PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Czytałam że ma być uruchomiony taki program w czasopiśmie Dotacje i Fundusze. Dobrze, że są szanse na takie pieniądze, tylko pytanie czy znów wszystkiego nie przejdzie w ręce pseudo-rolników, biznesmenów z warszawki wykupujących pola na potęgę. Te środki nie są odpowiednio pilnowane, jest tyle luk w prawie, że można żyć z samych dotacji ARiMR

Janinka, 2016-06-03 10:06:35

Uważam, że jest to bardzo dobry program tylko wymaga jeszcze dopracowania. Sam Zalesiłem już w ramach prow 2007-2013 ok. 36 ha gruntów. Lepiej zalesić żwiry piaski i tereny podmokłe niż denerwować się później, że wypaliło wymokło lub niewiadomo co. Za otrzymane dotacje na zalesienie można dokupić jakieś lepsze grunty. Tak jak wspomniał Polpan nie powinno być dodatkowych kryteriów do spełnienia jeśli chcemy zalesić grunty klas V i VI. Bardzo mnie dziwi takie obostrzenie przepisów. Np jeśli chodzi o korytarze ekologiczne to takich jeszcze nie ma w planach np w woj. dolnosląskim, plany leżą w warszawce. Albo grunty przyległe do cieków wodnych niby dlaczego czytałem PROW 2014-2020 i niewyczytałem tam takich rzeczy. Nowi prezesi i ministrowie powinni zająć się tym tematem. Wiem, że sporo osób chce zalesić swoje słabe ziemie ale program ten jest bardzo słabo rozreklamowany. Trzeba dodać że do gruntów zalesionych od 2015 roku dolicza się także JPO. Pozdrawiam miłośników lasów i rolników.

PAULO, 2016-06-02 22:41:59

Kl.VI powinna być zalesiana z urzędu !!!!!

Polpan, 2016-06-02 20:54:46

Oni o nowych wnioskach a dopłat RS i decyzji jak nie było tak niema. Tylko nowe terminy dzis rozsyłali, ze wzgledu na trudny charakter sprawy. Baju, baju jestesmy w nowym raju.

Zachodniopomorskie , 2016-06-01 22:47:36

To może jest rozwiązanie na przyszłośc, Jak juz nie będzie komu uprawiać ziemi poza frajerami, ktorzy nie nadają sie do niczego innego. Trzeba będzie wszystko zalesic..... Tak będzie najzdrowiej. Zwrócie uwage, na to, jak bardzo kurczy się w Europie powierzchnia przeznaczona pod rolnictwo. w Polsce tez bedzie się kurczyć. Pytanie : jak tzn. w ktorych mediach poza mediami Tadeusza Rydzyka zamierza Obajtek z ARiMR promować to działalanie ???

Stanisław Skoczylas, 2016-06-01 15:27:15BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Dnia 11.05.2016 o 23:20, jarki napisał: A ja rozmawiałem z moim handlowcem i po naciskach przyznał że Odżywki to...

jarki

Oba stare próbowałem w grochu  Chlorotalonil ze strobi idzie w pszenicy jest ok  Natomiast tych nowości jeszcze nie...