PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Rolnik, jak zawsze szalejesz aż piszczy. Jaką ty grupę reprezentujesz bo jako napędzasz tego portalu z pewnością nie rolników. Pienisz i nic więcej. Można też napisać, że jak rolnik chce mieć święty spokój to niech sprzeda pole i leży pod gruszą i liczy chmury. Litości.

znany ci, 2016-06-27 11:31:39

Jedyne czego mogę współczuć rolnikom po tej noweli to to, że teraz myśliwi mniej chętnie będą pilnować ich pól bo nie będzie to w ich interesie. Teraz niestety rolnik będzie musiał płacić za dyżury osoby pilnującej zasiewy bo Koło Łowieckie nie ma w tym żadnego interesu. Podobnie będzie jeżeli dziki czy jelenie wejdą w szkodę... chyba, że wynajmą myśliwego żeby im pola pilnował (wtedy zobaczymy jaki jest tego koszt). Po roku będą protesty w Warszawie, że szkody są ogromne i nikt nie chce rolnikom pomagać... i myśliwi nie pilnują już ich pól.

MP, 2016-06-24 20:18:35

farms - a konkrety. Stąd wyjaśnij czytelnikom - co ma współnego liczenie zwierzyny z szacowaniem ? Było to szacowanie czy inwentaryzacja zwierzyny?. Wgląda na to, że .w ogóle nie znasz tematu i piszesz dyrdymały. Acha no i czy Ty również liczyłeś w tym kole i w tym obwodzie zwierzynę i jaką - wymień gatunki i podaj nazwę koła i miejscowość

myśliwy, 2016-06-21 21:40:18

Tomiemu - poprosimy Ciebie czyli rolnika, żeby liczył zwierza myśliwym w dzierżawionym obwodzie. Jak się do tego weźmiesz?

myśliwy, 2016-06-21 21:22:28

Na ile zaangażowanie , samego rolnika w zabezpieczeniu swojej uprawy będzie brane pod uwagę , jestem myśliwym od dziesiątków lat i zawsze jest z tym problem , dajemy rolnikom tzw. ogrodzenia elektryczne , do zamontowania , gdyż rolnik nie zyczy sobie , by ktoś obcy chodził po jego uprawie . Oczywiście urządzenie , nie jest założone , gdyż rolnik ma to głęboko gdzieś , ale jak zaistnieje szkoda w uprawie to , tłumaczy , że nic nie wiedział i wtedy zaczynają się schody. Zobligować rolnika aby chciał zadbać o swoją uprawę , jeśli to rolnika nie interesuje , to nie ma sprawy .I niema szkody , najpierw nauczmy rolnika , ażeby zaczął dbać o swoje uprawy.

Długoletni myśliwy z dużym bagażem doświadczenia., 2016-06-21 16:59:27

Szanowna Redakcjo a które to przepisy - konkretnie chce zmienić Senat. Piszcie wreszcie z przytoczeniem numeru, ustępu, punktu, a nie jak zwykle ble, ble, ble. Myśliwi nie chcą się" bawić na niczyim garbie", tylko niech rolnicy przestaną wykorzystywać cudzy garb, bo macie w tym wielki udział. Wymoknięcie, wymarznięcie, i inne przypadłości natury w tym swoją nieudolność chcecie zwalić na zwierza. Tak trop zwierza na takim po pogodowym zniszczeniu upraw zawsze się znajdzie , zatem i szkodę " Pana Boga" można zwalić na dzika, jelenia, sarnę, daniela ect.,ect.

myśliwy, 2016-06-20 07:59:35

a ile to będzie trwało.....rolnik zgłasza do wójta..wójt do wojewody...wojewoda wysyła komisję...

emilia, 2016-06-19 21:08:42

Jeżeli Panowie myśliwi chcą się bawić i balować na garbie rolnika to kupić sobie pole siać pielęgnować , a potem dzikom zostawić .Straty są ogromne.

Rolnik, 2016-06-18 21:37:10

Teraz sie szanujący obłowią razem z rolnikami. Beda kraść aż miło teraz sytuacja sie obruci szkody beda zawyżane razy 10!Ciekawe kto to będzie kontrolował!posztymznajac życie rolnikom dalej będzie złe im nigdy nikt nie dogodził

Ddd, 2016-06-18 09:46:32

farms: "Kiedyś podczas szacowania szkód z kołem łowieckim zadzwonił do przedstawiciela koła jeden z liczących w tym czasie zwierzynę (przedstawiciel koła ) ,i zapytał czy ma wpisywać rzeczywiste liczby ,czy ma zaniżać ...?"

z tego co się orientuje liczenie zwierzyny odbywa się w styczniu - lutym. Jakie szkody wtedy szacowałeś? Mrożonki sprzedajesz?

Tomek, 2016-06-17 17:13:59

No właśnie ,jak wiadomo ilości zwierząt były zaniżane w niektórych przypadkach.Kiedyś podczas szacowania szkód z kołem łowieckim zadzwonił do przedstawiciela koła jeden z liczących w tym czasie zwierzynę (przedstawiciel koła ) ,i zapytał czy ma wpisywać rzeczywiste liczby ,czy ma zaniżać ...? wszystko na temat ..
Teraz stany będą zaniżane ...Lobby myśliwych śmieję się z tej ustawy, i z rolników.
Jak widać umoczeni są wszyscy przy korycie !

farms, 2016-06-17 14:45:02

Jak na razie, to są znacznie zawyżane niestety, plany nie do wykonania.

Ara, 2016-06-17 14:38:30

A kto bedzie liczyl te zwierzeta?
Zeby nie bylo sytucji ze te liczby zwierzat beda zaniżone

Tomi, 2016-06-17 12:53:20BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Marecki

Już się boję Twojego Misiewicza. Szkoda, że Twój nick nie zapisał się na stałe... To by jaja były.

Antoni Maicerewicz

Też bym tak wolał, bo wtedy tego "cwaniaka" widzi każdy. A teraz widzę tylko swój status i swoje cwaniactwo. Zostałeś namierzony. Twe...

jarki

Z wjazdem żaden problem mogę jechać ziemia głodna wody Do odżywek potrzeba tylko nieco cieplej i kilka godzin słońca Jeszcze ten tydzień i...