PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Ile to całe zamieszanie może potrwać? Jestem w trakcie trwania budowy domu na którą nie mogę wziąć kredytu z powodu tego że działka jest gruntem rolnym mimo że posiada plan zagospodarowania terenu 2MN. Czy ktoś z Państwa wie, jeżeli zostaną wprowadzone zmiany w ustawie ile czasu potrwa ich uprawomocnienie.
dziękuje

krzysiek , 2016-06-10 09:22:31

nowe przepisy dot. obrotu GR spowodują konieczność nowej wyceny gruntów na których ustanowione są hipoteki na zabezpieczenie należności wierzycieli (ich wartość będzie niższa), w tej sytuacji banki będą żądać dotatkowych zabezpieczeń do już udzielonych kredytów - to wynika z prawa bankowego

wiktor13, 2016-06-09 20:41:48

Nie wiem, po co ten szum. Banki łaski nie robią, że udzielają kredytów. Kredyt jest produktem bankowym na którym bank zarabia. Banki nie będą chciały zarabiać? Co do hipoteki na ziemi. Wycenę ziemi powinien robić rzeczoznawca i powinna ona odzwierciedlać uwarunkowania rynkowe. Zapisy ustawy, że ziemię rolną powinni kupować rolnicy nie nic w tej sprawie nie zmienia, chyba, że ktoś uzna, że ziemię w Polsce przez ostatnie lata kupowali wyłącznie spekulanci i zagraniczny kapitał. Zasoby ziemi są ograniczone i nierozszerzalne i zawsze będą chętni by ją kupić, a cena będzie odzwierciedlać realną siłę nabywczą rolników. Obecnie trochę może spaść, niskie ceny żywca, mleka, susza. Normalne prawo popytu i podaży.

T.B., 2016-06-09 19:00:44

klub Niezależna;] #anadobrazmi

kissmy..., 2016-06-09 17:11:41

Do zabezpieczenia kredytu banki biorą żyrantów,ubezpieczają kredyt,wpisują się do ksią wieczystych co wy wymyślacie że bank nie da kredytu na zakup ziemi a z czego będzie żyć. W banku trzeba się wykazać że ma się produkcję,i co miesiąc na raty.

rolnik, 2016-06-09 14:50:13

Ta Wasza ustawa to jest do bani. Dlaczego niszczycie wszystkich współobywateli? Sami nawet nie rozumiecie jakich problemów żeście porobili zwykłym rolnikom. To jest skandal

starszyoborowy, 2016-06-09 13:49:57

Bubel na bublu i bublem pogania. Oni chyba w ogóle nie wiedzą, pod czym sie podpisują i za czym głosują.Tylko wrzeszczeć potrafią.

ACK, 2016-06-09 12:53:52

Panie Babalski. Podczas uchwalania tego bubla prawnego obiecywał Pan, że na początku czerwca podacie do publicznej wiadomości założenia nowej ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego. Bubel miał być tylko tymczasowy. Już Pan o tym zapomniał? Nowej ustawy nie będzie, a tylko łatanie dziur w bublu? Krótką ma Pan pamięć.

Jeśli chodzi o problemy z kredytami, każda Pana wypowiedź pokazuje, że kompletnie nie rozumie Pan złożoności problemu. Niestety, nie każdy się nadaje do stanowienia prawa - Pan jak widać się nie nadaje.

turnowska, 2016-06-09 12:20:42BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Baranowo rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

miwigos

Do mnie jeszcze nie dojechali,bo to już wielkopolska ,ale są juz blisko