PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

2015 był rokiem smutnym z uwagi na suszę. która miała duzy wpływ na jakość.

Adam, 2016-05-17 10:02:19

ja mam ziemniaki wineta ok 1h itylko nawóz naturalny zadnej chemii 2 opryski na stonke

staś, 2016-05-16 20:15:31

koleś 100%racja. Bambry to szkodniki polskiego rolnictwa.

smakosz ziemniaka, 2016-05-16 17:29:56

dobre ziemniaki tylko od rolnika, który ma pare hektarów. Bo stosuje w uprawie ziemniaka obornik naturalny, mało chemii i ziemniaki są zdrowe i pyszne od takiego małorolnego. Natomiast wielkoobszarowy producent ziemniaka musi stosować intensywne nawożenie. Wszystko kosztem jakości.

koleś, 2016-05-16 16:05:56

To nie bamber był tylko tzw. przedsiębiorczy rodak, czyli zwyczajny oszust. Ja na bazarku widuję ziemniaki odmiany Irga w kolorach białym i żółtym, jaki komu lepiej się kojarzy z tą odmianą, która z natury ma barwę kremową. Cały czas mówimy o kolorze miąższu bulw.

Ja, 2016-05-16 13:20:13

Ostatnio na targu w Pierdziszajewie widzialem bambra, ktory na swoim bazarowym stoisku w malych woreczkach wystawił różne gatunki ziemniaczków . Wszystkie były podpisane A jakże.Czyli tzw. pełna kultura. Gdy zajrzałem na zaplecze bambrowego interesu zobaczylem ,, że do wszystkich woreczków bamber sypał ziemniaki z jednego wora...
Taką bamber stosował dywersyfikację z naciskiem na -Syfikację.

Ziemniak Ziemowit, 2016-05-16 12:08:28

Tak się składa, że polscy rolnicy, za wyjątkiem bambrów może, bardzo mało nawożą i pryskają ziemniaki. Rolnicy Niemieccy, zazwyczaj wielcy obszarnicy, używają więcej nawozów i oprysków. Dlatego panie konsumencie twierdzenie, że tylko polskie ziemniaki są pryskane, jest fałszywe. Od oprysków są prawie wolne ziemniaki uprawiane w gospodarstwach ekologicznych, ale nie licz na to, że będą one w cenie 1zl/kg. Poza tym wystarczy poobserwować fora rolnicze by się przekonać ile z ceny 1kg ziemniaka przypada rolnikowi a ile pośrednikom. Ciekawa jest też wielkość zysku.
Jeśli szanowny kliencie twierdzisz, że ziemniaki uprawiane w krajach leżących nad Morzem Śródziemnym są zdrowe, bo wolne od środków ochrony roślin, to przypomnij sobie panikę jaką wywołały zatrucia żywnością w Niemczech -wówczas stratni byli również polscy rolnicy. Wiesz co wtedy było przyczyną zatruć? Otóż winne były bakterie (E. Coli jeśli dobrze pamiętam), kŧóre znalazły się w kiełkach zbóż, a owe kiełki pochodziły z Egiptu. Zatem życzę Ci Smacznego gdy będziesz się zajadał pyszną, zdrową żywnością pochodzącą z tego kraju.

Ja, 2016-05-16 11:28:00

Serdeczne gratulacje dla p.p. Andrzeja Ostrowicza i Krzysztofa Korolowiecza ze Stowarzyszenia Polski Ziemniak !!! Jak wiadać na załączonym obrazku panów innowacyjna koncepcja skutecznego promowania polskiego ziemniaka święci WIELKIE triumfy . SERDECZNE GRATULACJE ! TAK DALEJ TRZYMAĆ, BĘDZIE SUKCES !!

Janko Muzykant, 2016-05-16 08:51:51

tylko idiota je niezdrowe ziemniaki i na dodatek polskie pryskane i na nawozach-droga do raka żoładka

konsument, 2016-05-16 07:26:14

Fajnie tak jak rolnicy wybierają maszyny z importu tak i konsument powinien odwrócić się od rolnika. Oko za oko.

ząb za ząb, 2016-05-16 06:33:53

Stowarzyszenie Polski Ziemniak z siedzibą w Jadwisinie od paru misiecy przymierza sie do akcji promujacej własnie polskie ziemniaki. Jak widac robią to bardzo skutecznie. No to Panowie "eksperci: od komunikacji społecznej i promocjoi !! Pogratulowac sukcesów waszej akcji !! zorganizujcie sobie jeszcze kilka KUńferencji w Rawie Mazowieckiej dla swoich kolegów i na pewno Polacy rzucą sie na polskie ziemniaki jak szaleni.Tak, Panowie, jeszcze kilka Kuńferencji gdzie będa sie Panowie tak jak to lubicie, pławić w swoim własnym ziemniaczanym sosie. Oczywiście, jak wiadomo na tym polega promocja... (he, he, he) Skuteczna promocja jeszcze więcej Kuńferencji !!!

Janina Graczyk, 2016-05-15 20:26:54

Importowane ziemniaki zazwyczaj są już dojrzałe i tylko z nazwy są młode. Wcześnie pojawiają się w sprzedaży, klienci nie zawsze wiedzą jak rozpoznać młode ziemniaki i w efekcie kupują nie to, co chcieli. Ja tam wolę ziemniaki od polskich rolników.

miasstowy, 2016-05-15 19:55:11BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

R-w

dokładnosc do 0,2 sprawdzona na próbach kalibrowanych w laboratorium, robiłem to osbiście, średnia z ponad 50 prób....

miwigos

Taką mieszanine bym sie bał zrobić,