PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

proszę bardzo: marzena.kalinowska@farmer.pl

MP, 2016-04-22 17:56:25

sam se zobacz adres na stronie, mają stopkę redakcyjną

Jaś, 2016-04-22 15:42:49

co z tego, że jestem właścicielem na podstawie aktu notarialnego jak i tak osoba trzecia tylko dla tego że ma odpowiedni sprzęt jest w stanie wejść na moją działkę a ja nie. Agencja zasłania się prawem do ochrony danych osobowych i nawet jako właściciel nieruchomości nie mam prawa wiedzieć kto składa wniosek na dopłaty na moją nieruchomość. Całe szczęście ja taką osobę szybko uziemiłem.
Panie redaktorze/Pani redaktor proszę o podanie e-maila abym mógł się się z Panem/Panią skontaktować

blitzkrieg, 2016-04-22 15:32:23

tak, za niezgodne zgłoszenie rolnik ma kary, a za próbę wyłudzenia - nic się nie dzieje. może to dlatego, że niezgodne zgłoszenie dotyczy rolnika, a wyłudzenie - kumpla?

ciekawy, 2016-04-22 13:04:41

zgadzam się z AJ w arimr rocznie rozpatrujje się ponad 1,3 mln spraw i wydaje decyzje prokuratura zawalona była by zawiadomieniami z arimr artykuł jest nie pełny w przypadku kontroli krzyżowej arimr nakłada na rolnika kary po w zależności o ile w stosunku do całej powierzchni zostało niezgodnie zgłoszone odmowa płatności obszarowych w danym roku i nałożenie kary finansowej która będzie potrącona z dopłat w kolejnych 3 latach

adam, 2016-04-22 12:48:07

Drogi Czytelniku A.J., generalizuję na podstawie odpowiedzi uzyskanej z Biura Prasowego Centrali ARiMR, a nie na podstawie jednego listu czytelnika. Ale zapytam raz jeszcze - może rzeczywiście kiedyś się ZAWIADAMIA. I kiedy? Bo powinno się zawsze.

MP, 2016-04-22 11:41:09

A w Ameryce biją Murzynów ! ... szanowny redaktorze "MP". Bardzo łatwo potrafił pan wystawić osąd w stosunku do wszystkich 314 biur powiatowych ARiMR które prowadzą blisko milion trzysta tysięcy samych postępowań w sprawie płatności bezpośrednich, na podstawie tylko jednego listu czytelnika.
Zgodnie bowiem z obowiązującymi procedurami w ARiMR, w przypadku gdy dwóch rolników ubiega się o przyznanie płatności na tą samą powierzchnię, i jednemu z nich udowodni się w postępowaniu administracyjnym, że nie był w posiadaniu tych gruntów na dzień 31 maja danego roku i nie prowadził na tych gruntach działalności rolniczej, to poza odmową płatności ZAWIADAMIA się prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. W tych sprawach często pracownicy agencji są również świadkami w procesach sądowych. Zapadają prawomocne wyroki. Są też takie przypadki, gdy prokuratura umarza sprawę i odmawia wszczęcia postępowania .... Ale konkluzja jest taka - proszę nie generalizować, że robi się to, czy nie robi się tamtego, na podstawie tylko jednego listu czytelnika.

A.J., 2016-04-22 11:32:03BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Mocznik na drugą dawkę to moim zdaniem zły pomysł  Zdecydowanie lepiej sypnąć saletrę myślę że końcem krzewienia początek strzelania w...

Marecki

Niestety nie, bo Sapek z ekipą miał wpaść, ale węgla do grilla mi zabrakło i odmówił ;) Może w połowie przyszłego tygodnia się uda,...