PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Rolnik, jak zawsze szalejesz aż piszczy. Jaką ty grupę reprezentujesz bo jako napędzasz tego portalu z pewnością nie rolników. Pienisz i nic więcej. Można też napisać, że jak rolnik chce mieć święty spokój to niech sprzeda pole i leży pod gruszą i liczy chmury. Litości.

znany ci, 2016-06-27 11:31:39

Jedyne czego mogę współczuć rolnikom po tej noweli to to, że teraz myśliwi mniej chętnie będą pilnować ich pól bo nie będzie to w ich interesie. Teraz niestety rolnik będzie musiał płacić za dyżury osoby pilnującej zasiewy bo Koło Łowieckie nie ma w tym żadnego interesu. Podobnie będzie jeżeli dziki czy jelenie wejdą w szkodę... chyba, że wynajmą myśliwego żeby im pola pilnował (wtedy zobaczymy jaki jest tego koszt). Po roku będą protesty w Warszawie, że szkody są ogromne i nikt nie chce rolnikom pomagać... i myśliwi nie pilnują już ich pól.

MP, 2016-06-24 20:18:35

farms - a konkrety. Stąd wyjaśnij czytelnikom - co ma współnego liczenie zwierzyny z szacowaniem ? Było to szacowanie czy inwentaryzacja zwierzyny?. Wgląda na to, że .w ogóle nie znasz tematu i piszesz dyrdymały. Acha no i czy Ty również liczyłeś w tym kole i w tym obwodzie zwierzynę i jaką - wymień gatunki i podaj nazwę koła i miejscowość

myśliwy, 2016-06-21 21:40:18

Tomiemu - poprosimy Ciebie czyli rolnika, żeby liczył zwierza myśliwym w dzierżawionym obwodzie. Jak się do tego weźmiesz?

myśliwy, 2016-06-21 21:22:28

Na ile zaangażowanie , samego rolnika w zabezpieczeniu swojej uprawy będzie brane pod uwagę , jestem myśliwym od dziesiątków lat i zawsze jest z tym problem , dajemy rolnikom tzw. ogrodzenia elektryczne , do zamontowania , gdyż rolnik nie zyczy sobie , by ktoś obcy chodził po jego uprawie . Oczywiście urządzenie , nie jest założone , gdyż rolnik ma to głęboko gdzieś , ale jak zaistnieje szkoda w uprawie to , tłumaczy , że nic nie wiedział i wtedy zaczynają się schody. Zobligować rolnika aby chciał zadbać o swoją uprawę , jeśli to rolnika nie interesuje , to nie ma sprawy .I niema szkody , najpierw nauczmy rolnika , ażeby zaczął dbać o swoje uprawy.

Długoletni myśliwy z dużym bagażem doświadczenia., 2016-06-21 16:59:27

Szanowna Redakcjo a które to przepisy - konkretnie chce zmienić Senat. Piszcie wreszcie z przytoczeniem numeru, ustępu, punktu, a nie jak zwykle ble, ble, ble. Myśliwi nie chcą się" bawić na niczyim garbie", tylko niech rolnicy przestaną wykorzystywać cudzy garb, bo macie w tym wielki udział. Wymoknięcie, wymarznięcie, i inne przypadłości natury w tym swoją nieudolność chcecie zwalić na zwierza. Tak trop zwierza na takim po pogodowym zniszczeniu upraw zawsze się znajdzie , zatem i szkodę " Pana Boga" można zwalić na dzika, jelenia, sarnę, daniela ect.,ect.

myśliwy, 2016-06-20 07:59:35

a ile to będzie trwało.....rolnik zgłasza do wójta..wójt do wojewody...wojewoda wysyła komisję...

emilia, 2016-06-19 21:08:42

Jeżeli Panowie myśliwi chcą się bawić i balować na garbie rolnika to kupić sobie pole siać pielęgnować , a potem dzikom zostawić .Straty są ogromne.

Rolnik, 2016-06-18 21:37:10

Teraz sie szanujący obłowią razem z rolnikami. Beda kraść aż miło teraz sytuacja sie obruci szkody beda zawyżane razy 10!Ciekawe kto to będzie kontrolował!posztymznajac życie rolnikom dalej będzie złe im nigdy nikt nie dogodził

Ddd, 2016-06-18 09:46:32

farms: "Kiedyś podczas szacowania szkód z kołem łowieckim zadzwonił do przedstawiciela koła jeden z liczących w tym czasie zwierzynę (przedstawiciel koła ) ,i zapytał czy ma wpisywać rzeczywiste liczby ,czy ma zaniżać ...?"

z tego co się orientuje liczenie zwierzyny odbywa się w styczniu - lutym. Jakie szkody wtedy szacowałeś? Mrożonki sprzedajesz?

Tomek, 2016-06-17 17:13:59

No właśnie ,jak wiadomo ilości zwierząt były zaniżane w niektórych przypadkach.Kiedyś podczas szacowania szkód z kołem łowieckim zadzwonił do przedstawiciela koła jeden z liczących w tym czasie zwierzynę (przedstawiciel koła ) ,i zapytał czy ma wpisywać rzeczywiste liczby ,czy ma zaniżać ...? wszystko na temat ..
Teraz stany będą zaniżane ...Lobby myśliwych śmieję się z tej ustawy, i z rolników.
Jak widać umoczeni są wszyscy przy korycie !

farms, 2016-06-17 14:45:02

Jak na razie, to są znacznie zawyżane niestety, plany nie do wykonania.

Ara, 2016-06-17 14:38:30

A kto bedzie liczyl te zwierzeta?
Zeby nie bylo sytucji ze te liczby zwierzat beda zaniżone

Tomi, 2016-06-17 12:53:20BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Na końcu nam zmarznie w lutym i tabelki do archiwum

mieto35

Ja mam coś takiego , trochę się różni od tego co dodał @przem  , co źródło to inne dane .