PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Polski rolnik - "Pierwszy po Bogu" a najlepiej, żeby zastępował Pana Boga, a w najgorszym wypadku by sprawiał i żeby aby nie dopuszczał do powstawania szkód na jego polu, a u sąsiada, Żeby gradobicie,wymoknięcie, wymarznięcie zdarzało się u sąsiada. Żeby stonka ziemniaczana kukurydziana i inne choróbska roślin zżerały uprawy sąsiada. Żeby myśliwi płacili najlepiej według jego rolnika widzimisię - tak mi dopomóż Bóg!!!

myśliwy, 2016-07-11 08:01:47

Podchodzicie do zwierząt jak do jabłek. kiedy wy się o pamiętacie? Jak komuś nie pasuje aby zwierzęta albo myśliwi chodzili po waszym polu to je ogrodzicie tylko nie zapomnijcie wziąść za to dotacji od unii. Tylko dać wam prawo do polowania i zwierzęta będzie można oglądać tylko w zoo.

ekolog, 2016-04-29 14:38:02

Dokąd ci myśliwi będą wykorzystywać dla swego hobby instytucje państwowe ?.Właściciel gruntów powinien prowadzić gospodarkę łowiecką .A podatnik ani grosza nie powinien wnosić do prowadzonej gospodarki łowieckiej. Państwowe lasy to państwowe służby regulujące pogłowie. Prywatne grunty to ich właściciele są myśliwymi. W żadnym wypadku obecny stan prowadzenia gospodarki łowieckiej i obecny status myśliwego. Doś tych przywilejów darmozjadów na cudzych włościach.

r., 2016-04-17 18:56:05

Po co odszkodowania......... .strzelać ...tyle ile trzeba ..i po sprawie......nigdy u nas nie było natłoku dzikiej zwierzyny ...dopóki miejscowi :)kłusowali.....tyle ile zeżarli. "Butelkowi" ...odchodzą.....myśliwi są leniwi...prawo do ...d..y.....To płacicie i będziecie płacić.....oby jak najwięcej bo straty są.....duże, zwierzaki pasą się bez opamiętania...14 łabędzi na rzepaku , ze 30 saren...i dziki dziki dziki.......tej wiosny - a następnej do kwadratu.

z.., 2016-04-15 08:13:04

Właściciel ziemi, powinien być na niej pierwszym po Bogu ! Chcą polować na prywatnej własności ? Niech płacą właścicielom ziemskim za zwierzynę i za szkody !!! A jak nie mają kasy - to na strzelnicę z procy do zapałek zasuwać !

prawicowy rolnik kapitalista katolik - wielki piewca świętej własności prywatnej., 2016-04-13 19:08:38

To jest kompletna bzdura koła obecnie działają jeszcze siłą rozpędu wystarczą niewielkie podwyżki cen dzierżawy lub rok z dużymi szkodami a koła zbankrutują a wtedy kto będzie wypłacał odszkodowania?Powinni chyba złożyć się na to wszyscy wtedy będze lepiej.

Jan, 2016-04-13 18:25:44

To proszę powiedzieć mi np. Bażant zrywa się na polu właściciela x myśliwy strzela do niego na tym polu, bażant spada na polu właściciela y. To czyją własnością jest martwy bażant według własności gruntu?

rr, 2016-04-13 16:56:38

Oczywiście,że powinien się zmienić model łowiectwa tzn.Prawo do polowań powinni mieć właściciele gruntów ,w przypadku braku uprawnień rolnik mógłby wydzierżawić obwód łowiecki jakiemuś kołu itp.Szkody łowieckie by spadły do minimum,lecz brać łowiecka się tego boi i nie dopuści do takich rozwiązań ,które notabene stosuję się w Europie !
Dlaczego ? A dlatego bo jest to jeden z ostatnich bastionów Komunistów !

farms, 2016-04-13 16:09:28BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

miwigos

Zawsze robiłem najpierw skracanie ,potem grzybówka ,ale pogoda nie pasi i trzeba tak,siarczan żelazo i cynk dam na II kolanko

lokizom

@miwigos Ja też aż tyle nie łączę. Grzybowke i skracanie robię osobno