PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Kwotowanie stabilizowało rynek, choć nie było idealne, ale był to mechanizm który nic nie kosztował ani kraj, ani budżet unijny - ba był zysk z kar. Po zniesieni kwot, zrobił się bałagan na rynku i spadek cen - i co najśmieszniejsze, unia na własne życzenie - musi teraz szukać milionów EUR dla krajów, to już drugi rzut - gdzie trzeba kase znów wydać, na cos co wcześniej nic nie kosztowało. A i tak jednorazowa zapomoga.. tfu jednorazowa jałmużna, nie sprawi, że nagle we wszystkich krajach się poprawi, ustabilizuje i wszyscy będą zadowoleni. Najpierw buraki, tytoń teraz mleko, a za niedługo zboże tak załatwią, że trzeba będzie importować z Afryki, bo produkcja się nie opłaci. Jak się dorżnie rolnictwo, będzie można dźwignąć ceny, a wtedy nawet bimber pędzony w piwnicy nie wypełni głodnych żołądków, będzie bieda i głód.

mleko, 2016-08-11 09:45:18

Kasiu; chodzi o jednorazowe ograniczenie przez 3 miesiące . Okresy trzymiesięczne rozpoczynają się każdego 1- go danego miesiąca , poczynając od 1 października 2016. zmniejszenie ma nastąpić w stosunku do sprzedaży w analogicznym okresie 2015roku. Czyli jak zmniejszysz - w stosunku do takiego samego okresu z 2015r - w okresie 3 miesięcy sprzedaż o 3 tysiące kg , to otrzymasz po zakończeniu tego okresu : 3000 x 0,6 zł + 1800,00 zł . Tymi 3 tysiącami kg mleka możesz karmić np. cielaki, prosiaki czy robić śmietanę i sery .Możesz też krowy sprzedać bo za zaprzestanie produkcji wyjdzie do tysiąca złotych na krowę

Stan., 2016-08-07 17:56:33

A mógłby ktoś mi odpowiedzieć czy to bylaby jednorazowa wypłata?co trzy miesiące czy jak?dziękuję

Kasia, 2016-08-04 12:43:22

No to co ten rolnik ma produkować? Już zlikwidowali nam cukrownie i dopłacali do nieprodukowania buraków. Teraz mamy zrezygnować z produkcji mleka. Jak jest nadprodukcja to trzeba wrócić do kwotowania a nie wolna amerykanka bo duży może więcej. Ograniczyć produkcje nie dając zezwoleń na kombinaty tylko popierać gospodarstwa rodzinne 50 -do 100 krówek.

podlasiak, 2016-08-02 15:13:11

Te zmniejszenie produkcji opłaci się zdecydowanie tym co najmniej dostają za mleko, ale są mleczarnie co dają "premie świąteczne" do ostatnich miesięcy roku i tutaj ograniczenie się nie opłaca. Tylko, że gdyby co miesiąc było do litra mleka te 60 groszy to, by coś zmieniło, ale jednarozowo to niewiele da. Rolnicy z lepszych mleczarni na to nie pójdą.

Rolniczka mazowieckie, 2016-07-28 10:33:25BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Kowary rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Rzeszów rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Kraków, Krowodrza rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Kraków rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

przem

wczoraj całe 10 mm, pierwszy prawdziwy deszcz w końcu wszystko odżyło

przem

ja na jutro planuje Topsin M w dawce 1,4L oraz deltametrynę na robaka