PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Podlaskie powiat wysokomazowiecki, bielski siemiatycki, zambrowski, hajnowski kukurydze wyglądają jak lasy. Wysokie, równe, ciemnozielone, liście szerokie nawet na kwaśnych i bardzo kwaśnych stanowiskach. Jedynym zagrożeniem jest grad.

parody, 2016-07-13 09:34:37

Właśnie @Stan takie liczenie jak twoje stosują w spekulowaniu :) . Z okna samochodu od Warszawy po Olsztyn potrafiłeś zdiagnozować plon :) że jest gęsty , policzyłeś kolby a nawet zważyłeś . Następna sprawa to wciskanie kitu że dwie kolby to lepszy plon , jeśli byś miał minimum wiedzy to byś wiedział że druga kolba jest problemem bo wysila roślinę a nie plonuje no ale skąd możesz wiedzieć :) jak tylko znasz się na dodawaniu :) . Jak już naganiasz to się poducz .

rolnik, 2016-07-12 21:47:43

Od Warszawy do Olsztyna (10 lipca) - kukurydza jest nadzwyczajna , równa gęsta , wysoka (miejscami - na chłopa) . Plon zielonej masy tak na " oko " na 55 ton , a na ziarno : często będą dwie kolby o wadze (surowej) ok. 300 gram i 150 gram , to wróży plon ziarna na 11-12 ton.

Stan, 2016-07-12 21:29:44

Gra na zniżkę ceny ziarna i tyle. Plotka szerzona z pomocą jednych mass mediów w czasie gdy inne pokazują, że miejscami kukurydza osiągnęła 30% wzrostu, który powinna była osiągnąć. Wróżbitom i spekulantom mówimy NIE.

ja, 2016-07-12 19:12:42

Jestem za tym żeby tym wszystkim wróżbitą, spekulantom zrobić wypłatę poborów kaucyjną: a mianowicie wypłaty robić z kredytu jeżeli spekulant ma racje anulować kredyt a jeżeli nie niech dziada spłaca go następnymi wróżbami. Rolnik jak się myli to od razu dostaje po kieszeni a te wszystkie pierdoły nie odpowiadają niczym. Źle sobie powróży 2-3 lata to zobaczy na czym polega rolnictwo.

sprawiedliwy, 2016-07-12 18:02:39

Kukurydza pozwijała liście z braku wody a paru pajaców twierdzi że będzie dobry zbiór bo są dobre warunki ?! Dla kuku dobrych warunków nie było od samych siewów gdy temperatury były za niskie na wschody , jak powschodziła to była fioletowa . Obecnie susza ale twierdzą że to są dobre warunki dla kukurydzy .
Następna załgana informacja dotyczy wydajności i dla ziarna podaje się 7 ton a dla kiszonki 4 tony . Wiadomo że z racji wcześniejszego zbioru na kiszonkę plon jest niższy ale nie aż o tyle !!!!! Dobra kiszonka robiona we wrześniu ma wykształcone ziarno jedynie jest w fazie mleczno-woskowej ale nie wciskajcie kitu że tam jest tylko 4 tony . Myślę że to jest celowy wybieg bo pierwsze zbiory kuku to idą na kiszonkę gdzie przy dzisiejszej suszy rzeczywiście mogą być niskie na poziomie tych 4 ton ziarna ale będzie szła propaganda że u sąsiada który zbiera na ziarno to będzie 7 ton bo tak mówi PZPK :)

KPZK, 2016-07-12 16:45:22BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

barts

No to panowie ile rzepaków wypadło przez weekend ? Ci co mieli ładne niech nie mędrkują. Konkurs dotyczy rejonów bez śniegu...

Marecki

Tylko że te kulki to tylko w paru miejscach na tym polu bym zrobił. We wtorek trochę padało, a ja latałem z bronami 20, żeby przygotować pod...