PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Parody , wymień koszty jakie spowodowała Unia . No wymień, poza wzrostem ceny ziemi ( z uwagi na dochód z dopłat). Ale to jest dochód z kapitału , mam pieniądze kupuję ziemię i na niej zarabiam. To dalej : może wzrosła cena kredytów , ceny środków do produkcji ( w porównywalnym okresie ) w większym stopniu niż w okresie przedakcesyjnym, koszty utrzymania domu . Odejmij sobie przychód z dopłat i pomyśl o jle drożej sprzedawał byś soją produkcję bez Unii , no o ile i komu ? A że Unia żąda ucywilizowania produkcji , choćby mleczarskiej ? Popatrz na olx.pl bydło , widzisz tyle jeszcze ogłoszeń chłopskiej hołoty z obesr...nym bydłem , w warunkach urągających cywilizacji ?
A jeśli chodzi o zakup ziemi ; Popytaj starszych i zajrzyj do starych publikacji , takiej ustawy nie było nawet za PRLu , zwyczajna hołota dorwała się do władzy i nie ma pojęcia o stanowieniu prawa, szczególnie że jest zawistna i bezmyślna (co do skutków). Pozdrawiam

Stan., 2016-08-16 10:53:00

UE mi przeszkadza windując koszty i narzucając obowiązki, zresztą nasze panstwo nie jest lepsze, aktualnie kupuje ziemie i jest taki syf ze slów brakuje. Sprawa wisi drugi miesiąc. Jeżeli liczysz ze chłopy staną jednym murem to jesteś w błedzie. Prędzej jeden drugiego w łyżce wody by utopił.

parody, 2016-08-14 09:47:22

Do Parody ; co to oznacza aby nikt nie przeszkadzał ? Nazwij to przeszkadzanie . Wyjdę Ci na przeciw ; na straży przed przeszkadzaniem stoi Urząd Ochrony Konkurencji . kto jest konkurentem wobec rolnika ? Oczywiście nie kto inny tylko drugi rolnik. Nie przedsiębiorca jak się chłopkowi Jurgielowi wydaje ale drugi rolnik , który sprzedaje po cenie dampingowej (czyli po cenie , która nie pokrywa kosztów produkcji). Jako były hodowca drobiu (40 Tirów rocznie) powiem tak ; jak już jako związek ustaliliśmy z odbiorcą cenę , to zawsze (ale to zawsze)jakaś q...rwa szła chyłkiem do dyrektora z propozycją sprzedaży po niższej cenie . Dlaczego po niższej bo gałgan nie zawarł umowy dostawy , bo zbliżały się upały i nie chciał mieć drobiu w kurniku , bo spadała cena , bo ptaki zaczęły chorować i ze 100 innych powodów. Powiedz z ręką na sercu : chcesz by obligatoryjnie obowiązywała kontraktacja ? Z tym , ze nie dla wszystkich starczy kontraktów , tak jak nie dla wszystkich starcza kontraktów na buraki .

Stan., 2016-08-13 01:02:47

nam nie potrzeba dofinansowań, wystaryczy żeby nikt nie przeszkadzał!!!

parody, 2016-08-12 20:21:16

Pozdrawiam Rolniczkę mazowiecką , bardzo istotne pytania natomiast Panie parody ; wyjście z Unii ; Polska to nie Rosja ani USA , w których to krajach dofinansowanie rolnictwa jest na poziomie UNII (w USA od Clintona, W Rosji od pierwszego premierostwa Putina). Zasadnicze pytanie dlaczego w Polsce nie obowiązują umowy kontraktacyjne (poza burakami i częściowo rzepakiem ) ? NO Q...rwa dlaczego ? Nabywca zamawia towar i on ustala cenę którą zapłaci ale dopiero w dacie odbioru towaru. A Zbywca może sprzedać po narzuconej cenie albo się w d... ugryźć. Gdyby była kontraktacja - ALE TAKA WG KODEKSU CYWILNEGO0 - to nabywca by zamawiał tyle ile byłoby mu optymalnie potrzebne , a tak to zwiększa produkcje obniża swoje koszty (płacąc niższe ceny) I ZWIEKSZA SWOJĄ KONKURENCYJNĄ PRZEWAGĘ nad innymi takimi samymi oszustami (oczywiście oszustami w przenośni ). Z tym, że trzeba by wyeliminować import tak jak to zrobił dla swoich rolników Putin - wprowadzając embargo na import .

STAN., 2016-08-12 13:27:33

To znaczy ze masz niskie koszty. Ale Ch*j !!! Powiem krótko, takie ropaorty można wsadzić sobie w d**pe. Kilkanaście lat temu krów było więcej miały mniejszą wydajność gospodarstwa były bardziej rozdrobnione i nikomu to nie przeszkadzało. A wiec drodzy (pozwole sobie zażartować ) specjaliści tnijmy koszty !!!!! Wychodzimy z UE i mamy po kosztach. nawozy opryski maszyny i wszystko inne co potrzebne do produkcji pójdzie w dół. Zamykamy te pier*dolone nikomu do niczego niepotrzebne agencje i zawlniamy fachowców po rodzinie. Tyle na początek wystarczy

parody, 2016-08-11 20:26:44

Co to znaczy dostosowanie skali, struktury i efektywności produkcji do potrzeb rynku. Proszę o konkrety mam budować nowoczesną oborę na 100 krów czy skasować moje obecne 45? Dodam, że chowane w 4 starych budynkach i obsługiwane częściowo ręcznie.

Rolniczka mazowieckie, 2016-08-11 18:45:47BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Płock rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Płock rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

@Pałuczanin81  Przecież od dłuższego czasu piszę że ziemia była tak nasączona że zamarzła jak lód  

jarki

Ja jestem przerażony tymi z mokradeł  Dziś ciągnąc za rośliny te właśnie się urywają jakiś 4-5cm poniżej szyjki  Tam widocznie...