PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Przecież sprytni handlarze i rolnicy sami sobie zgotowali ten los. Kto ich namawiał do pokątnego handlu i hodowli trzody? :)
Może w końcu do Polaków dotrze fakt, że przepisy są po to, żeby je przestrzegać, a nie omijać? Wirusy nie mają względu na to narodowość hodowcy świń i zarażają wszystkie zwierzęta jednakowo.
Z drugiej strony może się zdarzyć, że np. w Rosji powstanie rasa świń odporna na ten wirus. Natura rządzi się swoimi prawami.

ja, 2016-08-13 09:06:21

Trzymajcie jeszcze dłużej pracowników z PSL-u,sabotażystów od Stefaniuka,których nie wolno zwolnić !!!!!!!!!!

ekojajo, 2016-08-12 13:39:06

A Duńczycy już się cieszą !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

., 2016-08-12 13:05:50

Nic nie jest pod kontrolą. Ile jest gospodarstw gdzie stoi jedna, dwie czy kilka niezgłoszonych świń zakupionych gdzieś na rynku czy od handlarza? I jak w takim gospodarstwie miałaby wyglądać bioasekuracja, jak świnie biegają dookoła podwórka??? Ktoś ma jedną świnię i kupi maty na wjazdy, przed wejściem do chlewika i odpowiednie środki??? taaaa, na pewno... Powinni jak najszybciej całkowicie zakazać hodowli świń u takich gospodarzy, przynajmniej na chwilę obecną zostawić duże chlewnie i może wtedy dopilnowaliby, aby wirus się nie rozprzestrzeniał. A tak jest jeden wielki pier...nik

Vanilia, 2016-08-12 12:44:47

Śmieszne tłumaczenie, wystąpią kolejne ogniska ASF, ale to nic sytuacja jest przecież pod kontrolą. Teraz czuję się zdecydowanie bezpieczniej. Chyba postawię nową chlewnie. Idę szukać dobrej oferty kredytowej. Pozdrawiam.

Sołtys, 2016-08-12 10:04:53BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

arszczecin

jarki, a weż zeszyt wyciągnij  i porównaj stany tegoroczne do zeszłorocznych. Bo jakoś nie pasi mii wpis lokizoma. z tego co...

jarki

Właśnie  Pisałem o tym ciut wyrzej dobrze że sam nie posiałem jęczmienia  Wygląda na to że czy jary czy też ozimy jeden kit...