PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Panie/Pani Grunwald - sięgnąłem do definicji terminu "hodowla" zamieszczonego w Wikipedii i to o czym Pan/Pani pisze jest określane mianem "hodowla uszlachetniająca". Zaś to, co Wikipedia definiuje jako produkcję nijak ma ma się do hodowli zwierząt.
Fakt, że jakiś ignorant z lenistwa lub niewiedzy zaczął używać terminu produkcja w odniesieniu do hodowli nie powinien przyczyniać się do tzw. rozwoju języka, który już jest dość skomplikowany i sprawia problemy w posługiwaniu się nim ludziom, którzy uczą się go od dziecka.

Ja, 2016-09-07 21:18:43

Hodowla jest zarezrwowana dla tych co krzyżują materjał genetyczny np nowe rasy świñ albo nowe odmiany pszenicy i ich reprodukcja.

Dlatego mówimy o sobie prducent pszenicy lub producen trzody

GRUNWALD, 2016-08-27 23:24:44

Podsumowując - usilne promowanie terminu produkcja w miejsce terminu hodowla jest bardzo irytujące. Produkcją niech zajmą się fabryki, a hodowlą rolnicy, nawet jeśli ilość hodowanych świń idzie w tysiące.

poirytowany., 2016-08-06 20:36:19BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Adamski

@miwigos Cerplon też wraca do orki po latach-pod burak i po buraku to nie zamierzam zmieniać Cerplon jest słaby w uprawie bezorkowej. To nie jest...

Adamski

A czy te dziwne nietypowe chwasty, to nie efekt bezorkowj uprawy,tak sądzi mój znajomy i zaczyna orać raz na 3-4 lata Prawidłowa uprawa...

lokizom

U mnie w zbożu nawet w tym roku nie ma miotły, a uprawa bezorkowa