PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Jurgiel ma stare doświadczenia z agencji towarzyskiej na Podlasiu.

Kmieć, 2016-07-11 18:34:42

No jak wiadac, jest parę sensowych głosow, ludzie inteligentnie patrzacych na swiat. a zwlaszcza na swiat za miastem. Takich dyskusji zawszze oczekiwalem na tym forum , a nie tylko osobistych wycizeczek czy inwektyw pod adresem....

Anna Dobiesz, 2016-06-15 09:34:53

rozwój obszarów wiejskich? po co? młodzi wyjeżdżaj na studia i już nie wracają. Starzy oddają ziemie w dzierżawę, w gnoju robić nie będą, wielu sprzedaje ziemię, a zostawi 1 ha żeby na krus starczyło. Siłą rzeczy powstaną kołchozy. Samorządy nabudowały świetlic, boisk, parków fitness po których hula wiatr, człowieka nie uświadczysz. Wystarczyło drogi zrobić. Wieś padnie śmiercią naturalną. Wystarczy spojrzeć na centralną Francję, dzieci dojeżdżają do szkół 30 km do miast. Bo niby dla kogo mieliby utrzymywać placówkę oświatową? Dla 15 uczniów? To samo będzie u nas, na obszarach typowo wiejskich. Najpierw miliony poszły w infrastrukturę edukacyjną, a potem te obiekty będą zamknięte.

Ludwik von Wolf, 2016-06-15 08:34:05

Rozwój Obszarów Wiejskich...hm. u nas już prawie wsi nie ma, wszyscy wyjechali....przed unią ok 40 gospodarstw aktualnie 4...reszta ludzi w świecie, nie ma kto pracować.
Dla tych czterech Rolników..... Rozwój Obszarów Wiejskich.....?no cóż ręka w nocniku......po czasie.
A swoja drogą ilu urzędników utrzymuje Rolnik...rzygać się chce ....
W razie konfliktu (politycznego,zbrojnego, krachu gospodarczego) ludzie zdechną z głodu ...na wsi nie ma powszechnie krów, świń, kur, koni (to nie śmieszne) -siła pociągowa-brak paliwa leżymy...... kiedy włodarze tego kraju się ockną...zawsze byliśmy jako naród....właśnie dlatego, że wieś była miodem i mlekiem płynąca i nikt nam tego nie zabraniał.......i w razie "w" każdy był samowystarczalny i rodzinę z miasta żywił...
Polska leży w takim miejscu, że o złym musi pamiętać.....a ludzie zza biurek do roboty, bo ta nasza Ojczyzna padnie....tylu "fachowców" a wszystko ma się coraz gorzej....

z.., 2016-06-14 22:02:19

Ktoś tu zapomina, że z tych urzędniczych pensji idą pieniądze też na krus i składki zdrowotne bo i jaka byłaby emerytura z 200 zł na kwartał?

Danka, 2016-06-14 20:14:47

No i pięknie. Będą odprawy, nagrody... A na koniec zatrudnienie na tych samych warunkach w nowym "tworze". Żenujący system. Zresztą po kilku latach można by znów wrócić do starego, lepszego (oczywiście ponownie przenosząc ekipę bogatszą w odprawy, nagrody bo to w końcu znów będzie likwidacja stanowiska). Szkoda gadać!

JA KOBIETA ROLNIK, 2016-06-14 19:36:58

I znów zostaliśmy oszukani.Miała być likwidacja ANR i ARR, Co się okazuje, że się zmieni tylko nazwa, a duża liczba urzędników będzie utrzymywana z kasy naszej rolników. Myślałam, że rzeczywiście obecny Rząd myśli o cięciu kosztów. Przecież ziemię można oddać w zarząd gminom. To gminy wiedzą najlepiej komu ziemia się należy, Uważam, że w imieniu Skarbu Państwa najlepiej potrafili by nią gospodarować i koszty zarządu ziemią na pewno byłyby dużo mniejsze. Jeśli chodzi o reklamę naszych polskich produktów, to ją widzimy tylko z działań bezpośrednich producentów, zakładów wytwórczych. A takie programy jak szklanka mleka i owoce w szkołach to gminy też poradzą i bez udziału Agencji, aby mieli pieniądze.Nieładnie Panie Ministrze przed wyborami co innego obiecywaliście. Zanim powołacie do życia nowy twór to dokładnie zastanówcie się ile to Was i Nas będzie kosztowało i czy korzyści z nowej Agencji będą wymierne.Może zamiast myśleć o powoływaniu nowych Agencji to wzmocnić kontrolę nad działalnością obecnych. Znów ANR działkę ponad 12 ha dzieli na 9 działek powyżej 1 ha ( już jest wykaz ) i w ten sposób tworzy 9 nowych gospodarstw rolnych. Prawdziwy rolnik nie przystąpi do przetargu ze względu na taki podział, bo jak później uprawiać pole w szachownicę. Ale dla ANR chyba o to chodziło.
Panie Ministrze opamiętaj się i zacznij realizować swój program wyborczy, bo czas szybko płynie. W następnych wyborach może zabraknąć Wam poparcia ze strony rolników.

nowa.sowa, 2016-06-14 17:01:15

Widzę że Jolanta da pracę wszystkim poniżej 50 czy 100 ha, to tak jakby na rynku miały prawo istnieć tylko molochy i koncerny a małe i średnie firmy miałyby wyzdychać.
A nasz kochany minister niech się w końcu zajmie tym jak nie przeszkadzać ludziom
w rozwoju,inni ministrowie podobnie.Zmiany na wsi same zachodzą, ale stopniowo
i powoli i takie są najlepsze bo nie robione na chama. My na wsi tak jak miastowi
nie chcemy kolejnych głupich urzędów i bandy partyjnej na utrzymaniu, a wzajemne
obrzucanie sie błotem to woda na młyn dla tych co doją wszystkich polaków,
niezależnie od miejsca zamieszkania i wykonywanej pracy

abc, 2016-06-14 16:21:54

do Jolanta Zagórska; a co to za różnica czy dajmy 100 ha obrabia 10 rolników (każdy ma po 10 ha) czy jeden rolnik, jak taką samą ilość zboża wyprodukują. Wiadomo,że ten mniejszy bardziej eko gospodaruje niż ten z setkami ha. W miastach nie ma tyle pracy dla ludzi by tym co mieli po kilka ha dać robotę.

koleś, 2016-06-14 15:13:23

no to trzeba bedzie kraść dalej

miasto, 2016-06-14 10:56:01

Ciekawe niezmiernie jak sobie minister Jurgiel wyobraża rozwój terenów wiejskich... Już się boję.

gurnas, 2016-06-14 09:54:56BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

lokizom

Niechcacy wprowadziłem w błąd nie miało być w % tylko o jeden rząd wielkości mniej czyli promil

Marecki

I dlatego będziemy siać go w terminie, jaki ustawa przewiduje ;)  Nie wiem jak, ale stanę na głowie, żeby go dotrzymać. Dwa tygodnie to...