PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • roch 2016-04-04 16:38:46
  Trzy: Tak węgiel to dobro narodowe i należy chronić jego wydobycie - jasne a swistak, zabija
 • grzevoo 2016-04-04 08:24:51
  @HG
  Stosuję górne spalanie w moim piecu. Fakt to jest dobry sposób.
  Ale nigdy nie jest takt dobrze żeby nie mogło być lepiej, a jakość powietrza w Polsce jest tragiczna. wcale nie lepszą niż u Niemców.
  I najważniejsze: trzeba być odpowiedzialnym w stosunku do następnych pokoleń. A nikt rozsądnie myślący nie może zaprzeczyć, że emisja gazów cieplarnianych do których niewątpliwie należy dwutlenek węgla przyczyniają się do tych zmian. Co roku w atmosferze przybywa od dwóch do trzech ppm co2. Tak więc możesz należy zmienić myślenie i zacząć traktować ten"skarb narodowy" raczej w kategorii przekleństwa, które nie pozwala nam się rozwijać w bardziej zrównoważony sposób.
  Nie twierdzę, że wiatraki to jest cudowne panaceum na problemy środowiskowe, ale na pewno jest to rozwiązanie o wiele bardziej korzystne od spalania paliw kopalnych. Przy czym co więcej cały świat idzie w miernik OZE, a tylko my z uporem maniaka tkwimy na swoim konserwatywnym stanowisku.
  A u nas rząd jak narkoman energetykę widzi tylko w spalaniu. A jeżeli OZE to tylko jego najprymitywniejsza forma jaką jest spalanie biomasy, której nawiasem mówiąc nie ma wcale tak dużo. Nie tędy droga jeśli nie chcemy zostać skansenem i jeżeli naprawcze zależy nam na przyszłości naszych dzieci.
 • HG 2016-04-04 08:04:49
  @grzevoo Kilka uwag.
  Pierwsza: niech ludzie palą węglem nie śmieciami i plastikami do tego niech tylko palą w sposób odpowiedni ( górne spalanie do osiągnięcia w każdym piecu ) to problem zostanie zniwelowany do minimum.
  Dwa: naprawdę myślisz, że Ci ludzie na wsi to tak z czystej złośliwości palą węglem tak? Niech inne metody grzewcze będą tańsze to gwarantuje, że ludzie zrezygnują z węgla na rzecz dużo wygodniejszego gazu albo czegoś innego.
  Trzy: Tak węgiel to dobro narodowe i należy chronić jego wydobycie
  Cztery: Porównaj emisję szkodliwych środków w wyniku spalania węgla w Niemczech i Polsce i potem powiedz który kraj truje bardziej...
 • grzevoo 2016-04-03 13:28:35
  Chore prawo w Polsce się tworzy. Wiatrak szkodzi chociaż tak naprawdę to nie ma na to dowodów. w każdym razie na pewno mniej szkodzi niż dym z komina w którym zawarte są różne rakotwórcze związki. Wystarczy przejść się po jakiejkolwiek wsi w okresie grzewczym i już ryzykuje się rakiem czy chorobą obturacyjna płuc. Ale dla PiSu węgiel to jest skarb narodowy który należy chronić nawet kosztem zdrowia i życia swoich obywateli. A tak naprawdę to dziś węgiel powinien być tylko używany w przypadku rozwolnienia. A ten rzekomy hałas powodowany przez wiatraki to jest więcej zawiść sąsiedzka, żeby drugi zarabia a ja nie mam. Ale jeden palant z długim nie zrozumieją,że jak mniej pyłów w powietrzu to i mniej chorób i że oni pośrednio też na tym korzystają. Oby Unia zablokowała te idiotyzmy wystawiane przez nasz rząd bo niedługo to będziemy jedyną czarną dziurą w Europie.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.183.183
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!