodaje się ust. 2a w brzmieniu:
  (---)
  „2a. Suma hipoteki na nieruchomości rolnej w rozumieniu ustawy z dnia 11 kwietnia 2003 r. o kształtowaniu ustroju rolnego (Dz. U. z 2012 r. poz. 803 oraz z 2016 r. poz. …) nie może przewyższać wartości rynkowej tej nieruchomości, ustalonej przez sąd na podstawie dołączonego do wniosku o wpis hipoteki do księgi wieczystej operatu szacunkowego, sporządzonego przez rzeczoznawcę majątkowego stosownie do przepisów o gospodarce nieruchomościami.”;

  Przeczytaj ze zrozumieniem a później się wypowiadaj.

  Jak myślisz ślepy wyznawco PIS-u po co został wprowadzony ten zapis?

  To jest ta Wasza DOJNA ZMIANA.

  Napiszę Ci jeszcze raz, to może Ci się utrwali gamoniu.

  Suma hipoteki nie może przewyższać wartości rynkowej tej nieruchomości, ustalonej przez sąd na podstawie dołączonego do wniosku o wpis hipoteki do księgi wieczystej operatu szacunkowego, sporządzonego przez rzeczoznawcę majątkowego stosownie do przepisów o gospodarce nieruchomościami

  Oczywiście jak masz już obciążoną ziemię a jej wartość rynkowa spadnie poniżej wartości ustanowionej hipoteki to bank zażąda od ciebie dodatkowego zabezpieczenia a jak nie będziesz miał co zastawić to Ci wypowie umowę kredytu i komornicy wezmą cię w obroty.

  Właśnie tacy niepiśmienni gamonie jak ty głosowali na PIS i dalej ślepo wierzą Jarosławowi Wiecznie Dziewicy i dają się dymać.
 • smoku 2016-04-07 23:01:05
  zorro "gamoniu" tobie zapewne lepiej wychodzi uprawa tej antypisowskiej propagandy niż pola a sąd wpisze każdą hipotekę o ile wniosek nie znajdzie prawnych podstaw do jego odrzucenia i ma w nosie ile nieruchomość jest warta bo też nic go nie interesuje jej realna rynkowa wartość gdyż nie on jest wierzycielem a hipoteka była jest i będzie prawem akcesoryjnym. Ale tylko jakiś jełop napisał bzdury i od razu pisu wina bo najlepiej to nic nie zmieniać i oddać polską ziemię w łapy obcego wysoko dotowanego przez durną łunie kapitału, tak jak przemysł, banki, handel itp.byle tylko parę groszy przytulić na szybko. Takie właśnie głupie i krótkowzroczne myślenie, jest zgubą dla nas jako narodu bo władza zawsze ma się dobrze, zawsze może sobie apanaże dowolnie ustalać a zwykli ludzie nie i tylko kombinatorzy i szachraje mają mieć dobrze - nie, dosyć tego. Ale nie śpij chłopie, czuwaj bo ci "Prezes Wszystkich Prezesów albo Ojciec Dyrektor" ziemie ukradnie z pola i sprawdzaj KW czy ci jakiejś hipoteki pis cichcem nie wpisał, oszołomie.
 • zorro 2016-04-07 21:27:27
  @smoku, wg PIS-owskiego gniotu (ustawy) wydział ksiąg wieczystych w sądzie nie może ustanowić hipoteki większej niż wartość nieruchomości, dlatego musi mieć zawsze wycenę rzeczoznawcy majątkowego.

  Hipoteka nie może być większa od wartości ziemi bo inaczej ANR, która będzie przejmowała twoją ziemię przejęłaby więcej długu niż warta jest ziemia. A Prezes Wszystkich Prezesów ani Ojciec Dyrektor lubią przejmować majątki a nie długi. Jak przestaniesz gamoniu uprawiać ziemię to oczywiście agencja ją od ciebie odkupi wg wyceny biegłego. Nieruchomość z ziemią o wartości 5.000 zł i obciążona hipoteką 5.000 zł jest warta 0 zł.

  I te 0 zł gamoniu PIS-owski dostaniesz od ANR za swoją ojcowiznę.

