PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Moim zdaniem potrzebna jest umowa z regułą cenową.
Tylko na zasadach partnerskich , a nie złodziejskich.

rolnik, 2016-04-28 07:28:36

@ukasz- ta, na pewno to jest to ;), bo widać że mi się wiedzie i potrafię robić to co robię (hodowla zwierząt, ziemi ino kilka ha aby ten obornik rozsypać). To nie jeden raz i nie tylko ja nie mogłem kupić bezpośrednio i nie tylko od tej jednej osoby. Rozumiem, że nie chce sprzedawać małych ilości pszenicy po cenie giełdowej (bo to kłopot, np z workowaniem, transportem, itp), ale nie tylko ja mam kłopot w okolicy z nabyciem ilości tirowych (jednym transportem, luzem), a wiem że sprzedaje wielokrotnie więcej pośrednikowi (i pewnie dużo taniej bo pośrednik musi przecież zarobić) od którego ja często kupuję po cenach giełdowych ;). I nie to, że jakoś specjalnie się na mnie uwziął- raczej to jest taki typ rolnika co innemu rolnikowi co ma ciut lepiej nie da, a woli handlarzowi za bezcen.
Inny przykład: niedawno potrzebowałem pszenicy jarej do siewu (na dosłownie kilka ha), zadzwoniłem do rolnika co zwykle mi sprzedawał, i owszem sprzedał po umówionej cenie, jednak mi ciut zabrakło. Polecił mi swojego sąsiada bo swoją pszenicę już sprzedał, umówiliśmy się z jego sąsiadem na cenę i ilość (droższy o 20zł, ale co tam). Ten przyjeżdża na podwórko i po zdjęciu pszenicy z samochodu podwyższa już wcześniej umówioną cenę bo widzi że można zciągnąć. Niepoważny i niesłowny człowiek. I proszę mi powiedzieć czy wyłącznie pośrednik jest winien tej patologi, jak rolnik wielki producent ma mentalność jeszcze chłopa pańszczyźnianego. Rolnik chce uczciwą cenę, jednak bądźmy poważni i trzymajmy się cen rynkowych, a nie takich z niewiadomo skąd. Jedziemy wszyscy na tym samym wózku i jak pomiędzy nami nie będzie zgody to każdy pośrednik i urzędas nas wykiwa.

plplplplpl, 2016-04-27 21:16:38

@plplpl moze źle ci z oczu patrzy że nie chcą ci sprzedać?

ukasz, 2016-04-27 17:56:10

A co powiecie na to, że niejednokrotnie rolnik (producent zbóż) nie chce sprzedać swojego zboża drugiemu rolnikowi (producent żywca) za cenę z aktualnych notowań, ale jest bardzo chętny do sprzedaży tego samego zboża, w tej samej ilości i w tym samym terminie pośrednikowi za cenę 5-10% niższą (jeszcze z własnym transportem do pośrednika), aby ten pośrednik sprzedał to po cenie z notowań. Od pośrednika rożnię się tylko tym, że mnie nie obchodzi VAT bo nie jestem VATowcem,a pośrednik i owszem. Ja płacę od ręki, a pośrednik z poślizgiem miesiąca lub dwóch. Często bardziej opłaca zaś mi się kupić zboże od pośrednika bo ten ma ceny rynkowe, a ten pokrzywdzony wiecznie producent zbóż mi proponuje że sprzeda za 5-10% drożej niż na giełdzie (za to samo zboże ze swojego pola). Jest patologia i wśród pośredników i wśród samych rolników, co nie chcą sprzedawać bezpośrednio innym rolnikom. Powiedzta, jak to jest.

plplplplpl, 2016-04-27 16:09:27

nie do rozwiązania

cynik, 2016-04-27 14:56:42

Potrzebna cena a nie umowa . Obudzili się 30 lat za późno i komunę wspominają .

imen, 2016-04-27 14:22:19

Rolnikowi umowa nie jest potrzebna tylko uczciwa cena, Jeśli mamy notowania giełdowe np MATIF itp to rolnik powinien otrzymać cenę z notowania giełdowego a nie cenę z sufitu by po drodze było 5 pośredników do zarobku.

rolnik polski, 2016-04-27 12:33:27

Pozdrawiam wszystkich posrednikow i ich zlodziejskie rodziny i zlodziejskie pociechy! Bez was nie ma nas!

imigrant z erytrei, 2016-04-27 11:54:30BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

UeorMdsan

have scored Bo Horvat Jersey. Fran Keep extra a few provides help plus Alex Stalock manufactured 28 helps you to save. Thomas Johansen, Boone...

jarki

Dzięki dzięki ciągle się zastanawiam czy siać qq  Napiszcie jeszcze o tym FAO  Czy wczesne czyli niskie FAO koniecznie znaczy...