PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Biokomponentów II generacji nie ma i nie będzie. To nie jest moja opinia ale stan produkcji biokomponentów w świecie. Przy obecnej produkcji bioetanolu na poziomie 130 miliardów litrów rocznie nawet 1% bioetanolu nie produkuje się metodami fizyczno-chemicznymi. Nawet 0,1 %. Koszt produkcji 1 litra bioetanolu z celulozy kosztuje ponad 9 złotych. Gdzie tu sens i logika ekonomiczna? Dlaczego ktoś forsuje ten temat? Proszę sie domyśleć.

bio, 2016-07-30 22:29:28

Każdy rodzaj biopaliwa znajdzie swoją niszę ,.Zrównowazony rozwój to także róznorodność i nie tylko.. Oczywiście decyduje cena, ale trzeba patrzec na cały łańcuch zdarzeń, pasze ale także i różnorodność surowcową, predyspozycje regionalne w produkcji roślin , co też jest ważne i firma Copa i Cogeca powinna także zauważyć. Ciekawe badania w Polsce w latach 90-ych prowadził Instytut Włokien Naturalnych i Instytut Lotnictwa na ziemiach skażonych. Udowodniły one ciekawe własności np. rzepaku, gdzie mimo wysiania go na ziemiach skażonych metalami ciężkimi, system korzeniowy filtrował skazenia tak, ze nic nie dostawało się do ziarna i stąd do oleju. Olej z ziem skażonych był takiej samej dobrej jakości jak olej jadalny z Kujaw! Plon był tylko niższy, ale ziemię mozna było wykorzystać, co jak sadzę, będzie miało znaczenie w przyszłości.

Bioinfo, 2016-07-22 23:46:25BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Marecki

Tak, dla niej to jedynie "siła" bo nic innego jej nie ruszy.

grzegorzsoł

Marecki krzesło elektryczne dla teściowej budujesz? Pozostań przy prądzie zmiennym będzie skuteczniejsze:)

Pałuczan81

Na CHATcie miało być wszystko traktowane z przymrużeniem oka? A czym się adresuje wiadomość -> @ Możesz mnie wyrzucić @jarki-CZEKAŁEŚ TYLKO NA...