  Tak was PIS wydymał.
 • rolnik 2016-04-07 14:36:23
  A niby jakim to prawem chcecie mi mówić komu i za ile mam sprzedać swoją ziemię. Chcesz coś sprzedać to najpierw sobie kup błaźnie. Rozpieprzyliście już polski przemysł; huty, fabryki, kopalnie stocznie...etc. to świerzbią was łapy by okradać ludzi z ich prywatnej własności ?
 • smoku 2016-04-06 20:04:39
  Iro o czym ty pleciesz - po co wycena sądowi do hipoteki samej ziemi czy nawet zabudowań - prędzej właśnie bank wymaga ale tez nie zawsze
 • Iro 2016-04-06 19:44:12
  Jako pracownik Banku Spółdzielczego pragnę zwrócić uwagę na jeszcze jeden jej aspekt a mianowicie ustanawianie na gruntach rolnych hipotek - w art. 68 po ust. 2 dodaje się ust. 2a który w skrócie mówi, iż do wniosku o wpis hipoteki dołącza się operat szacunkowy sporządzony przez rzeczoznawcę majątkowego. Jak widać spowoduje to podwyższenie kosztu zaciąganych kredytów a w przypadku paru Ksiąg Wieczystych i jeszcze większej ilości działek rolnych w nich się znajdujących może kosztować nawet parę tysięcy złotych - moim zdaniem zapis zupełnie zbędny
 • smoku 2016-04-06 17:46:38
  A kto niby stworzył tą wiejską i nie tylko patologię jak nie komuna kołchozami z odbieranej chłopom ziemi, a po 89 r głupota tzw. nowej władzy, która z pegerami nie wiedziała co zrobić tylko potworzyła jakiś bezsensowne agencje, które ta patologię umacniały tylko a ludzi na bruk zamiast ziemię dać chłopom. Chłop tu nic nie jest winien tylko władza ale władza w Polsce stał zawsze ponad prawem a za tzw. demokracji do władzy ludzie wybierali zawsze same niedojdy albo złotoustych sprzedawczyków - cena braku JOW-ów i wchodzenia do sejmu za każdym złotoustym liderem stada baranów. Tak jest do dziś na szczęście ta władz ma choć cień przyzwoitości i chce przynajmniej żeby choć ziemia rolna nie poszła teraz w obce ręce bo co z tej Polski zostanie jak już prawie wszystko co cenne było zostało za bezcen wyprzedane razem z tzw, kapitałem ludzkim i tylko z nazwy jest polskie vide" BGŻ, Wedel, Zelmer, Amica, Romet itp.
 • PIS-ownik 2016-04-06 08:41:30
  @smoku, wielki patioto.

  Ziemię rolną na wsiach sprzedają polscy chłopi a nie ludzie z miast czy zagraniczni biznesmeni. Prawdziwi Polscy Chłopi sprzedawali i sprzedają ojcowiznę za marne grosze, byle było na winiacho. Bo jak na wieś przyjeżdża ktoś z pieniędzmi to od razu znajdują się mieszkańcy wsi "rolnicy" - Prawdziwi Polacy i Katolicy, ze slasowanymi od bimbru mózgami, którzy mają ziemię do sprzedania. Sprzedadzą każdemu byle nie sąsiadowi.

  I po to PIS uchwalił ustawę, bo za pijaków ze wsi musi myśleć partia.
 • smoku 2016-04-05 19:28:40
  Ta ustawa jest na pewno dobrym prawem i bardzo patriotycznym tylko jest o wiele za późno bo cwaniaczki już się nachapały a teraz chodzi tylko o to by ziemia nie szła w obce ręce za żadne pieniądze. Niestety w wielu przypadkach już pokrętnymi drogami poszła przez podstawione słupy. Na bazie tego kapitału powstała niezdrowa konkurencja wspierana przez potężne zachodnie koncerny, które w Polsce nie płacą złamanego grosza podatku. O tym, że ta ustawa jest dobra najlepiej świadczy larum jakie podnosi łunia i cwaniacy co tylko czekali na zniesienie jakichkolwiek ograniczeń i szybko na tym chcieli porobić kapitał. Ludziom wmówiono latami przez kłamliwą propagandę w przekupionych albo sprzedanych mediach, że nasza matka ziemia to tylko jakiś tam kapitał, pozycja w bilansie, jak jakiś głupi ciągnik czy inna maszyna a to bzdura i na zachodzie dobrze o tym wiedzą . Ziemia rolna w Polsce należy się chłopom polskim bo o nią nasze dziady krew przelewały a nie obcem kapitałowi i pajacom z miasta co sprzedali by własną matkę za mieszek ojrasków. Ludzie zaślepieni chęcią zysku nami przez wiele lat rządzili i uchwalali prawo za łapówy tak aby sprzyjało nie chłopu ale obcemu kapitałowi- w końcu ta banda odeszła ale teraz zajmuje się donosicielstwem na Polskę bo im nie w smak takie prawo, które bije ich po kieszeni. Dobrze, że ta władza to rozumie i czyni starania by ten proceder nie doszedł do skutku a polski chłop, polskiemu chłopu nadal ziemię może sprzedać bez problemu.
 • kaczmarz 2016-04-02 18:06:55
  Komuna wraca pelnom gembom. Bedom teraz zabierać ziemie jak tylko ktos stary nie bedzie dalej mogł pracować i bedzie chciał sprzedac za niewielkie pieniadze. To jest złodziejstwo.
 • m 2016-04-02 15:54:49
  @Marta
  Młodzi Rolnicy, tacy z kwalifikacjami i premią czyli bez 5lat stażu, po wejściu ustawy nadal NIE BĘDĄ tzw Rolnikami Indywidualnymi. Oznacza to że bez specjalnej zgody prezesa ANR nie kupią prywatnie nawet 1 m² ziemi rolnej (teraz bez zgody mogą kupić do 5ha). Jeśli chodzi o przetargi ograniczone z ANR będą traktowani jak inni rolnicy indywidualni pod warunkiem ze zamieszkują 5lat. Tylko ze ANR wstrzymał sprzedaż ziemi pow 2ha (jak wejdzie ustawa), ponadto ma juz tylko wolnych 400 tys ha. Na rynku prywatnym jest natomiast ok. 15mln ha. Ta ustawa niby miała chronić ziemię państwową przed cudzoziemcami a faktycznie utrudnia obrót ziemia prywatną Polakom
 • Marta 2016-04-02 13:01:04
  Czy młodzi rolnicy z wykształceniem rolniczym będą mogli dzierżawić ziemię z ANR? W przetargach ograniczonych ani. ofert pisemnych nie mają żadnych szans

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.92.153.90
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!