PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Ten projekt nie jest lekarstwem na izby. Ustawa o izbach jest chora. Nie daje im kompetencji. To tak, jakbyś dał mało obroku koniowi, a kazał mu dużo pracować. Z czego on ma brać?

Rolnik PL, 2016-07-18 12:01:25

Obecne izby nie staną się reprezentantem rolników z jednego powodu. W jednej z wojewódzkich izb prezesem jest członek psl, zastępca jest vice szef wojewódzkiego psl, niedawny kandydat w wyborach parlamentarnych, członkowie zarządu sa członkami psl. Delegat do krajowki również oczywiście jest członkiem psl.
I każdy rolnik płaci im pensję-2,4,6 tysia miesięcznie.

Strachu, 2016-07-08 16:27:02

Pan baca ostatnią książkę jaka przeczytał to "W Pustyni i w Puszczy" bo musiał.

avi, 2016-07-08 14:21:39

Baca 56. Odpowiedzialem . Przeczytaj ze zrozumieniem. Wg. mnie warto. I podtrzymuje CIEMNIACTWO jest immanentną cechą wiejskości . A co do Polactwa. Książkę dokładnie o tym tytule napisał bard prawicowej publicystyki Ziemkiewcz, tak jakies 10 lat temu. Miłego weekendu i dobrych refleksji podczas sumy

KOCMENTARZ, 2016-07-08 10:29:58

baca56 a może "Szachrajko"

Rambo, 2016-07-08 09:05:02

Baca mistrz.

Baca A Ty maile i telefony odbierasz?

arszczecin , 2016-07-07 22:34:44

@KOCMENTARZ
Trafiłem na Twojego nicka przed chwilą, pod artykułem o podatku w handlu detalicznym.
Zirytowało mnie, ze traktujesz pogardliwie rolników. Odpowiedziałem Ci w komentarzu, podjąłem dialog. Odpowiesz?

Tu znowu zauważam przejawy Twojej komentatorskiej aktywności.

Komentator @Arek dostosował się jedynie do poziomu Twoich wypowiedzi.

Konkretnie:
1. "Psachajko" zamiast Sachajko jest jakąś formą drwiny z nazwiska, chwyt poza jakimkolwiek poziomem. Jeszcze gdyby był w tym jakiś dowcip...
2. "Chłopek roztropek" czy "chłopek koryciarz" to w moim pojęciu są inwektywy pod adresem rolników. Twierdzisz, że wszyscy rolnicy są tacy.
3. Ten Kułaj z Podkarpacia to jakiś sąsiad z którym masz na pieńku?
Nie mamy pojęcia o co masz z nim spór, dla nas po prostu opluwasz człowieka "z nazwiska" na forum.
4. To zdanie o "chłopkach roztropkach na sumie u katabasa" i wytycznych z "partii kaczorkowej" to jedna wielka inwektywa. Niemerytoryczna, prostacka i szablonowa.

5. Słowa "Polaczek" czy "POlactwo" szerzą pogardę dla osób narodowości polskiej, w związku z tym powinny być ścigane z urzędu. Szczególnie forma "POlactwo" jest zabawna, bo ubliżasz w niej zarówno Polakom, jak i pewnej przegranej partii politycznej.

Potocznym językiem polskim posługujesz się w miarę sprawnie. Nie jest to polszczyzna wyniesiona z dobrych szkół, jednak składnia w miarę przyzwoita, gramatycznie też do przyjęcia. Niechlujstwa literówek się nie czepiam.
Słownictwo niewyszukane.Rażąco liczne i bardzo szablonowe inwektywy.

W warstwie merytorycznej niestety prawie zero. Całą treść można zamknąć w dwóch zdaniach. Gardzisz głupim religijnym polskim chłopstwem, nie lubisz PO i masz na pieńku z Kułajem z Podkarpacia. Nie lubisz Kościoła, p. Sachajko, Kukiza i uważasz że nic się nie zmieni na lepsze, więc nie warto próbować. Niechęć, pogarda, rezygnacja. Kropka.


Może dla równowagi napisz nam co/kogo lubisz? Co warto próbować?
Spróbuj jakoś to uzasadnić...

baca56, 2016-07-07 22:10:41

Jasne, jak nie ma argumentów to się POlactwo ucieka do inwektyw. Typowy Polaczek, Oczywiscie. Nieprawdę może napisałem?

KOCMENTARZ, 2016-07-07 20:42:57

Psachajko mysli, ze jak powi ze cos takiego dziala we Francji czy Niemczech to od razu bedzie funkcjonowac w Polsce, otozw nie panie Psachajko, nie bedzie funkcjonowało, bo polski chłop ma specyficzny charakter. W Polsce króluje mentalnosc chlopka roztropka i chłopka koryciarza. Chłopki koryciarze, takiej jak np, niejaki Kułaj z Podkarpacia klei sie albo do partii politycznych albo do binesu licac, ze cos obliże, natomiast chłopki roztropki pchaja się w niedziele do kosciola na sume a potem robią w zyciu to co im katabas powie, a katabas czerpie wytyczne z partii kaczorkowej. Tak to sie u nas ma.

KOCMENTARZ, 2016-07-07 16:44:01BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Rzepak musi sam dojść takie jest moje zdanie chyba że zachwaszczenie ktoś ma Pamiętam ładnych kilka lat temu znajomy potraktował rzepak...

lokizom

Kolego @barts odnośnie rzepaku mam ten sam dylemat, aż nie śpię. Ale jestem już nastawiony na desykacje