PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • prawda w oczy kole 2016-09-20 23:15:03
  Po pierwsze "rolnik" ma rację. Za idiotów ludzi mają ze sprzedażą poniżej 0.3 ha. Dobrze wiedzą, że ustawa nie pozwala podzielić na kawałek mniejszy niż właśnie 0,3 ha. Więc oszuści w oczy kłamią, uśmiechając się obłudnie jacy to dobrzy są. A idiotów i wśród rolników nie brakuje. Więc się cieszą, że to niby spekulanci nie kupią. Ale jak im przyjdzie próbować kawałek swojej temu "spekulantowi" sprzedać bo będzie musiał zapłacić za drogą operację żony lub dziecka, żeby nie umarło, to mu mina zrzednie i wtedy będzie mu można przypomnieć: a nie mówiłem durniu? Jedyne o co potrafią się tu kłócić to o to, że ktoś będzie miał hektar więcej i... żeby sąsiadowi ta czwarta krowa zdechła, bo zazdrośnik ma tylko trzy.
  Nawzajem sobie do gardeł o byle g... skaczą a rzeczy ważne im umykają, a oni jeszcze się cieszą jak dzieci: no wreszcie komuś dokopali, zabronili... A kto, rolne matoły, każe wam ziemię sprzedawać zagranicznym spekulantom, czy jak ich tam nazywacie?. W cudze patrzycie? A swojego pilnujcie i SAMI DECYDUJCIE O SWOIM bo teraz pozwalacie żeby o waszej ojcowiźnie KTOŚ obcy decydował, a wy jak dzieci się cieszycie, że nareszcie komuś będzie źle. Typowe odkąd jeden za drugim z kosą po polu biegaliście gdy przypadkiem sąsiad jedną "piędź" przy granicy zaorał. Ciemnota i głupota w wielu, niestety, została. Dobrze, że jest już sporo trzeźwo myślących, chociaż to wciąż za mało... ot typowo polski obrazek rzeczywistości. I na zakończenie, a kto to jest ta osoba bliska? bo co definicja to co innego wychodzi zależnie od tego jaka instytucja definiuje. To takie nasze polskie, w wielu aspektach, "prawko" nie prawo. Pewnie po to żeby rządzący mogli je interpretować tak jak im w danym momencie "zawieje", bo delikwent spodoba się lub nie.
 • tt 2016-05-09 08:17:26
  ciekawe a ja kupilem 1000m2 ziemi rolnej klasy 5 rok temu... hm
 • piter 2016-04-14 23:07:51
  @rolnik, z tym 0.3ha masz racje, ale z tym dziedziczeniem juz nie. W pierwszej wersji ustawy przy dziedziczeniu ANR miała mieć prawo pierwokupu tylko a w wersji drugiego czytania i tej wersji która przyjął sejm z poprawkami wprowadzono zapis ze dla dziedziczenia bliskiej rodziny ANR nie bedzie miała prawa pierwokupu. Przeczytaj poprawki które weszły bo tekstu jednolitego ostatecznego nie ma, jak prezydent bedzie podpisywał to pewnie opublikują wersje ostateczna tez z poprawkami senatu które tez weszły w tym ta jedna kuriozalna o 0.3ha
 • rolnik 2016-04-14 12:55:25
  Z tym poniżej 0,3 ha sprytnie - ziemi rolnej nie mozna podzielic na takie kawałki. Za idiotów ludzi mają...
 • rolnik 2016-04-14 12:54:08
  "Agencja Nieruchomości Rolnych będzie miała prawo pierwokupu ziemi. Jednak nie będzie to dotyczyło dziedziczenia gospodarstwa przez osoby bliskie." -Bzdura!!! Dlaczego FARMER.PL wprowadza czytelników w błąd?! Szanowny redaktorze, prosze przeczytać tekst ustawy.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.68.137
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!