PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

na polowaniu powinien być weterynarz
który zbada i pogada

wk-y chłop, 2016-08-28 15:24:22

Miło sie czyta to co pisze Baca56, cokolwiek jego "nick" oznacza. Ciekawe jestem czegoś innego: że gdyby minister Jurgiel przeczytał rozumne argumenty Bacy56 to czy nie mógłby swoim autorytetem ministerialnym po prostu podjąć stosowane decyzje..? Co inżynierowi geodecie, człowiekowi ,jak przypuszczam, racjonalnemu by w takiej decyzji przeszkadzało...?

Zdrowy rozsądek., 2016-08-03 19:29:48

Przed II Wojną Swiatową wszystkie duże zwierzęta gospodarskie były ubijane w Wielkopolsce w rzeźniach pod kontrolą weterynaryjną i nikogo to nie dziwiło.

Chłop, 2016-08-03 17:39:21

Niech lepiej podadzą do wiadomości konkretne dane ile osób w ostatnich trzech latach zatruło się przez spożycie mięsa z uboju gospodarskiego, a ile zatruło się przez spożycie nieświeżych produktów mięsnych z marketów i sklepików osiedlowych (np. z przebitą datą przydatności do spożycia lub niewłaściwie przechowywanych). To tylko kolejne ograniczanie wolności rolnika i uzależnianie od przemysłu. Jeśli nie sprzedaję tego mięsa i sam je zjadam, to moja sprawa, tak samo jak to czy umyję ręce przed śniadaniem, kiedy uprzednio skorzystałem z toalety. Śmiem twierdzić, że z pewnością więcej szkody dla zdrowia społeczeństwa wywołuje niedomycie rąk i sztućców w domu, niż ubój gospodarski. Może sarny i dziki też trzeba chwytać żywe, a ubijać w ubojniach, trzeba przecież dać zarobić niektórym, oczywiście pod przykrywką dbania o zdrowie publiczne. Trzeba też koniecznie zamontować w lodówkach czytniki czystości rąk, aby drzwiczki mógł otworzyć tylko ktoś z umytymi rękoma :-)

Zed, 2016-08-03 09:17:54

Jest "1000 szkół na 1000-lecie", były "orliki w każdym powiecie". (rym przypadkowy)
"Pomnik Smoleński dla każdej gminy" - czas na ubojnie, ... (rymu brak).
A może na serio - "mała ubojnia w każdej gminie"?
Prywatna, ale realizująca też zadania publiczne na zlecenie państwowe.
Zakres obowiązków - ubój zwierząt na własne potrzeby rolników lub na sprzedaż bezpośrednią w niewielkiej skali, badanie za nieduże pieniądze lub bezpłatnie (refundacja) mięsa świnek na włośnicę, bez nadmiaru pytań, papierów i ceregieli, utylizacja "niebezpiecznych odpadów" od rolników w przypadku uboju gospodarczego. Marzy się jeszcze może mobilna ubojnia na ciężarówce - przyjeżdża do chłopa, ubija byka, zabiera odpady, zostawia tuszę w ćwiartkach i kwit o legalności uboju...
Zamiast sporym nakładem środków ścigać i zwalczać "nielegalny, pokątny ubój" - objąć go wsparciem, a jednocześnie rozsądną kontrolą.
Ciekawe, ile mógłby kosztować taki ogólnopolski program?
Korzyści ekonomiczne i społeczne byłyby nie do przecenienia.

baca56, 2016-08-03 07:44:27

10 000 lat ludzie zabijali i jedli bez tej całej służby a tetaz?? Po du pie się nie.Podrapiesz jak nie.masz odpowiedniego kwitu... Pozdro 300,, wolna,, od czerwonej zarazy polsko }:) i wy się chłopy dajecie dymać za te dopłaty oj dajecie

Lewar, 2016-08-03 06:19:33

też prawda, a jak zaczynaja sie trudnosci to i tak przyjdzie komornik i zlicytuje majątek zadluzonego rolnika. za pięc groszy i po sprawie.

Krzysztof Żyto, 2016-08-02 21:36:49

Kury na rosół czy kaczki też powinno się kupować wyłącznie w sklepach, przecież weterynarze i właściciele ubojni muszą mieć gwarantowane zyski. Nie po to była wymyślona ptasia grypa aby nadal 10 procent drobiu było hodowane przy domu i bez zysku dla kapitału.

Stan., 2016-08-02 16:12:38

ciekawe jak to przebiega w przypadku zwierząt leśnych upolowanych przez myśliwego ;)

nika, 2016-08-02 15:55:57

Przecież to oczywiste, że tak p owinno byc, a gdzie niby mieliby rolnicy bić zwierzęta ... ? w stodole, a może w samej oborze..?

Kaban, 2016-08-02 15:29:33BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Kowary rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Rzeszów rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Kraków, Krowodrza rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Kraków rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

W modusowatych i nie tylko ogólnie we wszystkich antywylegacze  Termin to podstawa i pogoda odpowiednia  Na modusy to...

ikcomas

No dziwne, jesteś bardziej na północy co daje krótszy dzień a więc późniejszą wegetację i teoretycznie zimniej. Poza tym chyba...