PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

bardzo dobrze ze dzieci wiejskie dostaja pieniazki i moga sie ksztalcic , bo tylko na wsiagh sa bardzo inteligentne i kochajace polska ziemie rodziny. nie mialy mozliwosci nauki bo daleko do miast i dobrych szkol. nie mieli mozliwosci dojazdu bo po---po -- zlikwidowali koleje ,pociagi aby zablokowac mlodziezy wiejskiej nauke i dostep do uczelni. tylko osly dotad rzadzily .teraz bedzie tylko lepiej. zycze tej naszej kochanej mlodziezy wytalosci.

rolnik , 2016-10-22 15:12:18

Hm! Kto ma duźo dzieci ten źyje!! kosztem tych co zapierniczaja w polu, ale i tych co pracują uczciwie na etatach! Prokraacja oplacalniesjsza nisz byle jaka praca czy parę hektarow pola! Wiec panowie -do roboty!

Anty, 2016-09-12 17:10:05

Moim zdaniem nie szybko zobaczymy jakie kolwiek pieniadze z tytułu dopłat, a juz o programie wspomagania PROW to w tym roku jest dno! Nie ma kasy na nic, na zadne probramy i nie będzie na dopłaty! W końcu nasz RZĄD. WOLI ROZDAWAĆ PIENIADZE (500+) ZA DARMO NIŹ ZACHĘCIC OBYWATELI DO PRACY, A TO WSZYST,O KOSZTUJE,! KOMUŚ TRZEBA ZABRAĆ, LUB PODNIEŚĆ KOSZTY! NIE DBA SIĘ O TYCH CO NA POLU PRACUJĄ. BO LEPIEJ Z ZAGRANICY SPROWADZIĆ, NP. ZBOŹE Z UKRAINY, KONCENTRARY OWOCOWE Z CHIN, CZY NIEMIEC, , MIĘSO Z DANI LIB NIEMIEC, A NASZĄ GOSPODARKĘ ROLNĄ ZNISZCZYĆ, BO POLSKA TO RYNEK ZBYTU A NIE PRODUKCJI!

Brak słów na politykę naszych wybrańców!, 2016-09-12 17:04:17

Do Smoku; jak ty nie rozumiesz prostych zależności (związanych z przystąpieniem do Unii) czy to z uwagi na brak wykształcenia, brak własnej aktywności umysłowej (bo są ludzie inteligentni bez formalnego wykształcenia) , życie w środowisku prymitywnym , to jak ty człowieku chciałbyś funkcjonować poza Unią ? Przecież takich głąbów było przed 2004r - ponad milion. Wszyscy oni zbankrutowali , niczego - z praw rynku - nie rozumiejąc.

Mikołaj, 2016-08-15 15:36:14

obszarnikom wypłacić na końcu i gnębić kontrolami bo sami chcieli tej zasranej łuni

smoku, 2016-08-13 00:23:15

To pan minister kłamie dopłaty za 2015 nie są wypłacone decyzja 6.07.2016a do tej pory nie ma pieniędzy, a w arimr nie wiedzą kidy będą. To kto ma wiedzieć wstyd i do tego kłamią w żywe oczy. I tak samo bedzie z dopłatami za 2016 . Panie ministrze jak panu nie wstyd tak kłamać !!!!!!!!!!!?????????

rolnik, 2016-08-12 17:52:12

Wmoim przypadku nie mam jeszcze rolnosrodowiskowych,mleko mielismy po 0,53 grosze brutto w klasie ekstra o parametrach tluszcz 4,0% ,BIALKO 3,1% ,mam jedno mazenie ,chial bym aby ktorys z politykow sprobowal pozyc sobie w moim czy innym gospodarstwie za takie ceny ,ktore sa ponizej godnosci ludzkiej nie mowiac o jakiej kolwiek oplacalnosci ,bardzo wspolczuje wszystkim rolnikom ,bo tylko ten ktory zna prawdziwa prace na roli zrozumie drugiego rolnika ,a rzadzacy sa chyba gdzies na Marsie bo na pewno nie wiedza o takich cenach lub maja nas rolnikow w d...e pozdrawiam wszystkich rolnikow i zycze duzo wytrwalosci.

rolnik z okolic goldapi, 2016-08-11 17:02:48

Ja pierniczę , za znienawidzonego Sawickiego dopłaty (całe ) bywały od 1 grudnia (raz dostałem na Sylwestra. Chyba ze dwa razy w styczniu , a najpóźniej w marcu . z tym że tylko raz byłem wylosowany do kontroli ale była bez uwag. No to wypłatę od 16 października dostana dwu hektarowe chłopki , czyli cała wielodzietna hołota

mirek, 2016-08-11 16:11:10

Ile straciłem - w związku z PIS ? Mam 32 krowy więc odpada przychód z dopłat na 12 krów (ponad 4 tysiące ). W ciągu roku cena mleka spadła średnio o 14 groszy , to oznacza że mój przychód spadł o 28 tysięcy . Cena zbóż spadła o ok. 10 procent ; tu tracę niewiele ponad tysiąc złotych bo zagospodarowuję zboża na własny użytek. Dostanę na wszystkie dzieci (na dwoje) - 12 tysięcy . To ile "dobra zmiana " przyniosła mi straty ? Dwadzieścia tysięcy ? No to PiS wam morę lizał , panowie plitycy .

