PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • rolnik 2016-08-24 18:04:25
  Mój komentarz opisujący działanie pakietu mlecznego, który nigdy nie działał i nigdy nie zadziała, niestety nie ukazał się. Kto sprzedaje mleko, to wie jak wygląda sprawa negocjacji z zakładem przetwórczym , nie podoba się to proszę odejść , oddając mleko np przez 3 miesiące po 40 groszy, bo takie są cenniki.Sprawa sieci handlowych jest od 20 lat omawiana na każdym mleczarskim zebraniu rejonowym, sieci narzucają ceny, chcą taniego mleka, a co daje przeciętnemu konsumentowi oszczędność np 20 złotych miesięcznie, na pewno niewiele, a dla producenta mleka 20 groszy za litr więcej to jest "być albo nie".
  Pomoc z PROW tak była, maksymalnie 300 tysięcy na gospodarstwo, co przy dużej produkcji mleka od 2,5 roku taniejącego, dzisiaj może być kulą u nogi. Gospodarstwo przez 5 lat musi mieć taką samą produkcję a nawet większą, a jak nie wypełni zobowiązania to musi te 300 oddać z odsetkami.
  O innych sprawach szkoda pisać, bo to tak nic nie pomoże.

  Producenci mleka powinni mieć swój jeden związek ogólnokrajowy, który naprawdę by ich bronił i walczył z takimi działaniami, ale ci chcieliby dobrze raczej do głosu nigdy nie będą dopuszczeni.W innych branżach jest nie lepiej, czy 1000 świń, czy więcej i tak nie ma dobrej ceny, albo poszczują na chwilę i ...... .
  Mleko, jeden grosz podwyżki i wielkie halo.
  A gdzie deklaracje z telewizyjnego Agrobiznesu, jesieni 2013 roku wielkiego Pana z branży, że mleko musi być po 1,50 zł, sam słyszałem i widziałem.
  Dzisiejsze ceny mleka, to jest gorzej niż źle, chyba , że ktoś nie ma żadnego kredytu, a takich jest mało.
 • producent 2016-08-24 14:18:52
  http://www.n-tv.de/wirtschaft/Milchbauern-erhalten-Soforthilfen-article17812766.html .a jednak kazdy karaj może ratowac swoich.
 • 123 2016-08-24 11:25:04
  Zwierzęta Zwierzęta » Bydło i mleko
  Autor: farmer.pl/MK 18-01-2012 09:51

  Rekompensaty za kwoty mleczne


  0  Rekompensaty za kwoty mleczne
  fot.farmer.pl

  Rekompensaty przysługują za dobrowolne zrzeczenie się prawa do kwoty mlecznej i zobowiązanie się do zaniechania produkcji i wprowadzania do obrotu mleka lub przetworów. Prawo UE nie przewiduje jednak rekompensat wypłacanych producentom mleka w związku ze zniesieniem systemu kwotowania za zakup indywidualnych kwot mlecznych.  Rekompensaty z tytułu zrzeczenia były wypłacane w Polsce z budżetu krajowego w latach kwotowych 2007/2008, 2008/2009 i 2009/2010. Łącznie na ten cel przeznaczono kwotę ok. 153 min zł.

  Mając na uwadze przewidziane na 2015 r. zakończenie systemu kwotowania produkcji mleka, podczas przeglądu WPR z 2008 r. przyjęto stopniowe jednoprocentowe zwiększanie krajowych kwot mlecznych dla państw członkowskich przez pięć kolejnych lat kwotowych, zaczynając od roku kwotowego 2009/2010, aby umożliwić stopniowy wzrost produkcji poprzez lepsze wykorzystanie potencjału gospodarstw. Coroczne zwiększanie krajowych kwot mlecznych ma na celu przygotowanie producentów mleka do funkcjonowania na rynku pozbawionym systemu kwot mlecznych.

