PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Po pierwsze "rolnik" ma rację. Za idiotów ludzi mają ze sprzedażą poniżej 0.3 ha. Dobrze wiedzą, że ustawa nie pozwala podzielić na kawałek mniejszy niż właśnie 0,3 ha. Więc oszuści w oczy kłamią, uśmiechając się obłudnie jacy to dobrzy są. A idiotów i wśród rolników nie brakuje. Więc się cieszą, że to niby spekulanci nie kupią. Ale jak im przyjdzie próbować kawałek swojej temu "spekulantowi" sprzedać bo będzie musiał zapłacić za drogą operację żony lub dziecka, żeby nie umarło, to mu mina zrzednie i wtedy będzie mu można przypomnieć: a nie mówiłem durniu? Jedyne o co potrafią się tu kłócić to o to, że ktoś będzie miał hektar więcej i... żeby sąsiadowi ta czwarta krowa zdechła, bo zazdrośnik ma tylko trzy.
Nawzajem sobie do gardeł o byle g... skaczą a rzeczy ważne im umykają, a oni jeszcze się cieszą jak dzieci: no wreszcie komuś dokopali, zabronili... A kto, rolne matoły, każe wam ziemię sprzedawać zagranicznym spekulantom, czy jak ich tam nazywacie?. W cudze patrzycie? A swojego pilnujcie i SAMI DECYDUJCIE O SWOIM bo teraz pozwalacie żeby o waszej ojcowiźnie KTOŚ obcy decydował, a wy jak dzieci się cieszycie, że nareszcie komuś będzie źle. Typowe odkąd jeden za drugim z kosą po polu biegaliście gdy przypadkiem sąsiad jedną "piędź" przy granicy zaorał. Ciemnota i głupota w wielu, niestety, została. Dobrze, że jest już sporo trzeźwo myślących, chociaż to wciąż za mało... ot typowo polski obrazek rzeczywistości. I na zakończenie, a kto to jest ta osoba bliska? bo co definicja to co innego wychodzi zależnie od tego jaka instytucja definiuje. To takie nasze polskie, w wielu aspektach, "prawko" nie prawo. Pewnie po to żeby rządzący mogli je interpretować tak jak im w danym momencie "zawieje", bo delikwent spodoba się lub nie.

prawda w oczy kole, 2016-09-20 23:15:03

ciekawe a ja kupilem 1000m2 ziemi rolnej klasy 5 rok temu... hm

tt, 2016-05-09 08:17:26

@rolnik, z tym 0.3ha masz racje, ale z tym dziedziczeniem juz nie. W pierwszej wersji ustawy przy dziedziczeniu ANR miała mieć prawo pierwokupu tylko a w wersji drugiego czytania i tej wersji która przyjął sejm z poprawkami wprowadzono zapis ze dla dziedziczenia bliskiej rodziny ANR nie bedzie miała prawa pierwokupu. Przeczytaj poprawki które weszły bo tekstu jednolitego ostatecznego nie ma, jak prezydent bedzie podpisywał to pewnie opublikują wersje ostateczna tez z poprawkami senatu które tez weszły w tym ta jedna kuriozalna o 0.3ha

piter, 2016-04-14 23:07:51

Z tym poniżej 0,3 ha sprytnie - ziemi rolnej nie mozna podzielic na takie kawałki. Za idiotów ludzi mają...

rolnik, 2016-04-14 12:55:25

"Agencja Nieruchomości Rolnych będzie miała prawo pierwokupu ziemi. Jednak nie będzie to dotyczyło dziedziczenia gospodarstwa przez osoby bliskie." -Bzdura!!! Dlaczego FARMER.PL wprowadza czytelników w błąd?! Szanowny redaktorze, prosze przeczytać tekst ustawy.

rolnik, 2016-04-14 12:54:08BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

arszczecin

2 godziny temu, sapek napisał: ... ja to się kiedyś spotkałem z dziewczyną poznaną przez internet, nawet miała trochę więcej pola...

sapek

... ja to się kiedyś spotkałem z dziewczyną poznaną przez internet, nawet miała trochę więcej pola niż ja ale w gorszej klasie i odpuściłem... :)