Miko., 2016-08-11 16:06:54

od czasu jak sawicki z ZSL oszukał mnie i moją rodzine ,,, / wysokobiałkowe/ wybieram PIS , zamieści po zlodziejach ,,,, potrzeba czasu , chociaż części moich znajomych dostała 500+ , to też wydatna pomoc , a co do dopłat poczekamy - zobaczymy , tak czy siak ZŁODZIEI i OSZUSTÓW miałem dości / pamiętacie protesty /?

kil, 2016-08-10 14:15:30

Dzięki polskiej wsi mamy teraz lepszą zmianę. Rolnicy więc niech nie zabierają w ogóle głosu. Niestety, ale gospodarstwo przejmowali na ogól najbardziej "inteligentni" przedstawiciele rodów bambmerskich, i tak teraz głupota unosi się nad bezmiarem pół. Partia obietnicami bez pokrycia kupiła głosy chłopków, a teraz śmieje się im w oczy. W tym roku będzie tak, że mleko jeszcze spadnie, bo przecież paszy pod dostatkiem, więc mleczarze zwiększą produkcję, cena poleci w dół. Świnie będą po 3,00 za kg, bo przecież ASF, pszenica w skupie po 500 zł, bo parametrów nie ma. Jęczmieniem i pszenżytem będziecie palić w piecach. Rzepak po 1700 a tonę, bo Ukraina was załatwi. W pierwszej kolejności rolniczki poczują kryzys, potem firmy kooperujące z rolnikami, za błoto nikt nawozów i nasion nie kupi, maszyn też nie. W efekcie do budżetu Waszej partii wpłynie mniej pieniędzy, Więc wasi pupile podniosą znów podatki. Rolnikom powinni zabrać głos wyborczy. Widły to wasze przeznaczenie.

Adam Niezgódka, 2016-08-10 13:48:51

Pan minister, jak zawsze, wypowiada się w bardzo ogólnikowy sposób i tak pewnie już zostanie. Chętnie poznalibyśmy konkrety i może jakieś wyjaśnienie, dlaczego ponownie mają być tylko zaliczki?
Do hereforda- napiszę tylko krótko: czy to nie polska wieś wybrała ten rząd w ostatnich wyborach? A za wybory, nawet te najbardziej głupie, się płaci.

Plon , 2016-08-10 11:23:06

dawajta te kase zawieszenie w audianie trza wymienić

johny brawo, 2016-08-10 11:11:39

Ja w tamtym tygodniu byłem załatwić sprawę w BP ARiMR. Myślałem, że zamknięte bo wszędzie światła pogaszone (7.30 rano) Okazuje się, że nowy kierownik z "dobrej zmiany" dał pracownikom urlop na ten sam okres czasu. Zostało tylko dwoje pracowników, jak się dowiedziałem mają jeszcze nie wypłacone dopłaty za poprzedni rok, a z nowej kampanii do systemu wprowadzili tylko 60% wniosków. Także w tym roku można się spodziewać takiej samej szopki z dopłatami ja w ubiegłym roku. Ciekawe jaką wymówkę będą mieli tym razem, znowu system informatyczny?

jacek, 2016-08-10 09:26:11

Ja nie chcę zaliczki bo resztę wypłacą w czerwcu !!!!! albo jak co niektórym nie wiadomo kiedy ...
Panowie srają nam w szyje !!! to co się dzieje to jest kpina z polskiej wsi ! miastowi nam zazdroszczą i nas wyklinają a rządzący nas w (...) mają . Ten rok będzie bardzo trudny , plon marny , mało tego stoi na polu przez pogodę ! a nasi oficjele pozwalają na ściąganie zboża z ukrainy !! Ja się pytam kogo to jest Rząd ???? Polski? czy ukraiński ? Do jasnej cholery rolnicy jak my nie weźmiemy ich na traktory to nas zdepczą !!!!!!!
Dopłaty co rok mniejsze ! nie wypłacane na czas , za spóźnienia kary , młodzi rolnicy za przeoczenia kary!! lub zwrot pomocy . Zmieniają sobie prawo jak moja żona okulary w lato , cofają obiecane dopłaty np. za zalesienie . Ja się pytam co tu jest grane ??? gdzie jest interes rolnika POLSKIEGO !!!????????

hereford, 2016-08-10 08:12:50BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

miwigos

Dziś poszedł krzem pierwszy raz w życiu,jutro 1 llitr CCC,03 modusa,1 litr delaro,bo conajmniej przez tydzień nie pójdzie w pole...

miwigos

Nie chciał byś widzieć jak wygląda traktor po opryskach,tak jak samochody po rajdzie terenowym w błocie,nastepny tydzień opady i...