PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Na moim 80 ha polu gdzie rośnie pszenica jest 15 słupów
wysokiego napięcia. Szlak mnie trafia przy wykonywaniu upraw
polowych: orka, siewy, nawożenie , opryski czy kombajnowanie
Ile nerwów , czasu muszę tracić przy nawrotach przy słupach
i dodatkowych kosztach. I co ?? Jak mam się ubiegać o moją ziemię,
która pod słupami i w koło słupów nie jest moja- nie mogę władać ?

Rolnik z mazur, 2017-01-16 20:10:18

Wszyscy mówią o rolnikach a tak naprawdę to nas biją w d..pe.Prawnie leżymy wyegzekwowanie prawa jest prawie niemożliwe .Ci którzy wygrali to po ciężkich bojach i kosztach.Ustawy zrobiono są tak aby jak najdalej odsunąć roszczenia rolników.Sami rolnicy posłowie za tym głosowali głównie PSL który jest zdrajcą interesów rolników.Dzisiaj jest ostatni dzwonek bo 30 lat w złej wierze mija w 2019 i wszystko przejdzie na własność firm energetycznych czy przesyłowych(prywatna własnosći zagraniczny kapitał).Firmy te mają wsparcie w systemie sądowniczym wystarczy przejrzeć wokandy jak te sprawy się toczą a SN i TK orzekają w zasadzie w oparciu o niekorzystne dla rolnika prawo.Jedynym rozwiązaniem jest stworzenie Ruchu Towarzystwa które będzie wskazywało nieuczciwe akty prawne.Wszystkie instytucje i Izby Rolne nie mają wpływu i siły na na tworzenie prawa niekorzystnego dla rolnika.Wiele aktów prawnych jest niekonstytucyjnych i z tym się nic nie robi,np ekwiwalent leśny,przekwalifikowanie gruntu rolnego na przemysłowy z urzędu wokół budowli przemysłowej.Rząd jest zainteresowany nieść pomoc frankowiczom(oczywiście z budżetu) ale nie rolnikom. Nadal jesteśmy drugą kategorią obywateli która ma świadczyć i służyć nieodplatnie usługi swojej własności nie Państwu ale teraz prywatnym firmą przy aprobacie Państwa Polskiego. Tak urządzili nas posłowie rolnicy.

iro51, 2016-06-12 17:35:03

Farmer nie rób nic na gębę. Przed podpisaniem zgody żądaj konkretów na piśmie. Gdy odszkodowanie wydaje się niskie niczego nie podpisuj,wtedy wojewoda cię wywłaszczy a od decyzji możesz się odwoływać.W internecie czytałem o budowie lini 2x400 kw z Opola do Wrocławia jak rolnik kombajnem blokował budowę[Gazeta Oławska].

słup, 2016-06-11 17:44:02

witam .u mnie ma stanąć słup lini 400 kw i bedzie biegla linia .wyliczyli że bedzie to zajmowało 1.20 ha. na jakie odszkodowanie się godzić.czy sa jakieś kryteria(stawki)odszkodowania gdzie można sie coś dowiedzieć.bo słyszałem że pewnej osobie na zapytanie o stawki za odszkodowanie odpowiedż była "dogadamy sie".myślę że odszkodowania powinny być sprawiedliwe,równe dla wszystkich.

farmer, 2016-06-11 15:39:39

Gdzie można zgłosić o odszkodowanie za słupy wysokiego napięcia , które stoją na moim polu i utrudniają prace rolnicze?

MichałRolnik, 2016-06-11 11:53:12

Złodzieje za 300 metrów rury gazowej naliczyli 5 tys bez możliwości odwołania.Gdy wojewoda lub starosta wywłaszczy to przynajmniej można się odwołać.

gaz, 2016-06-11 11:32:01

Złodzieje i tyle - w rachunku za prąd place za przesyl którzy wszyscy wykorzystują a te cholerne slupy stoja na moim polu umożliwiając przesyl innym i nic za to nie mam. Nic tylko wykopać i niech spadają z tym supem albo nie kopia kable w ziemi!

lol, 2016-06-11 10:20:01BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

mieto35

Byłem dzisiaj zobaczyć , i raczej przetrwał , nawet nie stracił wszystkich liści ,  chociaż trzeba poczekać aż całkiem ziemia puści ....

ikcomas

Dawałeś na zamarznięte i nie odtajało wystarczająco żeby się wchłonęło i teraz się wkurzasz na wszystkich. Ja się pytam dlaczego, bo można było...