PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Miło, że jest odzew ze strony kolegi.

J.M., 2016-06-21 15:49:33

Obiecuję solenną poprawę : już nie przepuszczę żadnej literówki... Dla dobra wspólnego.

J.Sz., 2016-06-21 10:08:47

Zdecydowanie lepiej, gdyż mózgi czytelników nie muszą rozpaczliwie korygować wypowiedzi w języku polskawym przy okazji przyprawiając właścicieli o ból głowy.

J.M., 2016-06-21 08:56:10

To cud, że przynajmniej jeszcze jabłuszka i zboże oraz pyrki i to też nie za bardzo, nam idą.... A co do meritum, to polecam gorąco lekturę ( najlepiej ze zrozumieniem) Panu "bezpartyjnemu" w ogólności a w szczególności, lekturę ksiązki dr. Jana Sowy "Fantomowe cialo króla" gdzie stoi jak wół napisane, co było "siłą" polskiego zaścianka. E k s p o r t zbóż. A imputowanie mi , że nie rozróżniam Sarmacji od Sanacji jest kolejnym dowodem na zaściankowośc poglądów, które Pan/ Pani na tym forum prezentuje. Fetysz polskości śmieszy nie tylko mnie, ale też wszystkich potencjalnych importerów, bo im na tej fetyszyzowanej polskości towarów w ogóle nie zależy. Ps wziąłem się też za słownik poprawnej pisowni czyli poprawiłem literówki. Tak lepiej ?

J.Sz., 2016-06-21 08:15:34

Jest to wiadomość na zasadzie poplątania z pomieszaniem !!!Jestem inżynierem hydrotechnikiem morskim z Gdańska i znam ten terminal w Porcie Północnym bardzo dobrze!!!Znajduje się on u nasady wielkiego 600 metrowego pirsu rudowego,na którym stoją już dźwigi do przeładunku towarów .masowych.Miały tam też stanąć urządzenia przeładunkowe do zbóż i śruty.Z tyłu na zapleczu amerykanie wybudowali wielki magazyn płaski na zboża i bateria żelbetowych silosów zbożowych.Są one nie dokończone znajdują się w stanie surowym.W zeszłym roku spółka o której mowa wykupiła cały teren i już prowadzi przeładunki węgla.Obecnie spółka przygotowuje się do wykończenia magazynu i silosów zbożowych oraz wybudowania na pirsie urządzeń przeładunkowych dla zbóż i pasz.Będzie tam obsługiwać statki nośności nawet 150000 ton- największe na Bałtyku!

Polpan, 2016-06-20 21:12:02

PSL załatwił polskie rolnictwo na 30 lat wydzierzawiajac port obcej firmie

inny rolnik, 2016-06-20 20:21:16

Ty "znajac sie na rzeczy eksprt rolniczy " - a kto ci nie pozwala eksportować towarów wysoko przetworzonych, zaawansowanych technologicznie ? Po cholerę parasz się " eksprt rolniczy " , skoro tak on ci śmierdzi?. Zbuduj dolinę krzemową , produkuj innowacje które będzie pożądał cały świat, a nie będziemy musieli produkować zbóż, A ty tylko potrafisz ." Elport zbóż", z tego żyjesz i jeszcze na to plujesz, Zamiast czytać książkę dr. Sowy weż się za słownik poprawnej pisowni. Jak byś uważniej czytał tą książkę, to zrozumiał byś, iż "siłą rolniczego zascianka jaikm była Polska. Elport zbóż " dlatego, gdyż mieliśmy urodzajne tereny dzisiejszej Ukrainy i potrafiliśmy produkować towary rolne ,a nie zaawansowane technologie i obecnie,( poza utratą żyznych ziem) w tej kwestii niewiele się zmieniło. Wolę swój " FEtysz POlskosci "i" zaściankowe poglądy", ale poparte logiką i realizmem, niżeli twoją hipokryzję trącącą debilizmem, którą PAn na tym forum prezentujesz .

bezpartyjny, 2016-06-20 19:47:44

Możesz ten terminal nazwać nawet im. głupiutkiego Jarosława Sierszchulskiego. byle on był POLSKI i produkty, bo większość nabrzeża należy do obcokrajowców i ieśli Polak chce wysłać towar z polski. musi prosić o pozwolenie np, Niemca. Jeśli uważasz, że eksport produktów rolnych zgubił Polskę sarmacyjną (może sanacyjną?) to widać znasz się na historii dokładnie tak samo , jak na eksporcie rolnym. Oczywiście bardzo dobrze jest eksportować oprócz surowców rolnych także:komputery, zegarki, samoloty, samochody, nowe technologie, czy elektrownie atomowe, ale najpierw trzeba to umieć zaprojektować i wyprodukować. Według ciebie, jeśli tego wytwarzać nie umiemy, to nie powinniśmy eksportować tego, co potrafimy produkować w nadmiarze ?? Zaiste, odkrywcza to teoria!

bezpartyjny, 2016-06-20 17:18:09

Pewnie tak ale czy to będzie polskie zboże? A może zwiększy się import i Polscy rolnicy nadal będą zmuszeni sprzedawać poniżej kosztów produkcji!!!

Tomasz, 2016-06-20 17:07:02BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

mieto35

Byłem dzisiaj zobaczyć , i raczej przetrwał , nawet nie stracił wszystkich liści ,  chociaż trzeba poczekać aż całkiem ziemia puści ....

ikcomas

Dawałeś na zamarznięte i nie odtajało wystarczająco żeby się wchłonęło i teraz się wkurzasz na wszystkich. Ja się pytam dlaczego, bo można było...