PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

płacić kary i nie stękać mleko było prawie po 2zł to te 90gr można oddać bólu niema sam osobiście już zapłaciłem kare w całości

rolnik z kujaw, 2016-08-09 21:18:07

Stan, Ty jesteś mądrala co na imię mu sr..a. Oczywiście, ze dopuszczam, że jestem głupek, tylko, że nie wiejski ale MIEJSKI. A propos tego co pisze, nie sa to żadne urojenia tylko informacji z Grodna, naoczne i do tego udokumentowane zdjęciami. To całe rolnictwo europejskie ustawione jest pod duże korporacje, i banki a rolnika ma w d..ie i tu Stan dobrze o tym wiesz. To co pisze ,to nie sa urojenia TYLkO FAKTY. Rozumiesz FAKTY !!!

Muzy KANT, 2016-08-09 13:32:44

@Ktoś. Chłopie dla mnie plony słaby to pszenica 5,2 bo zbieram na ogół około 8,5. Więc plon jest słaby. Oferma to ciebie robił, bo nawet nicku porządnego nie masz, więc wyjazd z forum wsiowy powsinogo

Władek Rejmont, 2016-08-09 10:24:05

do Władka rejmonta.Jesteś palant skoro mieszkasz na wsi i wypisujesz takie rzeczy.Za po czy psl było tak pięknie .Tuczniki 2 lata sprzedawałem poniżej 4 zł rzepak też był tani ,zboże praktycznie tak samo.Aczy psl bronił rynku czy tylko pod siebie i same przekręty były,w sejmie w ogóle nie powinni być.Masz tyle ha i słabe plony to z ciebie oferma nie rolnik i nie wypowiadaj się więcej jak się na niczym nie znasz

KTOŚ, 2016-08-09 09:13:02

Do wladek rejmont: Oby ci wołki odkurzyły to co wymłóciłeś:p Stan ma racje. Dopłaty są po to aby żywność nie była za droga. Takie było założenie. Dziś przy dużej nadprodukcji rzeczywiście staje się to pomocą socjalną. Do rolniczka mazowieckie: Mam tak samo. Jestem na skraju wytrzymałości psychicznej. Ostatni wolny dzień mialem chyba z 5 lat temu. Teraz jeszcze trzeba dołożyć do tego. Ciekawe czy ten cwaniak co tu wrzeszczy o tym utrzymywaniu wsi przez miasto wytrzymałby przy takiej robocie więcej niż 48h? Jakby usłyszał że w każdą niedzielę czy boże narodzenie trzeba zasuwać po 10 godzin? Generalnie nie jest to dla nich do ogarnięcia. Nie są w stanie wyobrazić sobie że ktoś musi wstawać np do roboty przez 365 dni w roku o 5.00. To dla inteligentów pokroju tego podatnika to czysta abstrakcja. Potem ci powie że na ciebie płaci a ty śpisz i ci rośnie. Nie warto się wdawać w dyskusję z takimi ignorantami :)

kzo, 2016-08-09 08:22:39

i jest pięknie. Wczoraj podobno w sklepach w Chełmży zabrakło papieru toaletowego, bo bambry wszystko wykupiły. Co chwilę na polu było widać wystający zadek zza przyczepy. Na polach kocioł dopóki deszcze nie popadał. Chciała wieś PiS, to nie teraz się zabiera głosy tylko robi. Póki co nic wam nie dali, więcej zabrali, nie bronią polskiego rynku, a wy wszystkich winicie tylko nie rząd. Cena płodów na taki "urodzaj" w żniwa są śmieszne, mleko nędza, a będzie jeszcze tańsze, bo paszy pod dostatkiem, trzodę dobije ASF, ciekawe kto z was nie ma kredytów. Ja się śmieję, na swoich 32 ha ornych zebrałem zboża, plon słaby, ale pod dachem. Wasze stoi na polach, niedługo jak ryż będziecie zbierać. A teraz do roboty marsz!!!

Władek Rejmont, 2016-08-09 08:00:01

do Stana.Kim ty jesteś cwaniaczku żeby obrażać robotników czy rolników.Lecz się na nogi bo na głowę już za późno,przegraliście w wyborach i teraz skomlesz jak pies i to tacy przegrali co na świadectwach mieli same piątki.ŻAL mi takich ludzi jak ty ŻAL ŻAL

PARTIA , 2016-08-08 22:18:28

Do Stana, no w sumie tak braki w edukacji są ogromne. Ja generalnie nienawidzę potyczek wiejsko-miejskich i celowych hejtów w sieci jednego środowiska na drugie, bo... sama jestem z miasta i to dużego, skąd celowo przeniosłam się na wieś i zajęłam hodowlą bydła.
Mam porównanie jak się żyje w mieście, a jak na wsi. Uważam, że rolnicy tak się poświęcają, że powinni mieć za to godziwe wynagrodzenie. Ja się poświęciłam, ale życie bez urlopu, bez Świąt, bez wolnego weekendu po iluś latach daje w kość. Wcześniej to chociaż miałam za mleko i to mi trochę rekompensowało wyrzeczenia. Teraz tylko mogę się wkurzać, pogłębiać debet, ale krowy muszę nakarmić, leczyć, zacielać... Co do decyzji pana Hogana to popieram. Ja nie zwiększałam stada, ale samą poprawą genetyki i żywienia przekroczyłam kwotę. Zapłaciłam karę, część dokupiłam (dodam, że zaciągnełam na to kredyt) teraz bym była pokrzywdzona.

