PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

A teraz z praktyki...

Wszelkie filtry opierające się na przepływie spalin przez jakieś węgle aktywne czy inne elementy (DPF, DOC czy właśnie absorbery) to zło w czystej postaci, zwłaszcza dla małych ciągników. Kto pracował ciągnikiem z ładowaczem, ten wie że ta praca to często praca na minimalnych obrotach, wręcz parkotanie. A haczyk jest taki że np. DPF wymaga wyższych obrotów silnika żeby działać sprawnie, inaczej się niszczy. Oczywiście ktoś powiem "ale poparkocze a potem rura na obroty i się wypali". Właśnie to nic nie daje. I mówię to z praktyki bo ja użytkuję praktycznie ostatnie 3 generacje ciągników JD (modele 6320, 6430 i 6150R jak i 5080R) natomiast u znajomego pracuję na Zetorze Forterra którego dusi DPF i to czuć przy ładowaczu.

Natomiast SCR mimo wady dolewania czynnika, ma te plusy że silnik jest żywszy i to przyzna nawet sprzedawca (o ile jest dobry) a sam silnik jak do tej pory to wystarczyło żeby był Euro 3 bez EGR, czyli prosta jednostka bez zbędnych dupereli żeby spełniać Euro 3B albo i Euro 4 w niektórych przypadkach. No i też SCR nie ingeruje w silnik, to po prostu "puszka po ananasach" na wydechu.

Dlatego jako użytkownik praktyczny mówię wprost- z najnowszych wynalazków nie wymyślili nic lepszego jak SCR. Co nie zmienia faktu że ta ekościema to jeden wielki bezsens.

Sinecod, 2016-07-01 18:28:22BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Łódź rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Kraków rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Kraków rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

adam289

Mój wózek paletowy mam chyba od zawsze ponad 20 lat, spisywał mi się dobrze ale bateria coraz słabiej trzymała, koszt nowej to...

ikcomas

Mavrik Vita już jest mieszalny - przynajmniej tak zapewnia producent wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów. Biscaya to chyba jak idzie...