PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Inaczej,tanie mleko to mała opłacalność i przychód.W zimie brak pasz,brak pieniędzy na ich dokupienie i trzeba krowy sprzedać,bo nie ma czym żywić i nie ma za co opłat zrobić i cena żywca spada.Chociaż znam takie kanclerskie głowy,że płaczą bo mleko tanie,nie ma gdzie sprzedać po 80 gr,ale jeżdżą po mlekopan dla cieląt na drugi koniec województwa,zamiast świeżym dobrym mleczkiem cielątka poić !!!

ekojajo, 2016-07-01 12:37:58

cena mleka 0,80 gr - gdyż, ponieważ, mamy nadpodaż, na rynkach światowych jest mniejszy popyt, uwolniono kwotowanie. mamy zmowę rynkową. Jeśli w sklepie sześciopak kosztuje 10 zł, to po ile musieli skupić mleko, i co w tej cieczy jest.
Żywiec do końca roku będzie w przyzwoitej cenie, a potem zacznie się zjazd, bo będą schodzić sztuki zgłoszone do płatności zwierzęcej, Więc jazda będzie ostra, jak z panienką łatwych obyczajów bez ogumienia. Niech nikt się nie zdziwi, że w kwietniu ceny żywca wołowego będą na poziomie 5,00. Cielaki z całej Europy zjeźdzają, więc zakłady będą miały powód, żeby stwierdzić, że olbrzymia nadpodaż jest żywca w Polsce.

Ekonometryk, 2016-07-01 10:22:48BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Adamski

@miwigos Cerplon też wraca do orki po latach-pod burak i po buraku to nie zamierzam zmieniać Cerplon jest słaby w uprawie bezorkowej. To nie jest...

Adamski

A czy te dziwne nietypowe chwasty, to nie efekt bezorkowj uprawy,tak sądzi mój znajomy i zaczyna orać raz na 3-4 lata Prawidłowa uprawa...

lokizom

U mnie w zbożu nawet w tym roku nie ma miotły, a uprawa bezorkowa