  Ze względu na duże znaczenie produkcji mleka dla polskiego rolnictwa, w tzw. „nowych wyzwaniach” dla rozwoju obszarów wiejskich została uwzględniona restrukturyzacja sektora mleczarskiego, dzięki czemu na modernizację gospodarstw zajmujących się produkcją mleczarską przeznaczono dodatkowo kwotę ok. 69 min EUR, informuje Ministerstwo Rolnictwa.

  Zaproponowano również specjalne możliwości dofinansowania gospodarstw z regionów szczególnie wrażliwych pod względem gospodarczym lub środowiskowym - realizowany jest w Polsce program wsparcia rolników utrzymujących bydło na cele produkcji mlecznej oraz mięsnej w małych stadach, na obszarze pięciu województw położonych w południowo-wschodniej części kraju, tj.: lubelskie, małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie i śląskie. W latach 2010-2012 na realizację programu przeznacza się rocznie 28,5 min EUR.

  Kolejnym środkiem, który ma służyć stabilizacji rynku mleka po likwidacji systemu kwot mlecznych oraz w sytuacji wzrastającej konkurencji rynkowej, jest tzw. „pakiet mleczny", który został uzgodniony w grudniu 2011 r. pomiędzy Radą UE a Parlamentem Europejskim. Uzgodniony projekt rozporządzenia zakłada wzmocnienie siły przetargowej producentów mleka wobec podmiotów skupujących poprzez umożliwienie producentom, za pośrednictwem zarejestrowanych organizacji producentów, zbiorowego negocjowania cen za dostarczone mleko. Ponadto państwa członkowskie będą miały możliwość, aby wprowadzić na swoim terytorium obowiązek zawierania pomiędzy producentami a skupującymi formalnych pisemnych umów na dostawy mleka.