Rolniczka mazowieckie, 2016-08-08 22:15:17

DO Stana.Słyszałem że nad twoim łóżkiem wisi obraz Tuska i się modlisz do niego.

pis, 2016-08-08 22:05:50

do Stana.Słuchaj mądralo głosowałem za pisem ,każdy ma prawo wyboru.Ty należysz do hołoty bo nie przyjmujesz do wiadomości że ktoś nie jest za po czy psl.

KTOŚ, 2016-08-08 21:56:44

A jeszcze do Rolniczki ; zgadzam się z Twoim wpisem ale wniosek i pytanie : czego w Farmerze szukają miastowi nie są dobrze postawione. Jak widzisz braki w edukacji w polskiej społeczności sa tak wielkie , że każdy sposób dotarcia do ludzi by pobudzić ich myślenie jest dobry.

Stan., 2016-08-08 20:22:05

Do Muzy KANT, a dopuszczasz myśl, ze jesteś wiejski głupek ? Bo co z Twojego wpisu wynika ? Żadne fakty , a tylko bzdurne pomówienia i maniakalne urojenia .
Do podatnika utrzymującego wieś ; brak Ci elementarnej wiedzy o przyczynach dopłat - zarówno w Unii , jak też w USA (od prezydentury Clintona) poprzez Rosje od pierwszej prezydentury Putina . Dopłaty są po to aby :
1. nie wzrastały ceny żywności , a "lud pracujący " na ulicę z kamieniami .
2. aby nie było inflacji ponad 2 % bowiem np. polski rząd musiałby waloryzować wynagrodzenia w budżetówce, renty i emerytury (a tak to daje do pensji : 3,5 czy 16 zł i ma spokój ,
3. banki zachowują swój kapitał (który nie ulega inflacji ponad marzę, a odsetki zostają jako nieomal czysty zysk),
4. akcjonariusze zachowują nadzieję, że ich akcje utrzymają wartość itd.
Rozumiesz (gamoniu) po co są dopłaty ?
Do Parody; pomyśl prze chwilę : czy PIS kupuje mleko czy spółki i mleczarnie ? Co PiS może kazać mnie jako właścicielowi udziałów w spółce czy spółdzielni ? No co ?
PiS to jest partia dla hołoty , która niewiele wie (na świadectwach trójczyny ) , zajmuje najniższa pozycję w społeczeństwie ( robotnicy , jednoosobowe podmioty, rolnicy ale faktycznie Chłopstwo ) itd.

Stan., 2016-08-08 20:15:33

No i co pozostało ministrowi rolnictwa? Pozostało mu po raz kolejnye skorzystac z zaproszenia super ministra rolnictwa Artura Balazsa i przyjechac do Grodna pod Międzyzdrojami na popijawe i wyżerkę na wyspie Wolin. Na pewn jak co roku pojawia sie na wyżerce europoesł Siekierski, były premier Buzek , były minister Sawciki i byly prezes EFRO a dzis poseł PiS Marek Zagorski. Będzie wesoło i napewno tez komisraz Hogan też skorzysta z zaproszenia do Grodna. Bo super zabawa tam jest a i panel prowadzony przez Ziemca i Holecka niezbyt dlugi i nienużący zbutnio.

Muzy KANT, 2016-08-08 19:41:37

Podatnik, a w czym ty mnie niby utrzymujesz? Z tego co ja wiem to sama siebie utrzymuję ciężką pracą. Do czego ty mi tu dokładasz? Spłacasz moje kredyty? Łożysz na moje zobowiązania? Tylko nie zaczynaj z KRUSem, bo ja akurat i moja rodzina do lekarzy nie chodzimy, wystarczy nam medycyna naturalna. Ciekawe czego tu szukają "miastowi" na Farmerze???

Rolniczka mazowieckie, 2016-08-08 18:51:37

Do podatnik utrzymujący wieś: Ale za to masz żarcie w lidlu prawie za darmo. Skoro ja dostaje za mleko 80 groszy to ty kupujesz pewnie za 90? Wyprowadź sie na wies i żyj z chojnosci miasta mądralo

kzo, 2016-08-08 18:07:44BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

grzegorzsoł

Pałuczanin do  seniora  to  jeszcze  mnie  troszkę  brakuje:)  

Pałuczanin81

@arszczecin i @Marecki-PRZEPRASZAM najmocniej nie wiedziałem,ze to tak moze wygladać(te fotki to myśliwi wydeptali kukurydzę?) TU sa dwa...