PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Tak, proponował umowy kontraktacyjne ze z góry ustaloną ceną (czyli zgodne z kodeksem cywilnym) tak by mógł kontraktować sprzedaż po z góry ustalonej cenie ale dostawcy - generalnie - nie chcieli takich umów ponieważ uważali , że jak ceny pójdą w górę, to będą "stratni" . Poręczał w czterech wytwórniach paszy , w których negocjował niższą cenę (jeśli zakup był dokonywany przez jego zakład), oferował pisklęta z własnej wylęgarni ( z terminem zapłaty po sprzedaży żywca) , wspierał wnioski kredytowe poprzez przyjmowanie do realizacji cesji na zabezpieczenie . Niestety , dostawcy (nieomal bez wyjątku - ludzie wykształceni ale o mentalności chłopów) nie nadążali za prezesem i dawali temu (często w sposób obraźliwy ) wyraz , jak to u naszego ludu - w zwyczaju ciągle bywa.
Na spotkania przyjeżdżał precyzyjnie przygotowany, natomiast hodowcy przyjeżdżali by napyskować (te dzisiejsze okrzyki : winni są komuniści i złodzieje było wtedy również głoszone) . Ich wnioski sprowadzały się do żądania : ma być lepiej . A w jaki sposób ? Ma być lepiej bo sprzedamy towar gdzie indziej . No i sprzedawali - za wyższą cenę do podmiotów - na chwilę przed ich upadłością . Zapłaty najczęściej nigdy nie widzieli. Konsolidacja - piękne hasło ale trzeba do niego zmiany mentalności .

lubuski, 2016-08-29 21:36:23

No a miał prezes Kulikowski - wtedy w tym Świebodzinie - jakieś propozycje konsolidacyjne , które w wywiadzie wysuwa na czoło ?

"mleczarz", przed bankructwem, 2016-08-29 21:14:58

Ciekawe czy pan prezes ma wykaz dostawców , którzy zbankrutowali w związku z dostarczaniem indyków do zarządzanych - przez niego firm, szczególnie do Eldrobu w Świebodzinie , wówczas gdy płacił cenę niższą niż koszt paszy na wyprodukowanie żywca?
Z tym, że jestem pełen uznania dla jego strategii i przedsięwzięć. W ubiegłym roku zbankrutował (jako jeden z ostatnich ówczesnych dostawców) niejaki Andrzej D., który pyskował w 97 r do prezesa Kulikowskiego w Świebodzinie : jak nas nie będzie , to i was nie będzie . Prezes tylko kiwał głową (z doskonale nieruchomą twarzą) i zapewne myślał sobie (podobnie jak ja) : bidoku intelektualny... . Tak jest i będzie w każdej gałęzi produkcji rolnej . Gdy zostanie 10 procent producentów (tak jak w ciągu 20 lat w produkcji indyka) , to być może zorganizują się . Chociaż patrząc na upadłych ogrodników (szklarniowych) , to przypuszczenie należy do wniosków życzeniowych.

lubuski, 2016-08-29 20:59:36BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Na końcu nam zmarznie w lutym i tabelki do archiwum

mieto35

Ja mam coś takiego , trochę się różni od tego co dodał @przem  , co źródło to inne dane .