PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

No to nie będzie z Unijnnej Kaski na biopaliwa i trzeba będzie przekrecic fundusze gdzieś indziej. Prawda Panie Ministrze Sawicki and consortes?

Stanisław Skoczylas, 2016-05-30 16:54:34

Kula, bioetanol lepiej lać do własnego baku. :)

statystyczny polak, 2016-05-30 10:45:27

Od dawna wiadomo że biodizel to kiepskie paliwo. Co innego bioetanol którego jednak nikt nie chce wykorzystywać masowo w autach

Kula, 2016-05-28 15:00:47

Redbull i tak lepszy

rolas, 2016-05-28 14:24:39

@taki ktos
Ale ja nie twierdzę, że trzeba oddawać za darmo, tylko, że trzeba ograniczyć produkcję czegoś co nie jest potrzebne. A na co potrzebne są biopaliwa, jeżeli eksploatacja tradycyjnej ropy mniej szkodzi środowisku niż ta z pochodzenia roślinnego. To jest własnie dziwne myślenie: dotować i popierać coś co szkodzi.
Zamiast dotacji na biopaliwa, które nawiasem mówiąc to przynoszą duży zysk tylko wąskiej grupie ludzi, lepiej dofinansowywać projekty związane z wytwarzaniem energii z wiatru, słońca i z geotermii. To w dłuższej perspektywie przyniesie wymierne korzyści większej części społeczeństwa. Ale u nas w kraju i na to nie ma przyzwolenia. Lepiej spalać biomasę, która powinna wrócić do gleby niż pozwolić na produkcję prądu z wiatraków, które mniej szkodzą środowisku jak kilka dymiących starych samochodów.
A co do lewactwa to fakt nikt tym ludziom nie każe się mnożyć jak króliki, ele ci którzy już są nie są winni tego , że znaleźli się na tym świecie. W tym wypadku winowajcami są ich rodzice. Podobnie zresztą jak i w twoim przypadku ;)

grzevoo, 2016-05-28 13:38:22

@grzevoo - ilu ludzi głoduje z faktycznie nie z własnego wyboru? Czemu mamy być darmowym spichlerzem dla czarnych, którzy na suchej sawannie mnożą się jak króliki, a robota to dla nich największe zło? Życie to nie bajka, czas sie z tym pogodzić i przestawić lewackie myślenie na realizm. Jak kogoś nie stać na kupowanie żywności, to będzie głodować. W Europie mamy nadprodukcję żywności, to sobie możemy siać rzepaki na biopaliwa, nikt nam nie zabroni. Murzynki niech się martwią o siebie i zakasają rękawy do uczciwej roboty, zamiast dziennie skakać po 5ciu żonach i skazywać małe dzieci na śmierć głodową

taki_ktos, 2016-05-28 10:07:58

@ja
Nie trzeba przecież siać tyle rzepaku tylko uprawiać w to miejsce bardziej wartościowe z punktu żywnościowego uprawy jak np strączkowe. A poza tym to może pozwolić jeszcze gdzieś rosnąć lasom a nie wszędzie robić stepy i sawanny. Bo nie liczy się dobro człowieka i planety, liczy się tylko chwilowy biznes.

grzevoo, 2016-05-28 08:26:34

grzevoo chcesz zajadać się roślinnymi sterolami w formie płynnej i tłuszczami trans? Zapewniam cię, że te drugie nie są dla nas najlepsze. Na formę płynną też ktoś robi nagonkę - może ma rację, może nie. Tak czy siak oleju rzepakowego zbyt wiele nie skonsumujesz. Poza tym nie wiem, czy wiesz, ale ostatnio modny staje się olej palmowy, a przecież palmy w Europie rosną co krok i z orzechów kokosowych można tłoczyć olej ile wlezie.

ja, 2016-05-27 17:08:26

A może siara w BIO100 nie pasuje do nowoczesnych diesli i wychodzi niezła kaszana, bo nie ma komu jarać "eko paliwa"

rol-maz, 2016-05-27 15:38:27

Szyszko wycina Puszczę Białowieską pod uprawę rzepaku.

Konsument, 2016-05-27 15:30:18

Jaką trzeba mieć moralność, żeby żywność gdy ludzie głodują przeznaczać na biopaliwa? To jest po prostu chore

grzevoo, 2016-05-27 14:18:52BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Łódź rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Kraków rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Kraków rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Chodziło mi o liniową odmianę od monsanta pokrewną californium  Kiedyś cała wieś miała californium i wszyscy byli zadowoleni 

men2face

https://www.agrolok.pl/nasiona/rzepak-ozimy-dk-seax-f1.htm