PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Kwotowanie stabilizowało rynek, choć nie było idealne, ale był to mechanizm który nic nie kosztował ani kraj, ani budżet unijny - ba był zysk z kar. Po zniesieni kwot, zrobił się bałagan na rynku i spadek cen - i co najśmieszniejsze, unia na własne życzenie - musi teraz szukać milionów EUR dla krajów, to już drugi rzut - gdzie trzeba kase znów wydać, na cos co wcześniej nic nie kosztowało. A i tak jednorazowa zapomoga.. tfu jednorazowa jałmużna, nie sprawi, że nagle we wszystkich krajach się poprawi, ustabilizuje i wszyscy będą zadowoleni. Najpierw buraki, tytoń teraz mleko, a za niedługo zboże tak załatwią, że trzeba będzie importować z Afryki, bo produkcja się nie opłaci. Jak się dorżnie rolnictwo, będzie można dźwignąć ceny, a wtedy nawet bimber pędzony w piwnicy nie wypełni głodnych żołądków, będzie bieda i głód.

mleko, 2016-08-11 09:45:18

Kasiu; chodzi o jednorazowe ograniczenie przez 3 miesiące . Okresy trzymiesięczne rozpoczynają się każdego 1- go danego miesiąca , poczynając od 1 października 2016. zmniejszenie ma nastąpić w stosunku do sprzedaży w analogicznym okresie 2015roku. Czyli jak zmniejszysz - w stosunku do takiego samego okresu z 2015r - w okresie 3 miesięcy sprzedaż o 3 tysiące kg , to otrzymasz po zakończeniu tego okresu : 3000 x 0,6 zł + 1800,00 zł . Tymi 3 tysiącami kg mleka możesz karmić np. cielaki, prosiaki czy robić śmietanę i sery .Możesz też krowy sprzedać bo za zaprzestanie produkcji wyjdzie do tysiąca złotych na krowę

Stan., 2016-08-07 17:56:33

A mógłby ktoś mi odpowiedzieć czy to bylaby jednorazowa wypłata?co trzy miesiące czy jak?dziękuję

Kasia, 2016-08-04 12:43:22

No to co ten rolnik ma produkować? Już zlikwidowali nam cukrownie i dopłacali do nieprodukowania buraków. Teraz mamy zrezygnować z produkcji mleka. Jak jest nadprodukcja to trzeba wrócić do kwotowania a nie wolna amerykanka bo duży może więcej. Ograniczyć produkcje nie dając zezwoleń na kombinaty tylko popierać gospodarstwa rodzinne 50 -do 100 krówek.

podlasiak, 2016-08-02 15:13:11

Te zmniejszenie produkcji opłaci się zdecydowanie tym co najmniej dostają za mleko, ale są mleczarnie co dają "premie świąteczne" do ostatnich miesięcy roku i tutaj ograniczenie się nie opłaca. Tylko, że gdyby co miesiąc było do litra mleka te 60 groszy to, by coś zmieniło, ale jednarozowo to niewiele da. Rolnicy z lepszych mleczarni na to nie pójdą.

Rolniczka mazowieckie, 2016-07-28 10:33:25BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

ivan15

krzewy to bardzo sprawdzony sposób, u mnie się jeszcze nie zdarzyło by jakiś krzew nie wydał owoców

arszczecin

lokizom, będą kontrole. będą ....a talerzować bobów nie można

lokizom

Wątpię żeby były przepisy na to. Posiane, posiane, nawet po talerzowce może być i nikt nic nie zrobi. Ja akurat dbam ale prawda jest taka że tym co...