  W dyskusjach na temat przyszłości rynku mleka odbywających się na forum UE, Polska konsekwentnie opowiada się za utrzymaniem systemu kwotowania produkcji mleka jako instrumentu wpływającego na stabilizację sytuacji na rynku mleka. Należy jednak zauważyć, że stanowisko Polski w tej kwestii nie ma wsparcia innych państw członkowskich, jak również głównych organizacji rolniczych. Tym niemniej resort rolnictwa zapewnia, że w trakcie prac dotyczących reformy WPR Polska będzie dążyć do uzyskania jak najlepszych warunków prawnych dla funkcjonowania rynku mleka w naszym kraju.
 • rolnik 2016-08-24 09:00:51
  @Worker
  Dziękuję za te informacje, ale czy można to jakoś udokumentować? Gdzie tego poszukać, czy nasi ludzie w rządzie tego nie wiedzą, że Niemcy i inni pomagają swoim rolnikom, dlaczego tu w Polsce tego nie ma. Ja też wiedziałem, że przez 3 lata tamci unijni rolnicy dostawali taki zwrot za kwoty mleczne, a u nas tylko jeden pan z Polskiej federacji nieśmiało o tym "bąknął" jakieś 1,5 roku temu, a potem cisza. Rolnicy nakupili kwot, wydali pieniądze, wpisano to jako majątkowe prawa w dziale środków trwałych gospodarstwa a tu nagle jedną ustawą zabiera się mój nabyty majątek i to bez odszkodowania! To jest Demokracja?, to jest takie zachowanie jak za komuny zrobili nacjonalizację i pozabierali własność prywatną hrabiom ,....Za zakupione kwoty mleczne powinni wszyscy dostać zwrot kosztów nabycia.
  Zycie i prowadzenie gospodarstwa w Polsce to trzeba mieć końskie zdrowie. Posłowie tylko się przymilają do społeczeństwa żeby na nich głosować, a później robią co chcą, ale dla siebie, a nie dla ludzi.
  Worker jak możesz to daj jakiś namiar do siebie.
 • Worker 2016-08-23 09:27:48
  Platnosc historyczna do każdego wyprodukowanego litra mleka.byla stosowana przed zmianami zasad dofinansowania rolników i kraje starej Unii udzielają jej z własnych środków a nie z kasy unijnej.a słyszeliście o rekompensatę za zniesienie kwot mlecznych ? Wprowadzonej trzy lata przed jej zniesieniem. To owa płatność. Teraz dodatkowo otworzono furtkę na doplacaja swoim rolnikom.14 centów za ograniczenie może być powiększone przez każdy kraj o drugie 14 centów. Plus jest zapis o indywidualnych dopłatach czyli każdy kraj ma prawo według uznania z własnej kasy domowa rolników. Wiadomo że w Polsce kasy brak a Niemcy .Duńczycy. holendrzy. I inni swoich utrzymają a nasi splatają przynajmniej tak twierdzą Niemcy. Bauer u którego pracuje przyznał ze sprzedaży mleka by na życie nie miał ale państwo dba wiec mogą sprzedawać poniżej kosztów bo doplaty dają godny zysk.
 • rolnik 2016-08-23 08:33:12
  @ Worker
  jesli to prawda, że tak was chronią w takim kryzysie, to znaczy nie jesteśmy w jednej UE, tylko dlaczego główne media rolnicze o tym milczą? Dopłacają Wam czysty zysk, a gdzie nasz zysk? Jak ktoś ma kredyt to nie jest ciekawie, jeśli teraz podniosą ceny to na wyrównanie zaległości u dostawców i tak minie rok albo więcej, bo zaraz wszyscy wokoło będą szybko podnosili.
 • rolnik 2016-08-23 08:24:25
  @Worker
  Co to za płatności historyczne u Was w Niemczech? Możesz bliżej coś napisać jak to jest wypłacane, raz w roku, czy w miesiącu?
 • Hugo 2016-08-23 07:35:00
  Kryzys w rolnictwie pociągnie sznurki w innych branżach. Dzięki mądrym rządom budownictwo stoi, przemysł czeka, inwestycji jak na lekarstwo. Sprzedaż maszyn wyhamowało. Raz że nie ma za co, bo ceny niskie, brak opłacalności. Druga sprawa to ograniczone możliwości zakupu w ramach programów PROW. Będzie dopiero kryzys. Rolnictwo zacznie, a przemysł zakończy. Tylko (p)osłoiwe patrzą jak sobie jeszcze pensyjki podnieść i reszcie koleżaków przy korycie. Żeby do Wawki ASF zawitał. Tam dopiero świń położy...
 • Lol 2016-08-23 05:47:35
  Ciolo i Hans prawdę piszą ale ograniczone miejskie mózgi tego nie pojmuje.
 • ciolo 2016-08-22 21:34:30
  Od myszy po cesarza każdy żyje z gospodarza
 • Hans 2016-08-22 17:07:12
  Lewa. Jak rolnik zarabia to zarabia zoo technik i lekwet. I sprzedawca maszyn i cala reszta a to dlatego że rolnictwo to jedna z głównych gałęzi gospodarki pomysł ile ludzi żyje ze sprzedaży usług dla rolników. Pozdrawiam myślących logicznie.
 • Lewar 2016-08-22 16:23:21
  Cała Europa do.was chłopy dopłacai źle słyszał który o dopłatach dla weterynarzy czy zootechnikow???
 • parody 2016-08-22 13:19:18
  @hans W mlekovicie to samo. Banda nierobów z produkcji dostaje podwyżki lub dodatki, pensje Sapińskiemu podniesli, świeto mleka, kawałek drogi zbudowali i cały czas budują proszkownie, a mi dziwnym trafem 0,3% białka zniknęło po raz kolejny.
 • Worker 2016-08-22 12:41:54
  Dobrze .ze w Niemczech rolnikom doplacaja do mleka bo bym wypłaty nie dostał a tak 8 centów do litra jako płatność historyczna.a ile Polacy doplacaja?
 • Hans 2016-08-22 12:37:29
  Kiedy podwyżki w mlekpolu? Ach zapomniałem że rada rolników w tej spółdzielni nie ma odwagi bronić swoich interesów.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.188.87
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!