PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

PIS-owska Polska niech się samoograniczy w produkcji mleka.
Tym bardziej, że naszym i tak się nic nie opłaca pomimo, że cena kilograma mleka jest wyższa niż w Belgii i porównywalna z Niemcami.
Bolszewicy z PIS nie mają pojęcia co to gospodarka.

mleczko, 2016-04-28 13:28:20

Pszenica sodowana..... Słowo klucz pozdro 300 }:)

Lewar, 2016-04-19 07:58:34

Dyplom to ja mam a Ci co prowadza takie kursy weekendowe mogą sie do mnie na szkolenie zapisać. Ale masz racje 26 to nie 30, ale jeżeli przyjedziesz i zrobisz chociażby 28 to z wielką chęcią zapłacę ci za takie informacje, bo chyba zapomniałeś ze Podlasie to nie landy, zima wygląda inaczej, a woda z nieba nie kapie tak czesto (deszczownie mam). Za mleko mi placa 1,21 zł w zasadzie płacili (5gr w doł). Zarobił byś coś po tej cenie gdyby Angela nie dołożyła? Ile tam płacą bałerom? 0,4 ojro czy więcej? A za dwa tygodnie to i my kośimy, żyto nawet wcześniej. Jednym słowem opier da lacie się

parody, 2016-04-18 20:45:51

parody idż na kurs w iławie albo Gołotczyźnie w wolnym czasie podszkolą cię zaocznie w wekend jak być rolnikiem, a wskazówki i porady kosztują masz pieniądze żeby tak o rozdawać??!! a prawie 26 tyś litrów mleka z 1 ha to nie 30 tysięcy, mleczarnia też płaci Ci prawie 1,50 za litr a jet to 1,zł i jest ok no nie... gdyby mama miała fi uta to by była ojcem" śpiewa kazik pozdro 300 }:) 14 dni i pierwszy pokos bajo w ja jo

Lewar, 2016-04-18 18:36:27

Do Franciszek Kałdus.z twoich wyliczen wychodzi na to ze mając 40 krow sredni sprzedajesz jakies 280000 l/rok mnożąc to przez 0.50 daje to 140000 pln.kosztów a reszte odkładasz na lokate czy inwestujesz poza gospodarstwo.?bo takie ,żeczy jak zakup maszyn czy ziemi to tez sa koszty produkcji.zdradz mi prosze sekret twojej ekonomi zapłace za wskazówki.

zszokowany., 2016-04-18 17:58:38

Jak wy te koszty liczycie ,przy tegorocznych cenach pasz objetościowych to nie ma opcji produkcji po 60 gr.No może jak na samej sianokiszonce macie srednio 35 l/dobe.

zootechnik, 2016-04-18 10:52:24

U mnie koszt produkcji 1 litra mleka to 60 gr. W skupie otrzymuje 1 zł 10 gr. Nie jest źle.

Mleczarek, 2016-04-18 08:55:58

Żadnego mleczarza mi nie żal. Sam mam stado 40 krów mlecznych. Na 27 ha łąk pokosów przez cały sezon nie przejadają. Sianokiszonek pod dostatkiem. Dosiewam 4 ha qq. Ale widzę jak co niektrórzy przyszłościowi tylko na qq. Więcej kosztów niż zysku. Co więcej w mojej okolicy tak nakręcili ceny dzierżawy, że poniżej 2 500 za ha nie ma szansy. Dlatego nie dzierżawię nic. Z tego co mam w zupełności wystarczy. Koszt produkcji litra w ujęcie średniorocznym 50 groszy. A teraz pytanie: kto szybciej padnie: ten co ma samą qq i koszt na poziomie 1,00 czy ja?

Franciszek Kałdus, 2016-04-18 08:11:34

dla rolasów taka wskazówka....pamiętasz jak gruszki trząsłeś z drzewa??!! to samo robią rolnicy zza odry trzęsą aż ostatnia nie spadnie... to samo z kosztami po co robić tanio jak dają kasę z dopłat bo zawsze jest strata, żeby był koszt, nie wiecie co to podatek dochodowy na polskiej wsi. Zapłać 50 % dochodowego to twój park maszynowy po każdych świętach będzie zielony jak z obrazka a obora świeciła nowizną, poczekacie Do PISze pogoda podatków i w polsce, ale to już będzie za późno nie dogonicie, a mowa żeby wyprzedzić, nie po to 15 lat dyplomy robiłem żeby na pole dziurawą drogą pod ciechanowem nie dojechać bo h uj wójt ma inne inwestycje a gmina przychodu nie ma, za kilka lat będzie bieda oj będzie nie ma komu robić jest za to milion mądrali przed kompem

Lewar, 2016-04-18 04:30:06

dla mnie nieporozumieniem jest produkcja roślinna typu lucerna qq na kiszonkę na I-III klasie. Kosztem innych upraw uprawia się rosliny na pasze dla bydła. Koszty duże, kredytów nabrane, a w porównaniu do takiego Podlasia, to wielu bambrów sobie pętle na szyję zaciska. Sami sobie krzywdę zrobicie.

Sambor, 2016-04-17 20:54:44

No fakt lamus jestem robię niecałe 26, tyle że w chłodnym i mokrym(tzn. bez drenacji ) Podlasiu na V klasie. Daj mi jakieś wskazówki to zrobię 30. Może kukurydze siać w poprzek? I co zrobić z lucerną bo rośnie korzeniem do góry?

parody, 2016-04-17 19:03:26

Parodia holamdia.to nie Niemcy. A.friesland Campina dawała kasę na ograniczenie produkcji bo cześć inwestycji związanych z rozbudowa zakładu miała opóźnienia i nie mieli gdzie mleka trzymać }:) ale autorowi translator już tego nie przetłumaczyć.... ZROB 30 000 LITROW mleka że swojego hektara ziemi pogadamy wtedy o kosztach

Lewar, 2016-04-17 17:52:35

Mielczarek dawno się nie wypowiadał, produkuje po 65 groszy, gdyby ograniczał koszty śmiało zejdzie poniżej 40 groszy. Niegroźne mu importowane mleko z dopłatami ani od Niemca, Holendra i z Litwy.

co na to mleczarek, 2016-04-17 11:19:51

Lewar kuźwa to wy tam w tych landach produkować nie umiecie... Koszt produkcji litra to 1,9 zł !? To jakaś paranoja przyjedz do nas na Podlasie to ci pokażę gospodarstwa, które w tej cenie produkują ponad 3 litry. A ja głupi miałem Cię za mentora.

parody, 2016-04-17 10:42:34



BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Marecki

Ktoś musi nad papierami nocą siedzieć, żeby ktoś mógł karkówkę i pyfko wsuwać.

arszczecin

Proszę, proszę. Z tamtej strony pyfko, karkoweczka A z tej człowiek slipia w prawie lowieckim traci

agromatik

Nie ma to jak karkóweczka i pyfko w styczniowym plenerku .