PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Podlaskie powiat wysokomazowiecki, bielski siemiatycki, zambrowski, hajnowski kukurydze wyglądają jak lasy. Wysokie, równe, ciemnozielone, liście szerokie nawet na kwaśnych i bardzo kwaśnych stanowiskach. Jedynym zagrożeniem jest grad.

parody, 2016-07-13 09:34:37

Właśnie @Stan takie liczenie jak twoje stosują w spekulowaniu :) . Z okna samochodu od Warszawy po Olsztyn potrafiłeś zdiagnozować plon :) że jest gęsty , policzyłeś kolby a nawet zważyłeś . Następna sprawa to wciskanie kitu że dwie kolby to lepszy plon , jeśli byś miał minimum wiedzy to byś wiedział że druga kolba jest problemem bo wysila roślinę a nie plonuje no ale skąd możesz wiedzieć :) jak tylko znasz się na dodawaniu :) . Jak już naganiasz to się poducz .

rolnik, 2016-07-12 21:47:43

Od Warszawy do Olsztyna (10 lipca) - kukurydza jest nadzwyczajna , równa gęsta , wysoka (miejscami - na chłopa) . Plon zielonej masy tak na " oko " na 55 ton , a na ziarno : często będą dwie kolby o wadze (surowej) ok. 300 gram i 150 gram , to wróży plon ziarna na 11-12 ton.

Stan, 2016-07-12 21:29:44

Gra na zniżkę ceny ziarna i tyle. Plotka szerzona z pomocą jednych mass mediów w czasie gdy inne pokazują, że miejscami kukurydza osiągnęła 30% wzrostu, który powinna była osiągnąć. Wróżbitom i spekulantom mówimy NIE.

ja, 2016-07-12 19:12:42

Jestem za tym żeby tym wszystkim wróżbitą, spekulantom zrobić wypłatę poborów kaucyjną: a mianowicie wypłaty robić z kredytu jeżeli spekulant ma racje anulować kredyt a jeżeli nie niech dziada spłaca go następnymi wróżbami. Rolnik jak się myli to od razu dostaje po kieszeni a te wszystkie pierdoły nie odpowiadają niczym. Źle sobie powróży 2-3 lata to zobaczy na czym polega rolnictwo.

sprawiedliwy, 2016-07-12 18:02:39

Kukurydza pozwijała liście z braku wody a paru pajaców twierdzi że będzie dobry zbiór bo są dobre warunki ?! Dla kuku dobrych warunków nie było od samych siewów gdy temperatury były za niskie na wschody , jak powschodziła to była fioletowa . Obecnie susza ale twierdzą że to są dobre warunki dla kukurydzy .
Następna załgana informacja dotyczy wydajności i dla ziarna podaje się 7 ton a dla kiszonki 4 tony . Wiadomo że z racji wcześniejszego zbioru na kiszonkę plon jest niższy ale nie aż o tyle !!!!! Dobra kiszonka robiona we wrześniu ma wykształcone ziarno jedynie jest w fazie mleczno-woskowej ale nie wciskajcie kitu że tam jest tylko 4 tony . Myślę że to jest celowy wybieg bo pierwsze zbiory kuku to idą na kiszonkę gdzie przy dzisiejszej suszy rzeczywiście mogą być niskie na poziomie tych 4 ton ziarna ale będzie szła propaganda że u sąsiada który zbiera na ziarno to będzie 7 ton bo tak mówi PZPK :)

KPZK, 2016-07-12 16:45:22BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

arszczecin

Jarki, zalezy pod jakim kątem spojrzeć. Jeśli pod kontem rolniczym, tak spiereić. Jeśli pod kontem pzł to wzmocnić. Tam jest walka drużyn....

jarki

To tak jak zwykle czy w Warszawie czy też w Brukseli  Co by tu jeszcze spie..olić