PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

koło nas jest chlewnia na 50 djp, nie da się z tym życ

tu wszyscy modla się, żeby swiniarz miał wypadek :( 50 lat rodzice tu mieszkają i wszystko było ok, 200 metrow dalej wcisnal miedzy domy kilka chlewow, smrod fatalny, przy zachodnim wietrze najczesciej nie da się wyjść z domu

anek, 2016-05-07 18:55:45

Wszystkie procedury związane z krzewami i owocami, zbożami - są epizodyczne. Nie ma tutaj specjalnie z czym dyskutować. Tradycyjne rolnictwo też, nie oszukujmy się, ma zasięg 30-50 metrów. Rzadko wychodzi poza gospodarstwo, może najwyżej co do sąsiada. Dwa razy w tygodniu. Wieczorem po robocie.

Co innego tuczarnie. Smród permanentny z wentylacji ciągnący się setkami lub tysiącami metrów. Kurniki. Rozlewanie gnojowicy pod samymi domami.

Wszelkie gospodarstwa powyżej 10-15 DJP powinny być lokalizowane co najmniej 1000 metrów od skupisk ludzkich. Powyżej 60 DJP - co najmniej 2000 metrów i oddzielone zielenią.

WIEŚ NIE ŚMIERDZI. Śmierdzą tylko i wyłącznie ŚWINIARNIE, TUCZARNIE, KURNIKI.

To jest nawet ekonomicznie nieuzasadnione. Tak naprawdę utrata wartości domów, działek - jest większa niż całościowy zysk przez 40 lat danego świniarza. Jak to policzyć?

250 000 utraty wartości domu x 20 domów = 5 000 000 zł
40 lat x 5000 zł/miesiąc x 12 m/rok x 2 (świniarz+żona) = 4 800 000 zł

Czyli co? Okradamy ludzi?

Tworzenie wartości nie może odbywać się kosztem innych. Wszystko co szkodzi Z DALEKA OD 98 DOMÓW KTÓRE STAŁY SIĘ JEDNORODZINNE W WYNIKU NIEUNIKNIONEJ KONCENTRACJI ROLNICTWA.

Ustawa odorowa powinna:

1. Dać czas (np. 3-5 lat).
2. Dofinansować lokalizację w bezpiecznym miejscu.
3. Zablokować jakiekolwiek dopłaty dla rozwoju czy lokalizowania gospodarstw w szkodliwych miejscach.

NIC KOSZTEM INNYCH LUDZI. Szczególnie gdy zysk jest mniejszy niż to co im zabieramy. Pamiętajmy, że te 98 ludzi to często ludzie naprawdę biedni, którym NIC NIE ZOSTANIE gdy ich dom obejmie smród świniarza-drobiarza.

Pies Muchomor, 2016-05-07 18:50:36

Komu na wsi śmierdzi to niech lepiej z miasta nie wyjeżdza i nie kupuje ,,chaty na wsi,,Prawda , że te wielkie fermy to nie powinny być lokalizowane w zabudowie wiejskiej, najlepiej to u własciciela na podwórzu , tylko on tam nie mieszka , a truje innych.

OBSERWATOR, 2016-05-06 22:34:37

A może omijać tych co sadzą krzewy i owoce. Z szacunku dla reszty. Opryski są szkodliwe, wymagają kursów chemizacyjnych i specjalnych świadectw a wdychać musimy wszyscy. Gówno jak to gówno wiadomo że śmierdzi ale nie jest tak szkodliwe jak chemia

maja, 2016-05-06 20:32:16

Radzę wszystkim omijać wieprzowinę z daleka. W szczególności polską wieprzowinę. Z szacunku dla innych ludzi i własnego zdrowia.

Plaga chlewni i tuczarni na wsiach osiąga powoli punkt krytyczny. Smród, brak szacunku do innych mieszkańców, brak jakiejkolwiek poprawy, lokalizowanie "przybytków" kilka metrów od domów innych ludzi.

Kiedyś wieś to było 100 gospodarstw po 2ha. Teraz to jest 2 gospodarstwa po 100ha a pozostałe 98 domów to domy jednorodzinne. FERMY, CHLEWNIE, TUCZARNIE MUSZĄ być lokalizowane z daleka od domów.

Potem dziwimy się, że nie ma dzieci, że ludzie uciekają do miast, że nie mają gdzie mieszkać, pracują na zmywaku by kupić kawalerkę. Dlaczego? Bo wielopokoleniowy dom rodziców nie nadaje się już do niczego. Nie da się godnie żyć.

USTAWA ODOROWA, poprawne lokalizowanie takich przybytków - z dala od osad ludzkich. Zamknięcie szkodliwych gospodarstw. Przywrócenie życia SETKOM ROLNIKÓW którzy akurat mają krzewy, sady, zboża i nie hodują świń czy kur.

To KRYTYCZNE.

Pies Muchomor, 2016-05-06 15:32:44

NIe zapominajmy, że Unia nie pozwala i nie daje pieniedzy na promowanie POLSKICH produktów spożywczych tylko EUROPEJSKICH, a promocję POLSKIEGo ŻAREŁKA musimy bulic z własnej kieszeni. Taka jest prawda. z ta promocja z pienędzy UE to nie jest taka prosta sprawa.

Stefan Ławski, 2016-05-06 13:12:44BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

maslak88

Czym można zwalczyć tasznika wiosną w rzepaku? Czy w ogóle się da?

lokizom

@miwigos Teraz już wiesz dlaczego chcą wycofać tebukonazol, wszyscy go produkuja a to nie jest na rękę tym największym