PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Do Nic to nie da i Jamcham; dopuszczacie taką oto myśl , że jesteście takie chłopskie "mondrale" , bez wykształcenia , wiedzy i doświadczenia - w sprawach ekonomiki rolnictwa i planowania ryzyka w produkcji ?
Po pierwsze : rynek to nie targowisko , na którym rządzi wyłącznie popyt i podaż. Rynek to precyzyjna organizacja strategii, taktyki, zadań, przedsięwzięć i czynności - przynoszących zysk ( nie stratę) . Po drugie: polityka to 1. «działalność władz państwowych, zwłaszcza rządu»

2. «działalność jakiejś grupy społecznej lub partii mająca na celu zdobycie i utrzymanie władzy państwowej; też: cele i zadania takiej działalności oraz metody realizacji takich zadań»

3. «sposób działania osoby lub grupy osób kierujących jakąś instytucją lub organizacją»

4. «zręczne i układne działanie w celu osiągnięcia określonych zamierzeń»
Polityka , to nie propaganda bo propaganda to celowo skierowane do określonych odbiorców informacje i ich omówienia . Przy czym informacje to 10-30 % faktów , a reszta interpretacje .

Przykład propagandy: Jurgiel załtwił wsparcie dla producentów mleka czyli 1,5 grosza na litr mleka sprzedanego w 2015/2016r, w sytuacji kiedy ceny mleka spadły o 20 groszy.
Przykład : Jurgiel załatwił 22 mln euro na zmniejszenie chowu krów czyli ok. 10 euro na sztukę w sytuacji kiedy na miejsce zlikwidowanej krowy (starej, z komórkami somatycznymi) zostanie wstawiona młoda o wyższej wydajności . Zamiast np. zużyć te 22 mln na stworzenie własnego sytemu kwotowania produkcji (bo to jest wolno rządowi zrobić) . itd. itp.

Stan., 2016-07-21 22:15:03

Do "nic to nie da" masz absolutną rację, Twoja argumentacja jest żelazna, tylko powiedz co to Biurokratę/Eurokratę czy jak tam wolisz go nazywac obchodzi: Bierze swoje 35 tysiów EURo miesieczniem pomnoz sosbie to razy 12 miesiecy i razy 4 lata i zdasz sobie- niestety - sprawę dlaczego taki HOganm koleżka BAlazs, Jurgiela i Sawickiego ma Ciebie rolniku/ Rolniczko ... w d...e. !5 tysiecy to pewnie Pleewa z PSLu bierze miesiecznie, za dyrektorowanie generalne w komisji rolnictwa.A kazdy z posłów PIS czy PEŁO czy PEEZEL-u to też 5- 7 tysiecy euro bierze miesięcznie. To co ich obchodzą wasze problemy. Maluczkich ? Po nich potop, taka zaade wyznaje 99% ludzi. Po nas POTOP.

JAMCHAM, 2016-07-19 16:55:00

do mazowsze: muszę Ci coś wyjaśnić, do życia człowiekowi niezależnie od miejsca zamieszkania potrzebne są w pierwszej kolejności woda i żywność, jeśli któregoś z nich zabraknie to umierasz, dalej, jeśli ktoś pracował cały rok produkując mleko dla kogoś kto je kupił skonsumował to chyba normalne , że chciałby otrzymać zapłatę, a nie karę . Jednak do Państwa z UE to nie dociera bo oni uważają, że sterowanie rynkiem jest najlepsze, a tak naprawdę to rynek powinien decydować. I jeszcze takie pytanie do mazowsze: jeśli okazałoby się że przekroczyłeś swój roczny plan sprzedażowy np. o 40% tylko dlatego że był popyt na twój produkt, a ty miałeś chęci i pasje do pracy to byłbyś zadowolony że jakaś instytucja chce abyś zwrócił przychody wynikające z pracy i popytu ponad twój limit.

Nic to nie da, 2016-07-19 16:41:17

Miesięcznie, oczywiscie, PHIL Hogan, Iralndczyk bierze 35 tysiecy euro MIESIĘCZNIE, eby nie bylo wątpliwođci

JAMCHAM, 2016-07-19 16:36:06

W sklepach miasto zaplaci za te szczodrośc komisji Europejskiej. Czy wiecie ile zarbia komisarz ds. rolnictwa i obszarow wiejskich ?

35 000 Euro, trzysiedzisci piec tysieci euro. reszta dopowiedzcie sobie sami.

JAMCHAM, 2016-07-19 16:34:34

a co z umorzeniem kar za mleko?

milki, 2016-07-19 13:22:35BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

arszczecin

2 godziny temu, sapek napisał: ... ja to się kiedyś spotkałem z dziewczyną poznaną przez internet, nawet miała trochę więcej pola...

sapek

... ja to się kiedyś spotkałem z dziewczyną poznaną przez internet, nawet miała trochę więcej pola niż ja ale w gorszej klasie i odpuściłem... :)